Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dexer

Spadki fps w grach. :/

Polecane posty

Witam.

 

Około dwóch tygodni temu zakupiłem nowy komputer, a mianowicie laptop MSI GP72 Leopard Pro. Jego specyfikacje:

Procesor: Intel Core i7-7700HQ (4 rdzenie, od 2.80 GHz do 3.80 GHz, 6 MB cache)

Pamięć RAM: 16 GB DDR4

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1050Ti 4095 MB + Intel HD Graphics 630

Płyta główna: Micro-Star International Co. Ltd. MS-1799 (U3E1)

System: Windows 10 Home 64-bit

Monitor: 1920x1080@120Hz

 

Problem polega na tym, że mam nagłe spadki fps. Podam przykład z CS:GO, fpsy wahają się w granicach 200-250, aż nagle występuje spadek do 80, po 1 sekundzie wracają do normy. Takie spadki występują w każdej grze, co jakiś czas. Gram na wysokich ustawieniach, ale na niskich jest to samo, występują nagłe, duże spadki fps. Jest to naprawdę uciążliwe, nie powinno tak być, na takim sprzęcie. Podczas gry w CS:GO, w menadżerze zadań na wykresie zużycia procesora zauważyłem nagłe skoki w momentach spadków fps, mam normalną liczbę fps, zużycie procesora jest około 40-50%, jest spadek, to zużycie procesora przez chwilę wynosi 60-100%. Dodam, że te spadki nie zaczęły się dopiero teraz, zauważyłem je od razu po przysłaniu komputera, więc to wszystko zaczęło się na nowym sprzęcie. Ostatnio dowiedziałem się, że była jakaś aktualizacja do win 10, wprowadzająca łatkę do procesorów intela i to ona może obniżać wydajność procesora. Miałem zamiar przywrócić komputer do ustawień fabrycznych, aby od razu wyłączyć aktualizacje, żeby nie zainstalować tej łatki. Jednak podczas tej operacji pojawia się niebieski ekran i napisane jest, że przywracanie ustawień fabrycznych nie powiodło się i że na komputerze nie wprowadzono żadnych zmian. Dodam, że już raz przywracałem go do ustawień fabrycznych. Już nie wiem co mam robić, może jakieś Wasze rady mi pomogą i ten problem się zakończy? 

 

Bardzo proszę o pomoc! :( 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...