Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Madagaskar 2 (2008)

Polecane posty

Madagaskar 2

post-13-1234165840_thumb.jpg

Tym którzy wdzieli pierwszą część w zasadzie drugiej nie ma co reklamować. Czasem zdarzało się, że kontynuacje filmów były słabsze niż pierwowzór. Na szczęście nie tym razem. Grupa zwierzaków, która z Zoo w Nowym Jorku trafiła na Madagaskar, próbuje powrócić do Ameryki, ale że jedynym środkiem transportu jakim dysponują jest rozklekotany wrak samolotu, udaje im się dolecieć jedynie do Afryki. Napotykają tu swoich dzikich pobratymców i przekonują się jak z jednej strony bardzo się od nich różnią, a z drugiej jak są do nich podobne. W filmie jak w dobrych opowieściach awanturniczych pojawia się przygoda, romans, podróże, walka dobrego i złego charakteru, zwroty akcji, no i ponieważ jest to Madagaskar 2, olbrzymia dawka gagów, żartów i dobrego humoru. Bawiłem się na filmie świetnie i stwierdzam, że jest doskonale przygotowany do oglądania go zarówno przez całkiem młodych jak i dorosłych widzów.

Polecam go wszystkim, którzy mają ochotę przewentylować sobie solidnie płuca przy porcjach szczerego i głośnego śmiechu. Pingwiny i król Julian rządzą.

reżyseria: Eric Darnell, Tom McGrath

scenariusz: Tom McGrath, Etan Cohen

szczegóły: animowany

kraj: USA

rok produkcji: 2008

czas trwania: 85 min

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezłe, niezłe. Pierwsza część, obejrzana w TV, nie zachwyciła mnie, ale przekonała mnie na tyle że poszedłem na część drugą. I tu się mile zaskoczyłem, bo w moim mniemaniu ta część jest lepsza. Nie dość że są wszystkie najlepsze elementy z jedynki (pingwiny! król Julian!) to jeszcze zostały dodane takie "kfiatki" jak małpy (samce!)negocjujące macierzyńskie (IMO najlepsza scena filmu). Spodobało mi się też .że każdy z czwórki bohaterów miał teraz zupełnie osobną historie, przez co nie było w tym filmie czasu na nudę. Ogólnie bardzo fajny film

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madagascar 1 - nie, żeby mnie powalił ale i tak dobry film:ulubiona scena z pająkiem:"ubij go! tak, dowal mu!" Mimo wszystko zachęcił mnie, żeby pójść na Madagaskar 2.

W dwójce co chwila są gagi i śmieszne sytuacje. Mimo to nie są ani trochę wymuszone. Nie mogę wytypować ulubionej sceny, ponieważ wszystkie są na podobnym poziomie. Ale specjalne wyróżnienia dla sceny startu samolotu i akcji pingwinów.

Ulubione postacie: Skipper, Rico, Kowalski oraz Szeregowy(pingwiny), król Julian i jego wierny poddany(ta mała wiewiórka).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dwójce było znacznie więcej tekstów które wpadają w ucho:

- Szefie chyba skończyło nam się paliwo.

- A skąd wam to przyszło do łba?!?

- Bo lewy silnik nie pracuje..., a co najgorsze LEWY przestał się palić.

No myślałem że padnę :D Z jedynki jakoś żadnych takich powiedzonek nie pamiętam (a pamięć do tego typu pierdół mam wyjątkową; żeby się mnie tak nauka trzymała... :dry: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem tego zachwalania się Madagaskarem 2. Byłem w kinie na 2 i 1. Jedynka wg. mnie jest dużo lepsza i zabawniejsza. W dwójce był taki typowy nudny humor - babcia superhearos i denne teksty Króla Juliana. Nie mówię, że film był zły, ale nie rozśmieszył mnie jak chociażby Madagaskar Jedynka, czy Shrek 1 i 2(3 mi się średnio podobała). Generalnie przeważnie(jak i również w tym przypadku) pierwsze części filmów animowanych są najlepsze.

Było kilka dobrych tekstów (głównie w wykonaniu Pingwinów, one były najlepsze :D) i ogólnie czasami dało się uśmiechnąć, ale żeby leżeć ze śmiechu to nie bardzo. W mojej skali film 6-6.5/10. Jak ktoś nie obejrzał to przeżyje :) Ale jak kto nie ma jakiegoś innego dobrego filmu do wyboru to może obejrzeć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Madagaskar 2 jest o wiele lepszy. Potwierdza się tu teza że kontynuacje nie zawsze muszą być złe, a nawet lepsze. Lepiej by nie powstałą trójka bo może wyjść z tego taki Schrek 3.

Zgadzam się.

Bardzo mi się podobał akcent z babcią ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem zdarzało się, że kontynuacje filmów były słabsze niż pierwowzór. Na szczęście nie tym razem.

No i tutaj ja się wyrwę z tłumu i stwierdzę iż w moim przekonaniu to jedynka jest tą lepszą i bardziej ciekawą częścią. Dwójka była fajna ale tylko epizodycznie tzn. niektóre fragmenty były bardzo dobre ale film jako ogól średni. Jak ją oglądałem to wydawało mi się że autorzy postanowili odgrzać nam już do połowy zjedzonego kotleta. Połowa tekstów zapożyczona z jedynki, ale były też niektóre ciekawe (do tego jeszcze wrócę) a hit "Wyginam śmiało ciało" już tak nie bawi jak za pierwszym razem. Po prostu wydaje mi się że autorzy nie mieli pomysłu lub budżetu na zrobienie kolejnego dobrego filmu :confused:

W dwójce było znacznie więcej tekstów które wpadają w ucho

No i tutaj po raz kolejny się nie zgodzę, tak jak już pisałem dwójka wydaje mi się uboższa pod tym względem, ale rozwalił mnie strajk małp i proszenie o macierzyński. Pod względem humoru to ten film ratują tylko pingwiny i Julian :laugh:

Ogólnie przeszedłem obok tego tytułu bez większego zainteresowania, takie 6+/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie "dwójka" przegoniła "jedynkę". Pierwsza część była jednym z wielu średnich filmów animowanych, a Madagaskar 2 zarzucił mnie taką ilością świetnych tekstów, że zapamiętam go na dłuuuugo. Posunął bym się o wniosek, że to najlepsze animowane kino od czasu pierwszego Shreka.

"Delikatnie, jakbyś całował siostrę... SWOJĄ SIOSTRĘ!" :sweat: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dwójka jest lepsza od jedynki. Jest znacznie więcej śmiesznych sytuacji. :) Pingwiny po prostu wymiatają. Na przykład kiedy ich szef pokazał im plany samolotu, a oni się pytają. Jak to ma latać? ( Czy jakoś tak ),a on im odpowiada: Trzeba zgiąć tu...no i prosze. A pozostali: aaaaa xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH!]

To szef się pytał, bodajże Kowalskiego :>. Świetna była scena w samolocie (zresztą nie jedna) - "Nie patrz laleczko, koniec może być mroczny" ^^. I oczywiście "Gdzie się podziały dawne podziały klasowe..." xD. Brakuje mi tu tylko z jedynki "Hańba Ci Borys!".

Nie cytujemy w całości ostatniego posta w temacie. Wybierz fragment, albo zastosuj metodę @ksywka. [Tur]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...