Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Numis

Instalacja karty graficznej

Polecane posty

Witam,

 

mam problem z instalacją karty graficznej, kupiłem komputer z szemraną płytą główną- wydaje mi się że w tym może być problem.

Płyta główna to: Lenovo CIZ75M N1996

Zakupiłem kartę GTX 1050 a więc kartę która nie używa złącza do zasilania, czerpie moc jedynie z płyty głównej.

Po włożeniu karty w slot i odpaleniu komputer odpala się zdecydowanie dłużej, na ekranie po chwili wyskakuje kosmiczna rozdzielczość w której widać jedynie lewy górny skraj ekranu, po około minucie brak sygnału.

Dodam że karta jest w 100% sprawna, tak samo jak kable i komputer, gdy wyjmę kartę i podłącze się do zintegrowanego GPU to wszystko jest ok- komputer działa.

Czy jest to kwestia płyty głównej ? może chodzi o sterowniki ? Bez karty nie da się ich zainstalować, z podłączoną kartą nie zdąże przeklikać instalacji. 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikaelDorren dziękuję za odpowiedź, szukałem płyty pod nazwa CIZ75M i nie mogłem znaleźć. Wiem że temat został praktycznie wyczerpany, mógłbyś jednak od razu polecić niedrogą płytę główną która będzie pasować do takiej specyfikacji ? Tj. takiej jak w K430 (i7 3370, 8gb ram) ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MikaelDorren napisał:

lub  ta

Nooo, tutaj to nie będzie takich cudów z kartą, bo po prostu nie uda się jej zamontować w krótkim slocie PCI-Express ;)

Z alternatyw np. klik, choć pod i7 wolałbym raczej coś z solidniejszą, chłodzoną sekcją zasilania - no ale to już sporo większy wydatek (np. klik, czy nawet znacznie rozsądniej (o ile BIOS będzie odpowiednio nowy) - klik).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...