Skocz do zawartości
DaFawn

Kod na Steam wygasł

Polecane posty

Witam, kupiłem nr 1/2018 wyłącznie ze względu na Residen Evil 6, dodałem kod na https://kody.cdaction.pl/ ale z braku czasu nie instalowałem gry. Dziś chciałem ją dodać do Steam i jaka niespodzianka mnie spotkała? Kod na Steam nie generuje się... a termin do ściągnięcia minął 31.03.2018 roku. Jest jakaś możliwość na uzyskanie dostępu do zawartości którą kupiłem? Wszak, na okładce jest informacja o pełnej wersji gry a nie czasowym do niej dostępie, czy wersji demonstracyjnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja o tym, kiedy mija termin na wygenerowanie kodu w serwisie kody.cdaction.pl znajduje się w środku pisma, tam, gdzie są opisane pełne wersje.

Po wygenerowaniu kodu można go użyć kiedy się chce. Limit czasowy jest jednak na wygenerowanie tego kodu.

Nie trzeba od razu instalować gry po jej dodaniu na Steama. Wystarczy dodać ją do biblioteki Steam i niech sobie leży. W twoim przypadku mogłeś tak zrobić - od razu wygenerować kod Steam na grę, dodać ją do biblioteki i czekać, aż będziesz mieć czas na granie. Teraz masz nauczkę na przyszłość.

Polecam odsłanianie kodu na stronie kody.cdaction.pl od razu po zakupie pisma. Wątpię, czy redakcja udzieli ci jakiejkolwiek pomocy w tym przypadku, ale jak ci się chce, możesz pisać do nich na maila reklamacja@cdaction.pl z opisem problemu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź  @SilentBob

2 godziny temu, SilentBob napisał:

Informacja o tym, kiedy mija termin na wygenerowanie kodu w serwisie kody.cdaction.pl znajduje się w środku pisma, tam, gdzie są opisane pełne wersje.

Właśnie w tym rzecz, w środku jest informacja. Nabywca towaru jest wprowadzany w błąd, bo na okładce nie ma informacji, że pełna wersja jest dostępna czasowo. W mojej opinii wyczerpuje to znamiona niezgodności towaru z umową i to w oczywisty sposób. Ale ja już mam zboczenie zawodowe w związku z tym czym się zajmuję :) Wszak nie chodzi o te 15 zł, a o poczucie sprawiedliwości. Nie nazwałbym tego nauczką, bo niby dlaczego po kupnie "pełnej wersji gry" do której dołączona była gazeta miałbym się  zapoznawać z tą drugą? Nie ukrywam, że mało korzystałem ze steama i takie coś dla mnie jest nowością. Bezsprzecznym jest, że mimo nabycia gry zostałem pozbawiony jej posiadania (nie zrzekłem się świadomie prawa do niej). Dzięki za podrzucenie maila, chętnie poznam stanowisko kogoś z redakcji, bo ta praktyka mnie zaciekawiła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaFawn redakcja od bieżącego numeru pisze na folii, w której kupuje się pismo, do kiedy trzeba aktywować kody dołączone do niego. Co w żaden sposób nie zmienia faktu, że ty prawdopodobnie po prostu się spóźniłeś. ;)

Tak jak wcześniej napisałem - kupujesz pismo, generujesz od razu kod do gry i aktywujesz grę na Steamie/Uplay. Nie trzeba z miejsca instalować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys kupilem sobie chleb. Po tygodniu nabralem ochoty, zeby go zjesc. Okazalo sie, ze nie moge, bo byl twardy jak kamien i miejscami zielony. To skandal. Co prawda na malej i czesciowo zatopionej w spodniej skorce (a przez to niewidocznej i malo czytelnej) karteczce bylo napisane “best before”, ale ja jako klient nie mam obowiazku tracic czasu na ogladanie kupowanego towaru z kazdej strony, a tym bardziej wczytywac sie w takie pierdoly, skoro interesowal mnie sam chleb, a nie jakis dolaczony do niego swistek papieru. 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Tesu napisał:

Kiedys kupilem sobie chleb. Po tygodniu nabralem ochoty, zeby go zjesc. Okazalo sie, ze nie moge, bo byl twardy jak kamien i miejscami zielony. To skandal. Co prawda na malej i czesciowo zatopionej w spodniej skorce (a przez to niewidocznej i malo czytelnej) karteczce bylo napisane “best before”, ale ja jako klient nie mam obowiazku tracic czasu na ogladanie kupowanego towaru z kazdej strony, a tym bardziej wczytywac sie w takie pierdoly, skoro interesowal mnie sam chleb, a nie jakis dolaczony do niego swistek papieru. 

Nie zrozumiałeś ani słowa, starałeś się sprowadzić do absurdu tezę ale nieudolnie. Ten Twój chleb ciągle miałeś, ja zostałem pozbawiony posiadania.

 

3 godziny temu, SilentBob napisał:

redakcja od bieżącego numeru pisze na folii, w której kupuje się pismo, do kiedy trzeba aktywować kody dołączone do niego. Co w żaden sposób nie zmienia faktu, że ty prawdopodobnie po prostu się spóźniłeś. ;)

Przyznam, że nie mam tej folii, ale jeżeli faktycznie była tam informacja, musiałbym zwrócić honor :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, to na folii nie ma takiej informacji odnośnie czasowego kodu. Jest tylko na końcu pisma jak to zwrócił uwagę SilentBob. Mi też nie podoba się takie robienie czytelnika w trąbę, bo przynajmniej mogliby jasno dać do zrozumienia, że kody to czasówki, a nie gdzieś tam filować po ostatnich stronach i sprawdzać ważność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Deathroll2097 @DaFawn Tutaj jest zdjęcie jak wygląda folia (pod okładką) https://www.cdaction.pl/news-53553/zawartosc-cd-action-072018.html i jest tam na tym górnym, różowym pasku napisane "KODY AKTYWOWAĆ TRZEBA DO 4 SIERPNIA". I to jest pierwszy numer z taką informacją. We wcześniejszych numerach na 47% ;) tego nie było.

Edytowano przez SilentBob
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DaFawn napisał:

Nie zrozumiałeś ani słowa, starałeś się sprowadzić do absurdu tezę ale nieudolnie. Ten Twój chleb ciągle miałeś, ja zostałem pozbawiony posiadania.

 

Przyznam, że nie mam tej folii, ale jeżeli faktycznie była tam informacja, musiałbym zwrócić honor :)

 

Na humble bundle też kody są czasowe. To nie jest tylko praktyka cd-action ale przyznam się, że kupuję od wielu lat co miesiąc (prenumerata) i nie otwierałem - o czasówkach dowiedziałem się jak zacząłem wprowadzać kody jakiś czas temu. Na szczęście zdążyłem wszystkie ale jak ktoś cd-action nie przeczytał od a do z ale nie wszedł na forum (gdzie pytałem sam o to) to nie wiedział więc uważam, że masz trochę racji - mogliby to na folii od początku pisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, SilentBob napisał:

I to jest pierwszy numer z taką informacją. We wcześniejszych numerach na 47% ;) tego nie było.

Skoro szacujesz to na 47% to gotowy jestem stać murem za swoim pierwotnym stanowiskiem :D 

Ponadto pojawienie się takiej informacji w nowych numerach  niejako potwierdza moje obawy o możliwość wprowadzenia w błąd. Z jakiegoś powodu się to pojawiło, prawda? Cieszę się, że dostrzegacie - bardziej lub mniej - zasadność moich wątpliwości. Jakoś mi z tym lepiej :D

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sek w tym, ze czasopismo i plyty sa sprzedawane jako jeden produkt, a w tym produkcie jest podana informacja o tym, jak i do kiedy trzeba klucze aktywowac. O tym, ze wielu kupujacych interesuja tylko plyty, a nie zawartosc pisma widac chocby o czesto pojawiajacych sie postach w stylu “skad mam pobrac cd-keye” czy “nie moge aktywowac gry na steam” (choc w pismie stoi jak wol, ze gra jest na Uplay). Jednak koniec koncow wszystkie informacje niezbedne do uruchomienia gry dolaczonej do pisma znajduja sie w zakupionym produkcie, wiec nie jest tak, ze zostales przez kogokolwiek oszukany. 

Dla wiekszej przejzystosci info o terminie waznosci kodow jest tez teraz na folii, choc podejrzewam, ze i tej informacji wielu “nieczytaczy” zwyczajnie nie zauwazy. 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, 2real4game napisał:

Zawsze mogą się jeszcze skarżyć prenumeratorzy, którzy tej folii nie mają :P

Zgłoś reklamację bo ja folię mam zawsze w prenumeracie.....

 

EDIT: prenumeratę mam 3 albo 4 lata i mam folię cały czas :) 

Edytowano przez Scouser
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/20/2018 at 11:41 PM, DaFawn said:

Witam, kupiłem nr 1/2018 wyłącznie ze względu na Residen Evil 6, dodałem kod na https://kody.cdaction.pl/ ale z braku czasu nie instalowałem gry. Dziś chciałem ją dodać do Steam i jaka niespodzianka mnie spotkała? Kod na Steam nie generuje się... a termin do ściągnięcia minął 31.03.2018 roku. Jest jakaś możliwość na uzyskanie dostępu do zawartości którą kupiłem? Wszak, na okładce jest informacja o pełnej wersji gry a nie czasowym do niej dostępie, czy wersji demonstracyjnej.

Raczej nie ma ograniczonego czasu na wykorzystanie klucza - zawsze możesz go zapisać gdzieś w notatniku i potym jak wygaśnie napisać do pomocy technicznej Gaijin o wymiany na działający. Ja swój trzymałem od dawna i jakoś nie wygasł - więc twój,znajomego,widzów prawdopodobnie też nie wygaśnie.

Best Keybinds to play fortnite

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W numerze 301 "zgubiłem" kod do Shadows: Heretic Kingdoms - klikłem kółkiem myszy na kod i nie wyświetlił mi się w nowej karcie, wyłączyłem ją wiec i kliknąłem na nazw gry na stronie kody.cdaction.pl a tam wykorzystałeś już kod i [beeep]. Gdzie mogę się zgłosić z prośbą o nowy kod?

A przepraszam, odświeżyłem stronę i pojawił się kod. Dupcot ze mnie XD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...