Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zizu94

Rozwiązany: Brak sygnału na monitor, mysz, klawiaturę

Polecane posty

Cześć
 

  • Procesor - i5 2500K
  • Chłodzenie - Thermalright Macho 120 Rev.A
  • Płyta główna -  MSI P67A-C45 (B3)
  • Karta Graficzna - Sapphire Radeon HD 6950 1GB
  • Zasilacz - OCZ StealthXStream 2 OCZ600SXS2 600W

Mam problem z komputerem. Dziś rano gdy włączyłem komputer, monitor, myszka ani klawiatura nie otrzymują sygnału. "Brak sygnału" na monitorze, Num Lock, Caps Lock itp. nie świecą się. Próbowałem przekładać kości RAM, sprawdziłem każdą pojedynczo, sprawdzałem inny monitor i kable. Nic nie pomogło. Ten problem występował już wcześniej dwa razy, ostatnio rok temu. Rozwiązania problemu wtedy też nie znalazłem. Od tak, po którymś resecie wszystko zaczynało działać. Mogłem wysilać komputer (gry) i wszystko było okay, więc wykluczyłem zasilacz. Niestety płyta główna nie wydaje sygnałów dźwiękowych. Zrozpaczony proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresetowałem poprzez wyjęcie baterii i zostawienie tak komputera na całą noc. Oczywiście był odłączony też od zasilania. Nic to nie dało. Ale odkryłem coś ciekawego. Bez baterii komp w ogóle się nie włącza. Z inną baterią, mocno rozładowaną raczej, też się nie włącza. Wyjąłem inne z pilota (raczej tez juz rozładowane mocno) komputer zachowuje się tak jak wcześniej opisałem, czyli brak sygnału. Kupię nową baterię i wtedy sprawdzę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa bateria nic nie dała. Czy można na tej płycie głównej zresetować BIOS inaczej? Widziałem inne sposoby ale nie mogę znaleźć zworki/przycisku na niej. Zauważyłem jeszcze coś może ważnego. Po włączeniu komputera po pierwszym szybszym rozruchu wentylatorów, odpala się kolejny taki szybszy rozruch. Właściwie po paru sekundach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wskazuje na uszkodzenie BIOS. 

Uruchom komputer i pozostaw go na dłuższy czas, ponieważ jest szansa, że uruchomi się autonaprawa BIOS.

Twoja płyta powinna mieć na panelu portów przycisk do resetu CMOS. Odłącz komputer od zasilania, kliknij trzy razy włącznikiem komputera w celu rozładowania kondensatorów i przytrzymaj przycisk na panelu portów przez 10 sekund. 

Twoja płyta powinna też obsługiwać instalację BIOS w razie awarii z pendrive po włożeniu go do odpowiedniego portu USB. Musisz pobrać BIOS że strony producenta i skopiować go na pendrive. Dokładniejsze instrukcje powinny być w instrukcji obsługi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie sposoby zawiodły. Choć nie jestem pewien czy wszystko zrobiłem dobrze przy instalacji z pendriva. Sformatowałem na FAT32, skopiowałem najnowszy plik instalacyjny BIOS do tej płyty (później też wziąłem jakąś starszą wersję) i nic się nie dzieje. Dioda nie miga. Czy to powinien być konkretny port USB? Wszystkie instrukcje, które znalazłem przewidują, że mam obraz na monitorze i działa klawiatura. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej powinieneś przepiąć zworkę JBAT1 w drugie położenie.

Teoretycznie powinien to być pierwszy port na tylnym panelu w lewym górnym rogu.

Pliki BIOS muszą znajdować się bezpośrednio na pendrive bez żadnego folderu.

Jak długo zostawiłeś włączony komputer do próby autonaprawy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...