Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gacu007

Rozwiązany: Komputer się zawiesza, wymagany restart

Polecane posty

Cześć,

mam mały problem z zawieszaniem się komputera. Złożyłem sobie nowy komputer:

System: Win 10 Education x64

Motherboard: MSI B250M PRO-VDH

Procek: i5-7500

RAM: GoodRam Iridium DDR4 8GB

HDD: Toshiba P300 1TB

SSD: Plextor M8PE(Y) 128GB M2

Zasilacz: ThermalTake Smart SE 530W

Obudowa: Silentium PC Gladium M35 (4 wentylatory)

 

Mysz: A4tech Bloody5 V8M

Klawcia: A4Tech Q100

 

Monitor(staruch): LG Flatron L1753S

GPU (stara): Radeon Saphire HD 7700

 

Na nowym kompie grając w WoTa, Fortnite'a czy Wiedźmina 3 dostawałem zwiechy:

a) WoT - gra zwieszała w każdym momencie - w menu, w grze, przy przechodzeniu do garażu - obraz się zwieszał (klawiatura nie reagowała nawet na numlock), dźwięk zostawał, czasem mogłem stworzyć nowy pulpit i zatrzymać proces WoT, ale częściej też trzeba było restartować kompa

b) Fortnite - tak po paru minutach gry - czarny obraz, czasem myszkę widać, ale zazwyczaj nie, dźwięk NIE ZAWIESZONY - wymagany restart

c) Wiedźmin 3 - Zwiecha zazwyczaj tak po dłuższym czasie gry podczas wczytywania jakiegoś save'a. Kółko się kręci w nieskończoność i przestaje, komputer przestaje reagować, dźwięk niezawieszony - wymagany restart.

 

Zasilacz ma moc 530W i certyfikat 87% - to daje około 460 W, podzespoły pobierają maks 300 W.

Podejrzewam GPU, jednakże to nie jest problem z przegrzewanie się, bo gdyby się przegrzewała to komp by się sam restartował, a tutaj następuje po prostu zwiecha.

Procek? Nie mam pojęcia czemu miałby być wadliwy, no chyba, że fabrycznie, ale to wtedy by była raczej grubsza sprawa i bym to szybciej zauwazył.

RAM? Znowu fabryczna kiszka? GoodRam to dobra firma, mają dobre kości, nie rozumiem co mogłoby się w nich zepsuć.

Dysk HDD? SSD? - jeszcze nie robiłem checkdisku, ale wątpię żeby coś na nich było. Nie rzucałem nimi xd

 

Próbowałem odpalić testy z OCCT ale tylko pierwszy OCCT właśnie odpalił, nie wykrył żadnych błędów (10 minut, komp się zwieszał i po krótszym czasie), reszta sama się wyłącza po maks 3 sekundach z napisem "zatrzymane przez użytkownika" gdzie ja nic nie robię w tym czasie, a wszystkie inne programy mam wyłączone - to jest dziwne. ktoś coś?

 

No i cóż... już powoli tracę cierpliwość, namęczyłem się z kompletowaniem, szukaniem i składaniem części (renowacja 2 kompów). Jesli nie znajdę tutaj pomocy, to cóż zostanie mi dać go w ręce fachowców z serwisu, a średnio im ufam :/

 

Jakie kroki mam podjąć? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel mnie naprowadził, zrobiłem dodatkowy research i raczej jest pewne, że karta graficzna ma zimne luty (no tak, Wiedźmin 3 xd). Dodatkowo po wymontowaniu karty graficznej i przejściu na zintegrowaną problem zniknął. Także jednak grafika była winna. Dam ją do serwisu żeby sprawdzili i tyle. 

Temat można zamknąć. Może dla potomnych będzie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...