Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Staryzgred

Karta sieciowa

Polecane posty

Mam pytanie dotyczące szybkości internetu:

1 Czy warto inwestować w dodatkową kartę sieciową jeśli się ma jeden komputer? Jeśli tak to dlaczego, jakiej firmy, ogólne preferencje?

2 Czy warto wymieniać modem (w moim przypadku neostrady) na modem innego typu. Jeśli tak to na jaki?

3 Czy takowa zmiana karty sieciowej wpływa na komfort gry w trybie multiplayer?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje na owy temat. Jestem w tej kwestii zupełnie zielony i potrzebuję rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw powiedz, co chcesz osiągnąć. Najlepiej od tego będzie zacząć, bo nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na postawione przez Ciebie pytania. Napisz jasno, jaki masz modem i jak masz wszystko połączone (czy standardowo, czyli kabel telefoniczny -> modem ADSL -> USB w komputerze, czy jakoś inaczej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw powiedz, co chcesz osiągnąć. Najlepiej od tego będzie zacząć, bo nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na postawione przez Ciebie pytania. Napisz jasno, jaki masz modem i jak masz wszystko połączone (czy standardowo, czyli kabel telefoniczny -> modem ADSL -> USB w komputerze, czy jakoś inaczej).

Chcę osiągnąć szybszy transfer plików i mniejszy ping w grach multi

Mam modem ADSL podłączony standardowo pod USB

Modem dostarczony przez neostradę. (1mb/s czy to nie za mało aby komfortowo grać?)

Chcę się dowiedzieć czy podłączenie dodatkowo kary sieciowej odbije się pozytywnie na szybkości internetu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neo ma to do siebie, że pingi w grach są średnie. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że lekarstwem na to jest wykupienie zewnętrznego adresu IP.

O jaki transfer plików chodzi? Jeśli o ściąganie, wysyłanie do Internetu, to jedynym sposobem na poprawę szybkości jest... wykupienie droższego pakietu np. 2Mb.[jeszcze powiedz o jaki transer ci chodzi ze stron, z torrentów?] Jeśli o transfer między kompami w Twoim domu to musiałbyś mieć przede wszystkim router, a że go nie masz, to raczej nie o to Ci chodzi. Możesz nieznacznie poprawić czas ściągania plików używając różnych akceleratotów pobieranie typu flashgot czy jakoś tak (pełno ich jest na necie)

Samo podpięcie karty sieciowej nie wpłynie na transfery danych.. bo pod kartę sieciową musi być podbięty kabel sieciowy... W tej chwili ja rozumiem to pytanie jako: "Ile szybciej będzie mi jechał mój samochód, jeśli położe drugi silnik w bagażniku" Na takie pytanie odpowiedziałbym "jeśli chcesz by samochód miał większą moc, musisz wymontować, stary silnik, a na jego miejsce zamontować nowy, do tego one są podobne więc nie będzie różnicy w osiągach..."

A wracając do Twojego przypadku: jeśli chcesz zamontować kartę sieciową, musisz wywalić modem z neo i kupić router czy modem z wyjściem LAN, podłączyć to iii.. nie osiągnąć nic..

---- jeśli wymienisz modem też nie osiągniesz wzrostu prędkości, co najwyżej może trafisz na jakiś mniej awaryjny, jeśli ten cię denerwuje

---- jeśli chciałbyś kartę sieciową to możesz kupić w każdym sklepie komp. za 20zł firmy realtek. Ale tak jak mówiłem, to tak jakbyś kupił drugi, o podobnych parametrach, silnik do auta i woził go w bagażniku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neo ma to do siebie, że pingi w grach są średnie. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że lekarstwem na to jest wykupienie zewnętrznego adresu IP.

Neostrada przydziela publiczne IP.

Staryzgred -> Jak już kafarek15 wyjaśnił, dokupienie karty sieciowej nic Ci nie da, bo internet i tak "wchodzi" o komputera przez USB. W zasadzie niewiele (nic?) nie możesz zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie i odpowiedzi. Nie mam zamiaru wozić drugiego silnika w bagażniku (analogia trafiona, jestem mechanikiem;) Nie cieszy mnie, że nic nie mogę poradzić ale żaden sprzedawca nie wciśnie mi ciemnoty za stówę.

Jeśli możesz rozwiń temat "zewnętrzny adres IP" bo nic na ten temat nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzny (publiczny) IP to adres pod jakim jesteś widziany w internecie. Neostrada takie adresy właśnie przydziela. Gdybyś postawił sobie router (np. liveboxa) będziesz już w sieci lokalnej, w której będziesz miał wewnętrzne adresy IP, a dopiero za routerem będzie adres publiczny.

Polecam google tak ogólnie.

Temat dołączę później do tematu o neostradzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzny adres IP = publiczny adres IP. chyba najłatwiej będzie jak poszukasz tego hasła na wiki. Ale tak jak napisał wieś.niak neostrada to już ma :) JA miałem troche nieaktualne dane, gdzieś tak z przed trzech lat :P

Aha. Jeśli uważasz, że net chodzi ci za wolno to napisz, z jaka predkoscia ci sciaga itp.

Edit: wies.niak znowu szybszy ;( :rozpacz:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...