Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Vithar

Windows 7 - brak rozdzielczości panoramicznych

Polecane posty

Witam.

Zrobiłem właśnie format systemu, bo mój sprzęt nie nadawał się zbytnio do użytku. Po wszystkim jest lepiej, ale mam mały problem.

Otóż, nie mogę w żaden sposób ustawić żadnej rozdzielczości proporcji panoramicznych. System pozwala ustawić mi tylko 4 warianty w formacie 4:3 z czego jeden (1280x1024) na szczęście jest natywnym monitora.
Problem leży w tym, że dotąd zawsze mogłem używać rozdziałek panoramicznych, a zwłaszcza 1280x720, która jest mi niezbędna do zgrywania materiałów z gier (plus, niektóre gry lepiej działają w proporcji panoramicznej dla której były stworzone). Chcąc ustalić, czy to problem karty podłączyłem kompa do TV, i tam działają panoramy (w tym natywne 1920x1080), więc ten czynnik można odrzucić.
Co zatem mogło spowodować ową blokadę? Zainstalowane są te same sterowniki co przed formatem (Catalyst 18.4.1), moje GPU to Radeon 7770.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się względnie rozwiązać problem poprzez... instalację starszej wersji sterowników do GPU (doprawdy, AMD chyba nigdy nie nauczy się pisać dobrych driverów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku masz opcję dodania własnej rozdzielczości - zakładka Display, na samym dole jest opcja dodania niestandardowej rozdzielczości.
Sterownik zwraca rozdzielczości, które raportuje mu monitor, a że niektóre monitory potrafią zwracać rezultaty w zależności od faz księżyca, to trudno za to winić sterownik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...