Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fryz

Play Online

Polecane posty

Witam.

Mam sobie bezprzewodowy internet w Playu, prędkosc do 1Mb/s. Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony bo net miał służyc do jakiegos gg i przeglądania stron, ale jest jeden mały problem: czasem przy sciąganiu czegos potrafi się "zawiesic' - tzn. w pewnym momencie status pobierania się po prostu zatrzymuje i za nic nie chce ruszyc dalej (w tym samym czasie problemów z przeglądaniem stron nie mam, filmiki na YT też się ładują bez problemów). Dzieję się tak w zasadzie niezależnie od rozmiaru pliku czy serwera z jakiego plik sciągam.

Ponadto, w mysl przysłowia "apetyt rosnie w miarę jedzenia" zrodziło mi się następujące pytanie: da radę cos zrobic z pingami żeby można było w cos zagrac po sieci? Wiem, że taka specyfika sieci komórkowych ale może są jakies magiczne sposoby...

No i ogólnie jak ktos ma neta w Playu to ciekaw jestem opinii i porad;)

Dzięki:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem przy sciąganiu czegos potrafi się "zawiesic' - tzn. w pewnym momencie status pobierania się po prostu zatrzymuje i za nic nie chce ruszyc dalej

Najprawdopodobniej pobierany element przerasta twój telefon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też korzystam z tego internetu na laptopie. Niestety jest tragiczny: często rozłącza, później nie chce się połączyć ...

Wziąłem Play online ponieważ jest bardzo tani i 1 mb to wystarczająca prędkość do przeglądania stron i pisania na gg. Ale naprawdę drażni, gdy przeglądając stronki co 20 minut czasem trzeba się łączyć z jakieś 5 minut....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, ja tam nie mam takich problemów - mnie rozłącza tylko po dłuższej bezczynności, ale stawiam, że to wina ustawień, w których nie chce mi się grzebać. I co ciekawe - problem z pierwszego posta już w zasadzie nie występuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie szczęście, ja nie mogę tego internetu na vista uruchomić :/ Zrobiłem wszystko co znalazłem w poradniku na pewnym forum, ale nadal nie działa... modem wykryty jako modem, ale podczas tworzenia połączenia dial-up vista już go jako modem nie widzi, choć w managerze jest. Straszna lipa z tym jest :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie szczęście, ja nie mogę tego internetu na vista uruchomić :/ Zrobiłem wszystko co znalazłem w poradniku na pewnym forum, ale nadal nie działa... modem wykryty jako modem, ale podczas tworzenia połączenia dial-up vista już go jako modem nie widzi, choć w managerze jest. Straszna lipa z tym jest :/

jeżeli masz modem usb do go podłącz do innego gniazda usb. U mnie to działa choć to dziwne bo mam wszystkie usb sprawne a na niektórych wykrywa urządzenie a na niektórych nie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, avast na razie u mnie zostaje, za to mam inne pytanie;)

W zestawie razem z modemem był przedłużacz USB - tyle, że jest krótki. Można zamiast tego wykorzystać jakiś inny? Będzie to miało wpływ na osiągnięcia tego demona prędkości jakim jest playowy internet?;p Jeśli nie ma przeciwwskazań to za jakim przedłużaczem się rozglądać? Nie musi być długi, jakieś 1,5 metra w zupełności wystarczy, ze sporym zapasem nawet;)

O i jeszcze jedno pytanie, choć to już bardziej teoretyczne: są jakieś sztuczki na poprawianie zasięgu?

BTW: kraven2000: ja nic w viście nie musiałem robić poza wsadzeniem modemu w usb i klikaniu dalej przy instalacji softu. Potem tylko w tym programie od Playa wybrać profil Play (domyślny), ew. jeszcze ustawić tryb rejestracji i już;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to zasięg ma pływ na prędkość. Sam ma ten internet . masz dwie mozliwosci kupic kabel 2 m lub antene do tego modelu. ja graw na tym necie w Far cry 2 i nie jest żle gorzej jesli chodzi o WoWa potrafiło mnie wywalac co 1 minute ale nie zawsze tak było ping miłem przeważnie około 700 ms. a jescze jedno gdzie mieszkasz na wsi w miescie ma to znaczenie bo jesli nie masz gdzies blisko nadajnika to mozesz miec kiepski zasieg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da radę cos zrobic z pingami żeby można było w cos zagrac po sieci? Wiem, że taka specyfika sieci komórkowych ale może są jakies magiczne sposoby...

Przede wszystkim wyłacz wszystkie zbędne programy które korzystają z łacza typu GG bittorrent skype aktualizacje automatyczne zapore... To ci znacznie zmniejszy ping. Drugi sposób to otworzenie portów w swoim firewallu. Inne sposoby jakie znam to zainstalowanie cFosSpeed on tam ma opcje zmniejszenia pingu albo zmiana rate.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i jeszcze jedno pytanie, choć to już bardziej teoretyczne: są jakieś sztuczki na poprawianie zasięgu?

Jaki masz model modemu?

Bo do E160, E160, E156, E176 można podłączyć antenę, która co oczywiste wzmacnia zasięg. Nie wiem jaka cena, ale chyba coś ok. 20 euro. W złotówkach nie widziałem niestety, tylko na zaganicznych stronach. Ale na pewno są jakieś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do hsdpa to nie da się pingów zmniejszyć można przyśpieszyć ale ping zostanie. To zależy też od modemu. Wogółe HSPDA to kupa, mam PLAY ONLINE i nie działa, prawie wogóle, teraz jedynie coś rusza się. Dzwoniłem prosiłem ale play ma mnie w dupie i musze go miec jeszcze kilka miesięcy. Nie polecam nikomu, w 90% kiedy chce wejść na neta play nie działa, albo nie włączy się nie wiadomo dlaczego. Kupiłem mu nawet antenke +9dbi ale i tak to nie ma znaczenia, czasami zasięg 0% a zasuwa jak stara tirówka. Sciągnałem nawet program od huawei do obsługi modemu, mało co dało chociaż nie testowałem na dłuższą metę.

Co do avasta, to DOBRY antywirus jedyny problem polega na tym że czasami trzeba ręcznie przeskanować jakiś obszar na dysku bo w tle nie znajduje wirusów, ale to nic takiego jeżeli skanujemy co jakiś czas. Jego zaletą jest to że w większość przypadków usunie nawet Windowsa jeśli trzeba xD. A co do usuwania plików które stawiają opory mam na myśli prymitywne wirusy pisane w pascalu albo coś w tempie dobry jest program "unlocker" czy jakoś tak. Mały zgrabny i uwalnia pliki tak że można je kopiować przenosić usuwać itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gier w Play Online - zdecydownie nie polecam. Na moim komputerze, przy Play-u i Modern Warfare działało - lekko mówiąc - dosyć źle. Niestety, gdy w końcu udało mi się połączyć, działało tak ślamazarnie... Nie polecam. Za to internet w IE 7 działa całkiem nieźle. Dosyć długo, ale jednak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...