Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kunicki

Brak dźwięku HDMI

Polecane posty

Witam, zakupiłem nowy komputer stacjonarny, jednakże mam z Nim jeden problem, na który być może jesteście w stanie zaradzić. Otóż nie mam dźwięku, jakiegokolwiek w systemie po podłączeniu słuchawek lub głośników do moich portów - na przednim panelu oraz tym z tył. Monitor jest podłączony za pomocą HDMI do jednostki centralnej. Próbowałem już chyba wszystkiego:

- reinstalowałem system operacyjny
- reinstalowałem wszelkie sterowniki
- aktualizowałem wszystkie sterowniki
- sprawdzałem łącza na płycie głównej
- grzebałem w systemowych opcjach głośności i urządzeń dźwięku
- zmieniałem na domyślne wszystkie urządzenia dźwięku po kolei
- instalowałem sterowniki BIOSa

Nie mam bladego pojęcia co robić, a tracę już nadzieje na normalne ogarniecie tematu.

Moja płyta główna to ASRock H81M.
Grafika Radeon R9 270 DUAL X.
REALTEK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, tego też próbowałem. Przepinałem już chyba każdy możliwy wg mnie kabel i na każdym jednym wejściu sprawdzałem czy dźwięk działa, ale nic takiego nie występuje. Wyjątek stanowi podłączenie kabla ze słuchawek do tylnego wejścia monitora, ale wówczas dźwięk płynie z monitora,a nie z karty dźwiękowej i jest absolutnie płaski i skrzeczący, bez basów.

Na każdym jednym z urządzeń, które mam podłączone i zamieszczone na obrazku skacze ten zielony pasek, tzn, że system sam w sobie ma dźwięki, ale nie przesyła ich do kabla od słuchawek, który jest podłączony na tylnym czy przednim panelu(nie ma różnicy, oba nie działają).

Bez tytułu.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...