Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kubasolo

Wysoka temperatura procesora

Polecane posty

Cześć, od tygodnia zmagam się z przegrzewającym się procesorem, dlatego zdecydowałem się zasięgnąć waszej pomocy. Procesor to Intel Core 2 Quad Q6600 (chłodzenie box), płyta główna Gigabyte GA-G31M-S2L, zasilacz FSP/Fortron 400W (FSP400-60APN 85). 

Więc od początku, około tygodnia temu zauważyłem znaczny spadek FPS w grach tj. ETS2 i CS:GO. Filmy na YouTube również zaczęły się zacinać przy rozdzielczości 1080p60fps. Sprawdziłem temperaturę procesora programem HW Monitor, wynosiła ona około 90 stopni przy oglądaniu filmów a ponad 100 przy samym włączeniu jakiejkolwiek gry.  Chciałem zaznaczyć, że przy użyciu procesora na poziomie 2% temperatura wynosi około 75 stopni minimum. 

Rozebrałem komputer, wyczyściłem kurz, zdjąłem chłodzenie z procesora, wymieniłem pastę, zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcjami znalezionymi w internecie na temat takiego problemu. Po ponownym uruchomieniu temperatury wróciły do normy w spoczynku procesor miał 40 stopni, a podczas grania około 60 stopni. Natomiast kolejnego dnia włączyłem komputer i problem wrócił, temperatury znowu w takich wartościach jak wcześniej. Sprawdziłem rozłożenie pasty na procesorze i wydaje się być wszystko w porządku. 

Dodam, że podczas pracy procesora w spoczynku gdy temperatura oscyluje między 75-80 stopni odpiąłem chłodzenie od zasilania i natychmiastowo temperatura wzrosła do ponad 100 stopni i gdy podpinam chłodzenie spada z powrotem do 75 stopni. 

Z góry dziękuję za jakiekolwiek propozycje rozwiązania problemu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...