Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

JarPsi

Counter Strike 1.6 - OpenGL Lagi

Polecane posty

Witam, sformatowałem niedawno laptopa  z Windows XP do Win 7 pobrałem program, który mi zaktualizował, mam nadzieję wszystkie sterowniki, i zainstalowałem cs 1.6 po czym skonfigurowałem mu opcje wideo... Ustawiłem tak jak miałem na poprzedniej wersji windowsa, czyli

 

AbxLSKM.png

Zaczęło wszystko lagować, dopiero gdy przełączę na Software to jakoś jeszcze ujdzie na tym gra, ale kto by chciał grać w Counter Strike na rozdziałce z 16/24bit bo nie wiem na jakie to mogę określić...

Proszę o pomoc, za naj daję + do rep.

Edit: Oczywiście nie gram w oknie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2018 o 16:22, MikaelDorren napisał:

Na początek podaj model laptopa.

Sceptycznie podchodzę do tego typu programów, zatem sprawdź w Menedżerze Urządzeń czy wszystko OK.

Mój laptop to Lenovo IBM Thinkpad t43p ma 2gb ram, w menedżerze jest tylko "Intel(R) 82801FBM LPC Interface Controller - 2641" Nie zainstalowany, bo gdy próbuję to zrb, nic się nie aktualizuje. Dodam tylko, że sterownik karty graficznej jest od monitora podłączonego do laptopa, bo nie mogłem dodać go jako dodatkowy :/... I w BIOS'ie zmieniłem na VGA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytuj

Dodam tylko, że sterownik karty graficznej jest od monitora podłączonego do laptopa

Sterownik może być tylko od producenta układu, monitor nie ma tu nic do rzeczy. To tak na marginesie. A te niezainstalowane urządzenie to AFAIK czytnik linii papilarnych.

 

Thinkpad t43p miał kilka wersji (podanie tej by ułatwiło nieco sprawę) z rożnymi układami graficznymi. Zatem sprawdź, co pokazuje Menedżer urządzeń w tej kwestii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem, w BIOS'ie zmieniłem urządzenie do wyświetlania pulpitu na VGA, i mam sterownik od monitora do karty graficznej. A jeśli chodzi o

30 minut temu, MikaelDorren napisał:

Thinkpad t43p miał kilka wersji (podanie tej by ułatwiło nieco sprawę) z rożnymi układami graficznymi. Zatem sprawdź, co pokazuje Menedżer urządzeń w tej kwestii.

To co mam dokładnie podać, bo nie do końca rozumiem ? :)

 

Edit: Jutro napiszę, bo dziś już nie dam rady :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się teraz skojarzyło - jeśli Twój lapek jest z układem ATI/AMD, to chyba jest kłopot ze sterownikami pod Windows 7. W tej sytuacji można pobrać te do Visty - klik i zainstalować je jako administrator w trybie zgodności z owym systemem.

Edit:

W trybie zgodności nie uruchamiaj ściągniętego pliku (jest to samorozpakowujące się archiwum), tylko właściwy instalator. Pobrany plik należy rozpakować do wybranego katalogu (np. za pomocą 7-zip) i ustawić setup.exe w tryb Vista (dla pewności można  też uczynić tak z exekami w katalogu bin)

 

Cytuj

To co mam dokładnie podać, bo nie do końca rozumiem ? :)

Wystarczą cztery cyferki z modelu laptopa (np. 2668), choć jest opcja, że nie będą potrzebne. Ew. model karty pokazywany przez menedżer urządzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.png.aa38c9315e0a18715e778d70e8bf9dd3.png

Mam już prawidłowy sterownik, zrobiłem to co napisałeś wyżej i zadziałało. Jeśli chodzi o Counter Strike, to już jest ok, tylko gram na Direct 3D i chodzi jak kiedyś, lecz nieco ścina mi grę, pewnie chodzi tu o windowsa, bo nie powinienem mieć na tym laptopie 7, bo ma trochę lat i nie ma żadnych sterów na niego do 7

:D

Ale jak włączam CS 1.6 na steam, to nie chce mi się w pełnym ekranie otworzyć gra nie wiem dlaczego, może wiesz o co chodzi? I przepraszam, że tak długo, poprostu nie miałem dostępu do laptopa ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2018 o 19:14, MikaelDorren napisał:

Na początek namierz dokładny model laptopa. Jeśli to  T43P 26xx, to postępuj jak w tym poście. Jeśli to T43P 18xx, to będziemy kombinować dalej.

Na pierwszy rzut oka problem wynika z używania microsoftowego sterownika zamiast właściwego.

Możesz podać ten link jeszcze raz? Odnalazłem model swojego laptopa i się bardzo zawiodłem, gdyż w "Informacje o systemie" jest napisane, że mam 2669UHR, ale na spodzie laptopa jest numer 2373, teraz nie wiem w co wierzyć :D, a gdy szukałem mojego modelu na stronie Lenovo, to go nie znalazłem...
Pamiętajmy, że rozmawiamy o Lenovo ThinkPad T43p :). Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...