Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Crystek

Edit Studio 2.1.5

Polecane posty

Witam, mój problem przekracza moje umiejętności. Otóż na informatyke mamy złożyć krótki filmik (80 mb max) w programie Edit Studio i pododawać jakieś proste efekty przejścia, napisy.

1. Mój problem polega na tym, że te same filmiki, które nagrywałem frapsem w domu, w pracowni komputerowej nie działały ( a działał dokładnie jeden, chociaż reszta miała ten sam format), a kiedy sprawdziłem w domu to wszystko grało... Dlaczego?

2. Co więcej, żeby zmieścić się w tych 80 mb musze pliczki poprzycinać i skompresować, ale tutaj pojawia się problem, próbuje zapisać jako plik avi, albo mpeg1, ale kiedy odtwarzam te urywki strasznie się tną jakby były nagrywane na 5 fps - dodam, że próbowałem je odtwarzać wszędzie i wszędzie ten sam efekt. O co chodzi? gdyby nie to materiały miałbym gotowe...

3. Program nie otwiera mi plików avi, po prostu crashuje. Nie wiem dlaczego nie uzywamy najnowszej edycji (a wyszła juz wersja 6) tylko tę 2.1.5 może po prostu jest już darmowa? Ale przez to "chyba" program gryzie sie z wieloma nowszymi formatami. PYT. RETORYCZNIE - W ogóle czemy nie używamy Windows Movie Makera? Jest prosty, łatwiejszy, po polsku, w dodatku otwiera wiekszość formatów ...

Materiały musze przynieść na jutro do szkoły, i tam je "skręcić" a nie chce znowu siedzieć bo nie wczyta pliku (który u mnie w domu działa), albo jeszcze śmieszniej przyniose a tam będzie czarne tło z samą muzyką.

Dlatego taka ogólna prośba. Skąd mam wziąść materiał filmowy, który miałby duże prawdopodobieństwo, że się odtworzy? Czy lepszy byłby mpeg1, czy avi? I ewentualnie skąd teraz taki materiał skombinować? Wielkie dzięki za odpowiedzi.

OTO FRAGMENT KISZKI KTÓRA WYCHODZI PO ŚCIĘCIU FRAGMENTU I JEGO ZAPISANIU W FORMACIE MPEG1

http://www.wrzuta.pl/film/7HO98Pc6Gf/wstawka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...