Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dilok

Nagłe spadki fps-ów w grach

Polecane posty

Witam, od około tygodnia we wszystkich grach mam bardzo duże spadki fpsów. Wcześniej w GTA V na spokojnie utrzymywałem 50fpsów teraz cudem jest żeby było ich 35. Komputer niedawno czyściłem i wymieniałem pastę na procesorze, także taką przyczynę mogę wykluczyć. Na początku myślałem, że może być to wina dysku, bo system na dysku SSD ładował się około 2min. Zrobiłem kompletny reinstall systemu i zformatowałem dyski, niestety system wrócił do normy, jednak gry dalej osiągają śmieszne ilości fpsów. Sterowniki są zaaktualizowane i tu może być jedyna poszlaka bo właśnie jakoś lekko ponad tydzień temu robiłem aktualizację sterowników do karty graficznej chciałem wrócić do starszych niestety nie mogę takich znaleźć wszystkie pokazują, że nie mogą znaleźć sprzętu z którym są kompatybilne.

Mój sprzęt to:

Procesor: Intel Core i5-4590S

Karta graficzna: Gigabyte amd radeon r9 280x

RAM: 8Gb Corsair

Zasilacz: Dell 450W

W konfiguracji sprzętowej komputera nic nie zmieniałem. Temperatury w grach trzymają się na bezpiecznych poziomach około 75-85 stopni na karcie jak i procesorze.

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posprawdzałbym jednak temperatury, bo ten system ładujący się 2 minuty z SSD może oznaczać, że procek się przegrzewa. Być może po czyszczeniu chłodzenie było źle założone i gdzieś coś nie odprowadza prawidłowo ciepła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sevard Pobrałem dzisiaj HWMonitor włączyłem CS'a i okazało się, że temperatura chwilę po jego włączeniu osiąga 90 stopni. Chyba pozostaje mi znowu wymienić pastę i trochę przeczyścić radiator, chociaż widzę, że jest czysty. Nie wiem czy przez niecały miesiąc coś mogło się, aż tak zabrudzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@webtom Niestety teraz przypomniałem sobie, co może być winowajcom tych temperatur przy wymianie pasty bolce u chłodzenia procesora się uszkodziły przez co mocowanie było takie dosyć tandetne. Jeszcze dzisiaj zamówię nowe chłodzenie i to powinno rozwiązać cały problem. Dzięki za wskazanie co może być nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2018 o 21:12, webtom napisał:

Całkiem słuszny wybór, oczywiście zakładając, że nie masz obudowy, dla której zmieszczenie tych 135 mm byłyby wyzwaniem.

Myślę, że mój Zalman Z1 neo da radę.

// bezproblemowo [webtom]

[Edit]

Wymiana chłodzenia pomogła, a nawet poprawiła osiągi komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...