Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ksajmi

Czarny ekran po włączaniu komputera

Polecane posty

Witam, 

od pewnego czasu po włączeniu komputera (to jest po windowsowym ekranie blokady czy jakkolwiek się to nazywa) pojawia się czarny ekran. Do tek pory wystarczyło wyłączać włączyć i wszytko działało, ale dzisiaj już niestety nie. Więc zagłębiłem się w problem, po kolei wyjmowałem kości ram, poprawiałem wszytkie wtyczki, dokładnie wyczyściłem komputer, nic nie, dało, w pewnym momencie po włączeniu komputera nie działo się zupełnie nic, tzn monitor jakby "nie wiedział" że ma coś pokazać, na monitorze świeci pomarańczowa dioda, czyli ta co świeci przy w ogóle wyłączonym komputerze, próbowałem podłączyć monitor kablem, dvi i hdmi, następnie drugi monitor próbowałem, również dwoma kablami, potem odlaczylem kartę graficzną i monitor podłączyłem do płyty głównej, nic nie dało. Po tym wszytkim strzelam że to wina płyty głównej lub zasilacza, co jeszcze może być ważne, po włączeniu pcta wiatrak zasialacza przez chwilę kręci się a następnie ustaje, a przy wyłączaniu pcta znowu przez moment się kręcił. Proszę was o pomoc i z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az takim specem nie jestem ale tez mialem rozne problem z komputerami, ktore posiadalem wczesniej jak I z tym ktory posiadam obecnie. Po moich doswiadczeniach moge powiedziec co moze byc przyczyna a co nie ale nie bierz tego na 100% bo jak mowilem nie jestem specjalista w tej dziedzinie. 

Ja bym wykluczyl karte graficzna I zasilacz. Mozliwe ze dysk, RAM lub plyta glowna. Procesor obstawialbym na 50%. 

Jestes w stanie wejsc do BIOSu czy nic zupelnie Ci sie nie pojawia po wlaczeniu komputera ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dodatkowo przy włączeniu, chwilę pracuje a następnie się wyłącza po czym znowu włącza. To by wskazywało chyba na zasilacz, ale zasilacz z wszytkich komponentów jest najnowszy. Poniżej podam jeszcze specyfikację pcta. 

 

Procesor Intel Xeon E3-1220 v3

Ram 8gb hyperx 8gb elixir

Płyta Główna MSI B85-G43

Dysk1 Kingston SSD 10gb

Dysk2 i 3 WD HDD 500gb i 1tb

Zasilacz Corsair RM850I 

GPU Asus GeForce 980 4GB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...