Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SilentBob

Głośniki nie wydają dźwięku

Polecane posty

No więc kupiłem sobie pierwsze lepsze głośniki, o takie - https://www.morele.net/glosniki-komputerowe-esperanza-ep120-alto-5901299911594-849139/ bo moje stare już się psują.

Podłączyłem, wszystko fajnie, ale nie ma dźwięku. Nie mam zielonego pojęcia, co może być przyczyną. Podłączyłem z powrotem stare głośniki i dźwięk jest. Jakby ktoś mógł mnie nakierować albo co...

Wiem, że nie są to jakieś specjalne głośniki, po prostu musiałem kupić na szybko, jakieś tanie, byle były...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, SilentBob napisał:

No więc kupiłem sobie pierwsze lepsze głośniki, o takie - https://www.morele.net/glosniki-komputerowe-esperanza-ep120-alto-5901299911594-849139/

Jak to są Twoje pierwsze lepsze głośniki, to ja nie chcę wiedzieć, jakie były poprzednie, gorsze ;)

W każdym razie wnioskując z opisu, te cudeńka są zasilane przez USB - podłączyłeś do czegoś kabelek USB (pewnie dobrze by było spróbować na kilku niezależnych gniazdach USB)?
Bo zakładam, że sprawdziłeś działanie w obu pozycjach pstryczka podpisanego Power i ruszyłeś regulację głośności. Nie zaszkodzi też sprawdzić, czy zagrają wpięte do gniazda słuchawkowego słuchawki (bądź stare głośniki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, webtom napisał:

W każdym razie wnioskując z opisu, te cudeńka są zasilane przez USB - podłączyłeś do czegoś kabelek USB (pewnie dobrze by było spróbować na kilku niezależnych gniazdach USB)?

Podłączyłem do wszystkich wolnych gniazd USB z tyłu komputera i do obu z przodu. Wyskakuje informacja, że sterownik urządzenia został pomyślnie zainstalowany. Ale nadal nic nie słychać.

41 minut temu, webtom napisał:

Bo zakładam, że sprawdziłeś działanie w obu pozycjach pstryczka podpisanego Power i ruszyłeś regulację głośności. Nie zaszkodzi też sprawdzić, czy zagrają wpięte do gniazda słuchawkowego słuchawki (bądź stare głośniki).

Dobrze zakładasz. Na wszystkie możliwe sposoby sprawdzałem, czy wydają dźwięk te głośniki. Jak przy podłączonych tych głośnikach dopnę do nich słuchawki, to słuchawki również milczą.

Myślałem, że to będzie kwestia mini jacka czy jak to się nazywa, ale jest on taki sam jak tych starych głośników. Rzecz w tym, że stare działają, a nowe nie. Możliwe, że po prostu nowe są zepsute?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze dla pewności sprawdzić, czy głośniki dołączone jackiem do innego źródła (np. telefonu) i jakoś zasilone przez USB też nie wydadzą z siebie żadnego dźwięku - jeżeli nie, to pozostaje je zwrócić do sklepu, czy wymienić na sprawne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...