Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

stingray

Zintegrowany dźwięk i znikające stery

Polecane posty

Witam.

Już na drugiej konfiguracji mam podobny problem. Uruchamiam komputer - wszystko fajnie, ale brak dźwięku. Device manager pokazuje że wszystko jest ok (urządzenia działają prawidłowo). W panelu sterowania w zakładce Dźwięki i urządzenia audio pokazuje mi Brak urządzeni audio. No to wywalam urządzenie z managera (zaznaczam Realtek HD audio i daję usuń). Restart, system się ładuje, pokazuje że zainstalowano urządzenie audio, niebieski ekran (tylko mignie) i reset, potem już normalnie się uruchamia i jest dźwięk. Niestety, audio potrafi zniknąć nawet w trakcie odtwarzania dźwięku przez Winampa. Sypnie wtedy błędem (niestety nie zapisałem jaki to błąd) i przestaje grać - ponowne uruchomienie Winampa i mam komunikat "Nie znaleziono urządzeń dźwiękowych". Próbowałem już różnych sterowników i nic. Wolałbym uniknąć przeinstalowywania systemu, bo mi z tydzień z tym zejdzie. Inna sprawa że miałem kiedyś takie akcje na starym kompie (Athlon 2500+, ASUS A7N8X-XE), tylko wtedy reinstalka była jedynym rozwiązaniem. Mój aktualny konfig to:

IC2Q Q6600 (stock)

Gigabyte EP35-DS3

2x2GB A-Data Extreme 1066

Asus HD4850 TOP.

Może ktoś miał podobny problem i sobie z nim poradził?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dopiero ciekawostka. Jaki os ??

No fakt, zapomniałem napisać. Windows XP Home SP3. Oczywiście system jest w 100% legal. Wcześnie miałem takie akcje na piraconym XP Pro w jakimś hackerskim packu.

Do dzisiaj miałem takie cuda tylko po wyłączeniu i późniejszym włączeniu komputera. Teraz to już w trakcie pracy znika głośniczek z paska i Winamp sypie, że nie ma urządzeń audio w systemie.

Fajnie mam, prawda??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziwne. Znam posiadacza tego Gigabyte'a, nie ma żadnych problemów.

Ja bym szukał przyczyn typu wirus, rootkit. Ewentualnie innych sterowników, ale to już próbowałeś.

Maiłeś pirata i przyznajesz się do tego. Hmm, nie wróżę Ci długiej kariery na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i przyznałem się do błędu. Teraz jadę tylko na legalach. Szkoda czasu, szkoda nerwów. Jeżeli ktoś nie wierzy, to mogę podesłać fotkę kompa z płytą i pudełkiem od WinXP. Gierki też kupuje oryginalne, bo są tanie jak barszcz. To tak tytułem OT.

2 dni był spokój, teraz znowu się problem pojawia. Czym można odpluskwić system??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...