Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BiBiS

HTC G1

Polecane posty

A co sądzicie o telefonie z systemem Android ? Bo mi osobiście bardzo się podoba, i nie mogę się doczekać kiedy go przetestuje :smile: . W końcu może pojawi się sensowny konkurent dla iPhone, który wg mnie szybko się nudzi. Pobawiłem się nim przez miesiąc, i mi się znudził ... :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie właśnie bardzo kusi G1. Jestem cichym fanem Linuksa i HTC, więc jest to dla mnie coś w rodzaju ideału. Co do samego iPhone - dane mi dziś było się zabawić. Całkiem to fajne, ale do zabawy. Nie wyobrażam sobie, żeby to mogło być moim telefonem :P

A wracając do G1, to bardzo ciekawa jest oferta Ery. Kto wie, może wygra w wielkim turnieju 'kogo Gofer kupi'. Sprzętowe QWERTY, klient GMaila, filmiki z YT, WiFi, Android Market... Same plusy, aż mnie rączki świerzbią ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, czepiasz się. Pod względem funkcji trudno powiedzieć coś, co telefon wyróżnia. Wymieniłem to, co mi się podoba. Do tego dochodzi to, że Linux ^^ i to, że to twór HTC ^^ Ma QWERTY, ma spory wyświetlacz, ma trackballa. Same plusy ^^ No i jest to w końcu jakaś odmiana od Symbianów, WM i (tfu) (świetnego[niestety]) iPhone'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rękach nie miałem, ale jak wynika z testów, jest to dobry i godny uwagi telefon. Na pochwałę zasługuje między innymi Gadu-Gadu, bo już w parę dni po polskiej premierze udostępnili swojego mobilnego klienta na Androida.

Pod względem multimediów wypadnie raczej gorzej niż bezpośredni konkurent - WM. Na androida nie znajdziesz portów starych dobrych kawałków(mrr... Age of Empires ^^) i klonów(Heroes Mobile ^^). Nie wiem, jak się sprawa ma z emulatorami. W towarzystwie na 100% tym sprzętem błyśniesz, ale jest on raczej nastawiony na użytkownika biznesowego, przynajmniej póki co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W towarzystwie na 100% tym sprzętem błyśniesz, ale jest on raczej nastawiony na użytkownika biznesowego, przynajmniej póki co.

No niby tak, ale większość Nokii N-series & E-series jest typowo dla "biznesmenów", więc to raczej nie sprawi problemu. :P

Szkoda, że nikt ze znajomych go jeszcze nie ma bo z chęcią bym go poznał bliżej, bo takie "suche" opisy w necie mnie nie przekonują. Ciekawe kiedy będzie testowany przez redaktorów CD-A. :sweat:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy wiesz, społeczność Androida jest silna(jest już kupa aplikacji w Android Market) więc już jest sporo gierek itp. ale nie spodziewałbym się, przynajmniej w najbliższym czasie, portów z PC, co w sumie jest największą zaletą WM jeśli chodzi o gry. Ale poza tym, to spory ekran, QWERTY, masa aplikacji... Jakby mnie było stać, to brałbym w ciemno :P

A co do testów, to poczytaj w necie. Są nie tylko suche recki, są też takie z duszą :P Boli mnie tylko porównywanie tego cacka do iPhone'a, skoro konkurować ma z WM...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gofer - tutaj sie z Toba trochę nie zgodzę. G1 na pewno w jakimś stopniu konkuruje z iPhone(zresztą każdy nowy smartphone jest porównywany do iPhone). Po za tym WM 6.5 jest stworzony aby konkurować z telefonami robionymi pod palec a nie patyk czyli jak nie patrzeć mocno z iPhone(np. nowa Nokia XMusic pod WM jest "odpowedzia WM na iPhone więc g1 może nie bezpośrednio a pośrednio ale zawsze jakos z iPhone konkuruje. :)

P.S. Bardzo duzym plusem jest to ze Google nie musi akceptować każdej aplikacji chociaż to sprawia jakieś ryzyko ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do PS'a, to nie muszą akceptować, ale na pewno jest ekipa, która sprawdza soft i jeśli jest zły - kasuje.

A co do konkurowania, to przykro mi, ale nie mogę się zgodzić. Porównywanie Androida i iPhoneOS'a to wymysł mediów. Dlaczego? Bo tak to trafi do szerszego grona odbiorców, szaraczki nie słyszały o WM, a gdzie tam dopiero o np. WebOS. iPhone dla biznesmena nadaje się jak furmanka dla miliardera :P

A co do tego, że to pod palec, a nie patyk... Cóż, postęp. Po co wyposażać telefony w rysiki, skoro w tej funkcji świetnie sprawdzą się nasze paluszki? Nokia z WM jest odpowiedzią Nokii(a nie MS'a) na iPhona.

No i pośrednio tak(Android konkuruje z iPhonem), bo młodzież i użytkownicy niebiznesowi również są częścią rynku, na które oba telefony trafią. Ale głównym oponentem jest WM.

P.S - można zmienić nazwę na HTC G1? Era źle mi się kojarzy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale do M$ się nie mogę się przekonać. Na kompie mi starczy... Ale wojna na rynku smartphonow jest bardzo dobra co każdy wie. Co do Nokii to słyszałem ze to jest odpowiedz WM na iPhone, ale mogę się mylić. I wojna pomiędzy G1 i iPhone jest nieunikniona. Chociażby dlatego ze są to dwa innowacyjne produkty, do tego pierwsze dwóch wielkich firm w tym segmencie, a firmy te mogą zawojowac ten rynek. I jak już pisałem oba produkty są innowacyjne i oby tak dalej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem dlaczego, ale potwornie kusi mnie WM i kupię sobie aparat z tym systemem, jak tylko będę miał taką finansową możliwość (najprawdopodobniej Toshiba G900, ale to rozmowa na inny dział :P).

A wracając do tematu, to iPhone już zawojowało dużą część rynku(i myślę, że w najbliższym czasie więcej nie zdobędzie, chociaż kto wie, co przyniesie nowy soft) i teraz musi już tylko pozostawać atrakcyjny, żeby konkurencja go nie odbiła.

A zresztą w G1 nie można mówić o innowacyjności, bo nowość jest tylko jedna - soft :P Reszta to znane już dobrze z innych HTC'ów bebechy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... W sumie fakt ^^" Tym bardziej boli mnie może bezklawiszowych klonów z WM :P

A co do nowego iPhone'a - nowy ma być mniejszy o ramkę, a przycisk ma zniknąć i znaleźć się na bocznej ściance(podobno) :P

A co do Androida, to już kwestia kilku miesięcy, kiedy to pojawią się z nim netbooki. O innych telefonach nie wspomnę, bo na samych targach ostatnich (jak one się zwały? ^^") pokazane były dwa modele - HTC Dream(to bym nazwał konkurentem iPhone, bo nie ma klawiszy :P) i jakiś takie jak Nokia 9300, ale właśnie z Googlowym softem.

Swoją drogą, to zdążyła się wytworzyć już nawet ta ciemna strona społeczności Androida(lub samego G1, jak kto woli). Przykładem jest program, którego nazwę przemilczę, który po sfotografowaniu KODU KRESKOWEGO(!!) filmu wyszukuje go na torrentach i zaczyna pobieranie... Bezczelność i... Głupota, w końcu net w telefonach swoje kosztuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest taki bajer jak WiFi i wtedy net jest za darmo :). Co do targów CES po pierwsze to na pewno nie była nokia 9300 bo to jest taki złom że to masakra ;) Od trzech lat kurzy się na półce XD. Co do ciemnej strony mocy Androida podejrzewam że takich programów będzie coraz więcej(niestety) chociażby dlatego że Google praktycznie wszystkie programy przepuszcza i zatrzymuję tylko te które szkodzą telefonowi(lub je usuwa, bo nie wiem jak to tam działa). A ja tam czekam jak rozwinie się wojna Apple vs. Google vs. Symbian vs. M$. Tyle że tu dużą przewagę ma Apple ze względu na MT.

P.S. - Przepraszam że wprowadziłem ludzi w błąd. Nokia o której pisałem w poprzednich postach czyli nowa XPres Music ma być odpowiedzią S60 na iPhone a nie WM :) Za wprowadzenie w błąd jeszcze raz przepraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie właśnie zastanawiało, co ty pitolisz o romansie finów z MS :P

A co do WiFi, to przecież w sklepie go raczej nie ma, a właśnie w takich miejscach używa się tej aplikacji. Nie oszukujmy się, nie ściągasz z neta filmów, które już masz :P

I nie mówiłem, że to 9300, tylko że jest JAK 9300. Chodzi mi o 'notebookową' obudowę.

A co do całej tej Twojej wielkiej wojny(hyh, tak kiedyś mówili na IWŚ :P), to wszystkie firmy żyją w zgodzie, rywalizują tylko ich produkty. I tak np. Android dość szybko skopie WM(IMO w ciągu najbliższych lat ten zniknie z rynku - Android oferuje podobną użyteczność, a jest za darmo). Symbian już powoli nie nadąża za konkurencją, więc jesli kolejne edycje nie okażą się rewolucyjne, to żegnamy państwa. A App? App, to App. Nawet jakby miał mieć tylko 10% rynku (jak w przypadku Mac'ów), to się tym zadowoli. Lubię ich politykę, bo biorą kawałek rynku i bardzo dobrze o niego dbają :P

Tak czy siak, to Android bardzo dużo namiesza na rynku i jestem przekonany o tym, że jeśli dostanie MT, to skopie nawet iPhone'a :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojna jest ale cicha :). Na pewno każda firma chciałaby mieć jak najwięcej więc stara się robić dużo lepsze produkcje niż konkurencja(coś mi się zdaje że WM skończy jak IE ;) ) Jak mówisz Google ma dużą szanse namieszać. Namieszało już w przeglądarkach, namieszało w pakietach biurowych, namiesza i tutaj. Tylko czekam aż namiesza w systemach na blaszaki :D A Apple robi naprawdę dobre produkty które się dobrze sprzedają(chociażby iPhone który przewrócił do góry nogami rynek smartfonów[może trochę przesadzam ;) ). WM też jeszcze trochę(niestety) pociągnie, chciałbym żeby został wywalony z tego rynku to byłoby lepiej. Tak jak mówisz, ostateczna wojna stoczy się pomiędzy Apple a Google, tyle że jak pisałem Apple ma potężną broń której łatwo nie odda - MT i raczej wątpię żeby App oddało Google MT, to byłby idiotyzm ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowaliście mnie tą pierdółką, znaczy tym G1. Wygląda to jak cienki naleśnik, do tego jakby się miał zaraz rozpaść. Szczególnie nie podoba mi się to że jest rozsuwany. Jak ja z tego mam kurde korzystać? Może i przyzwyczaił bym się, ale chciałbym mieć ten złom chwilowo w ręce. Właśnie, propo MT. Dysponuje ktoś zapiskiem co dokładnie opatentowali?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojna jest ale cicha :). Na pewno każda firma chciałaby mieć jak najwięcej więc stara się robić dużo lepsze produkcje niż konkurencja(coś mi się zdaje że WM skończy jak IE ;) ) Jak mówisz Google ma dużą szanse namieszać. Namieszało już w przeglądarkach, namieszało w pakietach biurowych, namiesza i tutaj. Tylko czekam aż namiesza w systemach na blaszaki :D A Apple robi naprawdę dobre produkty które się dobrze sprzedają(chociażby iPhone który przewrócił do góry nogami rynek smartfonów[może trochę przesadzam ;) ). WM też jeszcze trochę(niestety) pociągnie, chciałbym żeby został wywalony z tego rynku to byłoby lepiej. Tak jak mówisz, ostateczna wojna stoczy się pomiędzy Apple a Google, tyle że jak pisałem Apple ma potężną broń której łatwo nie odda - MT i raczej wątpię żeby App oddało Google MT, to byłby idiotyzm ;)

Apple - :yucky: Google - :yucky: Z resztą niby jak namieszało w kwestii przeglądarek? nadal IE jest na 1 miejscu, na drugim Firefox, a na telefonach wciąż rządzi Opera. Ja tam milej przyjąłbym informację o upadku Google. I Apple również.

Tak wszyscy narzekają na Micro$oft, ale ja ostatnio zacząłem go lubić. :tongue: No i Windows Mobile to jak dla mnie najlepszy OS na telefon, więc mam nadzieję, że będzie dalej rozwijany. M$ na pewno dostało już mocnego kopniaka w (_!_), bo zaczyna się robić konkurencja, dlatego mam w związku z tym nadzieję, że będą robić lepsze produkty, a to byłoby z korzyścią dla nas wszystkich :thumbsup: (z resztą już słychać pozytywne opinie o nowym Windowsie, więc może jednak coś z tego będzie)... :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Viscie też było słychać pozytywne opinie...

A Google w przeglądarkach namieszało. Nie mocno ale zawsze jakoś. Trzyma poziom jednego 1% czyli przegoniła Safari i powoli sobie ciuła nowych użytkowników. A 1% na debiutancką przeglądarkę to dużo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie tak. Odpowiem po kolei:

Kag - Masz coś do naleśników?! Zresztą jak dla mnie, to rozsuwalność jest zaletą. Ile można patrzeć na to samo, czyli PDA/Smartphone'y, które różnią się tylko obudową? W tej chwili wszyscy pakują WM + TS na tych samych bebechach i się cieszą. Zresztą nawet kosmicznie wygodna klawiatura ekranowa NIGDY nie pokona sprzętowej.

Co do patentu na MT, to opatentowana jest idea, nie sposób jak to zrobić. W zapisie było coś o odczytywaniu położenia więcej niż jednego palca, czy jakoś tak. I już parę telefonów miało mieć MT, ale App chciał za niego zbyt dużo. Nie opłacało się po prostu. Android zresztą miał, jak ktoś chce, to mam filmik.

Paff - Google nie upada, wręcz przeciwnie, wciąż ma się dobrze. I tak, WM jest świetnym systemem, ale Android jest lepszy pod jednym względem - jest oparty na linuksowym jądrze, więc dużo więcej osób umie pisać pod niego soft. Co to oznacza oczywiście wiesz. Drugą rożnicą jest cena, a raczej jej brak w przypadku Androida.

James - Google jeszcze nie namieszało na rynku przeglądarek(testowałem Chromium - za ciężki na mój sprzęt :P) i w najbliższym czasie tego nie zrobi. Trudno przebić sprawdzone rozwiązania, które ludzie lubią. A w systemach PC też Goog nie namiesza - Android to po prostu kolejne distro linuksa, które świetnie sprawdzi się na netbookach. W doroślejszy sprzęt nie ma co mierzyć, bo to się nie uda.

Safari jest strasznie ciężke, więc tutaj się akurat nie dziwię, że Chrome wygrało :P I faktycznie, App robi świetny soft, ale celuje tylko w pewne grupy. No i o ile w telefonii mobilnej trafili większość, o tyle na PC jest to zaledwie 10% i znacznego wzrostu oczekiwać nie można, bo kasę App robi nie na sofcie, ale na hardware, do którego soft jest dodatkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kag - Masz coś do naleśników?!

Nieee, gdzie tam ;]

Zresztą jak dla mnie, to rozsuwalność jest zaletą. Ile można patrzeć na to samo, czyli PDA/Smartphone'y, które różnią się tylko obudową? W tej chwili wszyscy pakują WM + TS na tych samych bebechach i się cieszą. Zresztą nawet kosmicznie wygodna klawiatura ekranowa NIGDY nie pokona sprzętowej.

Co do patentu na MT, to opatentowana jest idea, nie sposób jak to zrobić. W zapisie było coś o odczytywaniu położenia więcej niż jednego palca, czy jakoś tak. I już parę telefonów miało mieć MT, ale App chciał za niego zbyt dużo. Nie opłacało się po prostu. Android zresztą miał, jak ktoś chce, to mam filmik.

Nie lubię sliderów czy tam rozsuwalności. Powiem tak, kusi mnie Android właśnie z powodu linucha, którego toż jestem fanem, ale odrzuca mnie brak MT. Jak do wakacji nie uda im się tego rozwiązać to w paczce od kuriera przywitam Iphone'a.

Większa klawiatura ekranowa jest lepsza niż mniejsza sprzętowa. Remeber that rule my child!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha. A ty w dodatku Debianiarz jesteś, więc mam dla Ciebie ciekawą wieść. Po zmianie softu w G1 na wcześniejsze wersje, w których występuje ten głupi błąd z rootem, można zrobić fajny myk. Później poszukam stronę, gdzie dokładniej pisze o co chodzi, ale w każdym bądź razie można używać większości oprogramowania debianowego na G1 ^^

Słyszałem też jakieś ploty o postawieniu debiana na G1, ale to już raczej zwykłe plotki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...