Skocz do zawartości
Smuggler

CD-Action 09/2018 - zapowiedź, zawartość

Polecane posty

 

Już za chwileczkę, już za momencik, wtorek z Ekszynem zacznie się kręcić. Tak jest, premiera 09/18 już w najbliższy wtorek, 31 lipca. W tym numerze obok DVD dołączamy też specjalną podkładkę/mousepad. Dlaczego specjalną? Bo możecie ją „customizować”, tzn. umieszczać na niej własne fotki/grafiki. (Gdybyście nie mieli pomysłu, w piśmie znajdziecie kilka grafik, które możecie wyciąć i użyć). Do tego trzy pełniaki (Trials Fusion EN [pobierz z Internetu];  Grotesque Tactics II: Dungeons & Donuts EN [STEAM] i Shooting Stars! EN [STEAM] – opis pełniaków pod koniec zapowiedzi). No i oczywiście macie tam też masę dobrych tekstów, no ale to przecież standard.


Zaczynamy od obszernej (4 strony) zapowiedzi Skull & Bones, po czym płynnie przechodzimy do masy beta-testów, z czego polecam również 4 strony o Battlefield V.  Od siebie polecę też Phoenix Point - to coś, co ucieszy tych, co strzelać do kosmitów w trybie taktycznym – krótko mówiąc to gra pana Gollopa, co fanów „ikskomów” mówi wszystko.

W recenzjach zaczynamy od przebieżki po kilkunastu (!) wartych uwagi gier free-to-play, a poza nimi jest też 18 innych tytułów, w których każdy znajdzie coś dla siebie.  The Crew 2, Red Faction: Guerrilla Re-Mars-tered              , Octopath Traveler, Tempest 4000 (to powinno ucieszyć fanów retro-gier, bo mocno nawiązuje do klasyki gier z automatów, Tepmesta, zgadnijcie kto to zrecenzował, hehe). Jak na wakacyjną posuchę to sporo tu gier z wysokimi ocenami, choć i dla fanów kaszanki mamy smakowicie zgrillowany przez Papkina kąsek.

A co w Publicystyce? Obszerny tekst o Steamie („Lokomotywa”) – historii, teraźniejszości i perspektywach, sukcesach i wpadkach. „Zrozumieć Japonię” to próba wyjaśnienia odmienności japońskich gier i powodów dla których zdają się nam czasem takie… dziwne. „Kości, miarka i młot bojowy” to coś dla fanów Warhammera. Ale nie będziemy pisać (tylko) o grach, ale też o twórcach, czyli kolejach losu Games Workshop, które to nieźle czasem zarzucało na kolejnych zakrętach historii. „Dobre strony grania” to przegląd stron internetowych, które gracze znać powinni. „ZagrAI ze mną” pokaże wam jak Sztuczna Inteligencja zbiera siły i ewoluuje, by skopać wam zadki w  grach. Wszelkich grach. Skoro o ewolucji mowa “Rainbow Six Siege: Wojna informacyjna” opowie o ewolucji Rainbow Six, z naciskiem na jej ostatnią część, która z brzydkiego kaczątka wyrasta na bojowego łabędzia. „Wacki śmierci” to dokończenie historii studia Seven Stars, z wieloma insajderskimi informacjami na temat gry, która ich pogrążyła. Jako autor owego tekstu pochwalę się, że w „Wackach: Kosmiczna przygoda” znalazłem po 20 latach easter-egga, o którym nie wiedzieli nawet szefowie firmy (bo jakby wiedzieli, toby go natychmiast wycieli… zobaczycie sami).

Dużo dzieje się w sprzęcie. Testujemy stacjonarne komputery dla graczy (w ramach Megatestu). Są też testy gamingowych ultrabooków, myszy, obudowy, monitora i gamingowej klawiatury. W części publicystycznej piszemy o nowej gamingowej konsoli Google’a i zewnętrznych kartach graficznych (eGPU), które mogą zmienić wasze wysłużone laptopy w gamingowe cudeńka.

 

Nie zabraknie też Gamewalkera, Action Redaction i odnowionego Na Luzie.


Zainteresowani? To do zobaczenia 31.07,  we wtorek! Uprzedzam tylko, że z uwagi na wspomnianą podkładkę ten numer CDA będzie kosztował o złotówkę więcej.

 

 

#######################SPIS TREŚCI##############

 

Info       

######W PRODUKCJI

Skull & Bones    

My Friend Pedro

Jump Force

JUŻ GRALIŚMY

Battlefield V

Two Point Hospital

Phoenix Point

Realm Royale

Cuisine Royale  

Raft

Amid Evil

Legendary Eleven

Maelstrom

######RECENZJE

GameWalker

Przegląd gier free-to-play

Crying Is Not Enough

Red Faction: Guerrilla Re-Mars-tered     

Totally Accurate Battlegrounds               

The Crew 2        

The Awesome Adventures of Captain Spirit       

Epic Loon

Hero-U: Rogue to Redemption 

Gray Dawn

Lego Iniemamocni         

Wreckfest          

Adventure Time: Pirates of the Enchiridion

A Rite from the Stars     

Captain Toad: Treasure Tracker

Octopath Traveler

Youropa

Tempest 4000

The Spectrum Retreat

Kaszanka Zone: Tennis World Tour

 

####PUBLICYSTYKA

Lokomotywa

Zrozumieć Japonię

Kości, miarka i młot bojowy: część 2       

Felieton: O jeden ćwierk za daleko

Dobre strony grania

Felieton: Serce > herce 

ZagrAI ze mną 

Rainbow Six Siege: Wojna informacyjna

Felieton: Special Definitive Remastered 20th Anniversary HD Remix Redux Final Edition ver. 2 - Extended Cut   

Wacki śmierci

Szpile

 

###TECHNOLOGIE

 

Megakonfigurator

Desktopy dla graczy

 

Testy

Gamingowy ultrabook MSI GS65 Stealth Thin 8RF          

Ultrabook Acer Swift 5  

Monitor 240 Hz LG 27GK750F

Obudowa eGPU Zotac AMP Box Mini

Mysz bezprzewodowa Logitech G305   

Mysz przewodowa Modecom Volcano GMX4 Plus

Mysz przewodowa NTT Hiro Hyperion

Klawiatura opto-mechaniczna Razer Huntsman Elite

Trendy

Czy ktoś widział Yeti – o nowej konsoli Google’a

eGPU – drugie życie laptopa

 

##########INNE

Na Luzie
Action Redaction
Prenumerata
Bonus/Zawartość DVD

 

 

 

########################PEŁNE WERSJE GIER####################

 

Trials Fusion EN [pobierz z Internetu]

 

# motoplatormówka | fizyka | restarty

Multi: do 8 graczy

PC: Windows Vista/7/8/10, Intel Core i3 550 3,2 GHz/AMD Athlon II X4 620 2,6 GHz, 3 GB RAM, GF GTS450/Radeon HD5770

 

Najnowsza, piąta duża odsłona znakomitej zręcznościowej serii Trials, którą twórcy ze studia RedLynx po raz kolejny udowodnili, że wiedzą wszystko na temat widowiskowego rozbijania się na motocyklach. Mówiąc prościej, Fusion to ponownie motoplatformówka 2,5D, w której główną rolę odgrywa wiarygodna fizyka obiektów, a ściślej zachowanie motocykla crossowego i jego nieszczęsnego pasażera.  Zawiera sporo poziomów do pokonania (i calakowania, bo w każdym z nich jest kilka opcjonalnych wyzwań). W parze z bogatą treścią idzie także świetna oprawa, która wcale nie przeszkadza typowej dla serii płynności.

 

Uwaga, gry nie znajdziecie na DVD i należy ściągnąć ją z internetu. Kod można zrealizować do 24.09 aktywowaną grę zachowujesz na zawsze.

 

 

Grotesque Tactics II: Dungeons & Donuts EN [STEAM]

 

# RPG | walka w turach | pastisz

Multi: brak

PC: Windows XP/Vista/7/8/10, procesor dwurdzeniowy, 2 GB RAM, GF 5xxx/Radeon 9500

 

Ciąg dalszy taktycznej gry role-playing Grotesque Tactics, stworzonej przez niemieckie Silent Dreams jako Wunderwaffe wymierzone w światową popkulturę filmowo-grową, a ściślej rządzące nią sztampę i banał. Ponownie więc w nasze ręce trafi najbardziej żenująca banda w historii fantasy z postaciami jakby wyjętymi z Final Fantasy i śmieciowych czytadeł, przy czym naturalnie główny bohater, znajomy nam już emo-woj Drake cierpi na amnezję, a świat opanowała plaga, przed którą schronić się można tylko w Sanktuarium.  To także niezbyt trudna gra taktyczna w turach w tytułowych lochach.

Uwaga, grę znajdziecie na DVD, ale należy aktywować ją na Steamie. Kod można zrealizować do 24.09, aktywowaną grę zachowujesz na zawsze.

 

Shooting Stars! EN [STEAM]

 

# bullet hell | memy | 8 bitów

PEGI: brak klasyfikacji

Producent: Blood Irony

Multi: brak

PC: Windows Vista/7/8/10, procesor dwurdzeniowy, 4 GB RAM, GF 8600 GS/Radeon HD 4290

Współczesne Space Invaders, w którym w roli tytułowych spadających gwiazd występują faktyczni celebryci, jak „Justin Belieber”, „PewDerPie” czy „Gabe Oldwell”. Sama gra to bullet hell, złożony w zasadzie w całości z klasycznych memów internetowych.. A wszystko to w stylu retro z tęczowymi pikselami i przy dźwiękach z ośmiobitowców – naturalnie wyłącznie przy użyciu kontrolera, bo sterowanie klawiaturą i myszą kompletnie się nie sprawdza.

Uwaga, grę znajdziecie na DVD, ale należy aktywować ją na Steamie. Kod można zrealizować do24.09 , aktywowaną grę zachowujesz na zawsze.

 

Okladka.jpg

Podkladka_na _strone_179np.jpg

Folia.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Treściowo ten numer prezentuje się ciekawie. W recenzjach ciekawi mnie wasze zdanie na temat Wreckfest. Jeśli chodzi o publicystykę to cała zapowiada się interesująco. Najciekawszym jednakże w tym numerze wydaje się temat zewnętrznych kart graficznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2018 o 11:37, aRo napisał:

Czemu tylko Papkin recenzuje kaszanki?

Zapewne pozostali członkowie i członkinie redakcji widzą, że chłopak ma ciągoty do masochistycznych doznań...

Nie wiem, nie znam go. Tak tylko gdybam. :)

 

Taki żarcik, nie obraź się, @Papkin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2018 o 11:37, aRo napisał:

Czemu tylko Papkin recenzuje kaszanki?

Pewnie uznali, że skoro przetrwał sesje z Ghostbusters z zeszłego roku i nie złożył pozwu o znęcanie psychiczne poprzez zmuszanie grania go w takie badziewie, to przetrwa wszystko i jest mu wszystko jedno co mu się da do ogrania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy numer zakupiony. Na razie jeszcze nie wiele przeczytałem, ale na to jeszcze nadejdzie odpowiedni czas. Co się tyczy podkładki pod mysz to z jednej strony cieszę się, że został dołączony jakiś gadżet inny niż plakat. Z drugiej zaś to jakościowo nie jest to pierwsza liga, nawet gorsza niż dodana kilka lat temu z motywem z ME 3. Jednak jest i to doceniam. Z pełnych wersji na pewno sprawdzę Trials Fusion. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem dzisiaj najnowsze wydanie CD Action i w środku znalazłem podkładkę na mysz włożoną w czasopismo, ale nie było dołączonej płyty CD. Są jakieś specjalne pakiety bez płyt czy w sklepie sobie wyciągnęli? Przepraszam jeśli nie ten temat na takie pytania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, H4r4kiri said:

Witam. Kupiłem dzisiaj najnowsze wydanie CD Action i w środku znalazłem podkładkę na mysz włożoną w czasopismo, ale nie było dołączonej płyty CD. Są jakieś specjalne pakiety bez płyt czy w sklepie sobie wyciągnęli? Przepraszam jeśli nie ten temat na takie pytania.

Czasami w niektórych sklepach plyty sa wyjmowane. Najlepiej wróć do sklepu i wyjaśnij sytuację. Jeżeli to nie pomoże to skontaktuj się z działem reklamacji https://www.cdaction.pl/ekstra/reklamacje

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Wojman007 napisał:

Czasami w niektórych sklepach plyty sa wyjmowane. Najlepiej wróć do sklepu i wyjaśnij sytuację. Jeżeli to nie pomoże to skontaktuj się z działem reklamacji https://www.cdaction.pl/ekstra/reklamacje

Dzięki za info. W punkcie informacji wydali płytę. W sumie to logiczne że wyciągają bo duży sklep to ktoś może wziąć z opakowania :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, RoseBuster napisał:

Aha, no to nieważne w sumie. Bo się zastanawiałem, jak mam się tam dostać, ale skoro i tak nie ma tam nic ciekawego, to nieistotne.

Z tego co pamiętam forum jest tylko dla prenumeratorów tej droższej prenumeraty, a nie każdej :) 

 

EDIT:

Ja jestem do tyłu z numerami - w nowych rzeczywiście tak jest ale wydaje mi się, że jak zaczynałem prenumerować i jak pierwszy raz pojawiła się ta opcja "przywilejów" to pisano o tej kolekcjonerskiej prenumeracie :D Lecz może mnie pamięć zawodzić tak stary jestem - generalnie żadnych przywilejów nigdy nie otrzymałem ; )

Edytowano przez Scouser
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Scouser napisał:

Z tego co pamiętam forum jest tylko dla prenumeratorów tej droższej prenumeraty, a nie każdej :) 

Ależ co ty mówisz! Otwórz sobie CD-ACTION na stronie z prenumeratą. Jest mowa o podforum i "wielu przywilejach" pod opcją klasyczną. Na stronie wydawcy, gdzie prenumerowałem, też o tym pisali. Tylko nie napisali jak niby z tych przywilejów na forum skorzystać!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile cały numer spoko, to ta podkładka hmm, powoduje że czasem kursor wyprawia harce na ekranie. Nie wiem czy to kwestia sensora mojej myszki, czy materiału z którego jest zrobiona, ale muszę stwierdzić że kursor jakby czasem "uciekał". A szkoda, bo jej design jest świetny!

Edytowano przez Marcellomar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedząc, co się czasami dzieje na stronie bałem się, ze jeżeli CD Action poruszy temat zwolnień w Arena.net to stanie w jednym szeregu z Polygonem, Eurogamerem, Kotaku czy RockPapaerShotgun. Miło widzieć, że najwyraźniej jakaś normalność jeszcze jest i Monk przedstawił sprawę jaką faktycznie była, a nie jak chcą ją widzieć biali rycerze spod sztandarów SJW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RoyBack napisał:

W konfiguratorze, w zestawie nr 8 jest błąd w cenie, nie policzono 2x ceny ramu, także ten 

To jest i tak mała wtopa w porównaniu z poprzednim numerem, gdzie pod zdjęciem płyty głównej był opis... chłodzenia. A pod zdjęciem chłodzenia, opis chłodzenia jeszcze raz. 

Jeśli chodzi o cenę, to dla mnie CDA może nawet o 20zł podrożeć, a i tak kupię zobaczyć co napisali, tak z ciekawości. Nie znaczy to, że jestem bezkrytyczny wobec pisma. Podkładka np. od razu poleciała u mnie do kosza. Dobrze za to, że konfigurator desktopowy jest, bo już oczekiwałem go numer wcześniej.

Edytowano przez Writer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tę podkladkę, podobnie jak tę z ME3, wykorzystuję jako podkładkę... ale pod kawę/herbatę/colę na biurku, bo plastikowa i łatwozmywalna. Do gier mam specjalistyczną i dużą. 

Więc wiecie - trzeba kreatywnie wykorzystywać to, co się ma.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...