Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 02/2018 - opis zawartości

Polecane posty

Nowy rok, nowe CDA (02/2018) – w sprzedaży od 9 stycznia, czyli najbliższego wtorku. Za standardowe 15,99 zł dostaniecie dwie płyty DVD, dwa fajne pełniaki (strzelanka Lost Planet 3 PL/EN [DVD + Steam] i taktyczne RPG Blackguards 2 PL/EN [Steam] – szersze opisy obu gier na samym końcu zapowiedzi) i dużo dobrej lektury na 132 stronach, w tym wielkie podsumowanie 2017 roku.

Pierwszy numer CD-Action w nowym roku kalendarzowym to tradycyjnie okazja, by rozliczyć minione dwanaście miesięcy. Na ponad 20 stronach przyglądamy się najlepszym grom A.D. 2017 (w naszym top 10 oraz w rozbiciu na niemal 20 kategorii) i największym rozczarowaniom, przypominamy też najważniejsze wydarzenia w branży gier oraz na rynku sprzętowym. Zestawienie uzupełniliśmy wynikami Waszego głosowania na grę roku, a także prywatnymi podsumowaniami ekipy redakcyjnej i przedstawicieli polskiej branży.

 Nie samymi wspomnieniami jednak gracz żyje, więc w dziale W produkcji jak zwykle wybiegamy w przyszłość. Przeczytacie zapowiedź m.in. dodatku Rise and Fall do Civilization VI i zapoznacie się z naszymi wrażeniami z przedpremierowych wersji gier Far Cry 5, Total War: Arena, World of Warcraft: Battle for Azeroth, Wild West Online czy Boruto to Naruto: Shinobi Striker.

Dział recenzji otwieramy największym fenomenem ostatnich lat – PlayerUnknown’s Battlegrounds, które tuż przed Bożym Narodzeniem opuściło wczesny dostęp. To artykuł o tyle nietypowy, że jest efektem współpracy aż czterech autorów. Łącznie zrecenzowaliśmy 18 tytułów, wśród których znalazły się Spellforce III, Destiny 2: Klątwa Ozyrysa, Okami HD, Titan Quest: Ragnarök, Bridge Constructor Portal (przedstawiciel serii Bridge Constructor z elementami Portala) i Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulator (nowej produkcji z serii Five Nights at Freddy’s).

W Publicystyce dzieje się bardzo dużo, nawet pomijając wspomniane podsumowanie roku. Na fali są ostatnio bitcoiny, dlatego w obszernym tekście „Nie każde złoto się świeci” wyjaśniamy, o co właściwie chodzi z tą i innymi kryptowalutami. Warto też przeczytać historię wzlotu i upadku komunikatora Gadu-Gadu, obecnie pustyni, po której błądzą przede wszystkim spragnieni wrażeń erotycznych („Gadu-gadu nocą…”). W „Przedpolu” przybliżamy historię PlayerUnknown's Battlegrounds i wpływ tej produkcji na branżę. Z „Czwartej Ery Śródziemia” dowiecie się natomiast, jak uniwersum Tolkiena żyje po śmierci pisarza (wiecie, że jego syn, Christopher Tolkien, był zniesmaczony filmami Jacksona?). Fanów Geralta ucieszy z kolei trzeci (i ostatni) odcinek cyklu, którym świętujemy dziesięciolecie serii CD Projektu Red („10 lat Wiedźmina, cz. 3: Ostatnie życzenie”). Zwolennikom podróży w czasie proponujemy natomiast kolejną odsłonę historii gier (tym razem poświęconą Pac-Manowi) oraz artykuł o Gunpeiu Yokoim, ojcu kultowego Game Boya. Jest też specyficzny felieton Papkina („Mrok”) i rzecz jasna Szpile. Nie zabraknie też stałych i lubianych działów – Na Luzie i Action Redaction.

W dziale sprzętowym przygotowaliśmy dla was megatest monitorów nie tylko dla graczy, uzupełniony o artykuł przybliżający ewolucję tych urządzeń oraz tłumaczący, dlaczego modele kineskopowe wciąż są pod pewnym względem nie do pobicia. W laboratorium sprzętowym przyjrzeliśmy się również m.in. procesorowi Intel Core i3-8350K, dwom kierownicom (w tym jednej absurdalnie drogiej, ale powalająco dobrej), karcie graficznej MSI GeForce GTX 1070 Ti Gaming 8G, laptopowi gamingowemu, klawiaturze mechanicznej w świetnej cenie, myszce, trzem modelom smartfonów i takiej samej liczbie słuchawek.

Zainteresowanym przypominamy: 9.01 (wtorek), 15,99 zł. Do zobaczenia w kioskach, sklepach i salonach z prasą!

 

####SPIS TREŚCI

 

Info

###W PRODUKCJI

Civilization VI: Rise and Fall

Ascent: Infinite Realm

Unsung Story

 

##JUŻ GRALIŚMY

Far Cry 5

Total War: Arena

Wild West Online

Tannenberg

Naruto to Boruto: Shinobi Striker

Riot – Civil Unrest

Empires of the Undergrowth

World of Warcraft: Battle for Azeroth

Deep Sky Derelicts

 

###RECENZJE

PlayerUnknown’s Battlegrounds

Euro Truck Simulator 2: Italia

American Truck Simulator: Gold Edition

Okami HD

Black Mirror

Ode

Gorogoa

Spellforce III

Battlestar Galactica Deadlock

Hello Neighbor

Bridge Constructor Portal

Destiny 2: Klątwa Ozyrysa

Finding Paradise

Shadowhand

Rumu

The Surge: A Walk in the Park

Titan Quest: Ragnarök

Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulator

 

###PUBLICYSTYKA

Gry roku 2017

Najważniejsze wydarzenia 2017 roku

Technologiczne podsumowanie 2017

Nie każde złoto się świeci

Gadu-Gadu nocą...

Przedpole

Felieton: Mrok

10 lat Wiedźmina, cz. 3: Ostatnie życzenie

Czwarta Era Śródziemia

Ojciec Game Boya

Historia gier: Pac-Man

Szpile


 

###TECHNOLOGIE

 

Info

Megatest: Monitory nie tylko dla graczy

Technoskop: Najważniejsza jest płynność – dlaczego CRT-ki są nadal najlepsze

 

##Testy

Procesor Intel Core i3-8350K

Notebook Asus ROG Strix GL702ZC

Kierownica Logitech G Saitek Farm Sim Controller

Klawiatura HP Omen 1100

Mysz SteelSeries Rival 110

Kierownica Thrustmaster T-GT

Karta graficzna MSI GeForce GTX 1070 Ti Gaming 8G

Smartfon Huawei Mate 10 Pro

Smartfon TP-Link Neffos X1 Max

Smartfon Umidigi Z Pro

Słuchawki Roccat Khan Pro

Słuchawki Kingston HyperX Cloud Alpha

Słuchawki bezprzewodowe Lenovo W520 Bluetooth

 

###INNE

Na Luzie

Action Redaction
Zawartość DVD/Bonusy

Prenumerata



#############ZAWARTOŚĆ DVD
 

##PEŁNE WERSJE

Lost Planet 3 PL/EN [DVD + Steam]

Blackguards 2 PL/EN [Steam]

 

##DEMA

Apocryph

Broken Minds

Endless Inside

Griff The Winged Lion

##MODULATOR

Divinity: Original Sin II

Skyrim Special Edition

##BONUSY

Tapety

##COSPLAY

Replimak

 

############OPIS PEŁNIAKÓW


#####Lost Planet 3 PL/ENG  [DVD + Steam]

 

Producent: Spark Unlimited

Multi: do 16 osób online

PC: Win XP/Vista/7/8/10, CPU 2 x 2,5 GHz, 3 GB RAM, GeForce 9800/Radeon HD 4770

 

Kolejna, trzecia już wizyta na lodowej planecie E.D.N. III to tak naprawdę wyprawa do samych początków osadnictwa na niej. Lost Planet 3, mówiąc prościej, to prequel poprzednich gier serii. Stworzona przez studio Spark Unlimited, a nie - jak poprzednie - przez Capcom, jest zdecydowanie bardziej filmowa niż tamte. I w tym przypadku, wierzcie lub nie, jest to ogromny plus: scenariusz i reżyseria są zaskakująco dobre, postacie - zdumiewająco wiarygodne, a świetnie odegrane dialogi - lepsze niż w niejednym kinowym blockbusterze. Na małych ekranach zaś LP3 pozostaje strzelanką w stylu Gears of War, ale z wyraźnie zarysowanymi elementami role-playing.

 

 

####Blackguards 2 PL/EN [Steam]

 

Producent: Daedalic Entertainment  

Multi: brak  

PC: Win XP/Vista/7/8/10, CPU 2 x 2 GHz, 4 GB RAM, GeForce 8600/Radeon HD 2600XT

 

Druga odsłona strategicznego role-playing stworzonego przez niemieckie studio Daedalic na podstawie systemu Das Schwarze Auge – The Dark Eye. Ponownie przenosi nas w atrakcyjnie nieatrakcyjne low fantasy świata Aventurii i każe – jako kolejnej udręczonej ofierze spisku – mścić się na oprawcach. Naszej heroinie – oszpeconej potwornie królowej Cassii – pomagać będzie grupka dobrych znajomych z „jedynki”: krasnolud Naurim, czarodziej Zurbaran i barbarzyńca Takate.

 

Blackguards 2, jak na każde szanujące się role-playing przystało, umożliwia rozwijanie swoich postaci, pozwalając na tworzenie klas hybrydowych. Pozostaje przy tym arenówką, w której świat to tylko ciąg strategicznych walk rozgrywanych na heksach i w turach.

 

Uwaga! Gry Blackguards 2 nie znajdziesz na naszym DVD i musisz samodzielnie ściągnąć ją z internetu (tzn. Steama).

cd_02_001.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Lost Planet 3 i zgadnijcie. Wyłączyłem po 10s. Gra jest TOTALNIE NIEGRYWALNA. Dlaczego postać jest po lewej stronie ekranu a nie centralnie? Przecież to totalnie ryje banie! Jestem "trochę" perfekcjonistą i takie coś dyskwalifikuje grę z miejsca. To mi po prostu ryje beret. To aż boli. Jest bardzo niesatysfakcjonujące. Czy tak jest przez całą grę (z gameplayów wynika że tak) ? Czy da się to zmienić?  (Pewnie nie) Przez taką głupotę gra dostaje u mnie 0/10. Pomóżcie albo doradźcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam jeszcze nowego numeru, ale mam nadzieje, ze zaskoczy mnie i dowiem sie czegos ciekawego z artykulu o bitcoinie i innych kryptowalutach. Ostatnio tak bylo z artykulem nt Elona Muska... myslalem, ze wiem wszystko, a jednak czegos nowego sie dowiedzialem. (:

A generalnie magazyn wciaz trzyma wysoki poziom. Nawet reklam ostatnio nie bylo za wiele. Mimo to tesknie do czasow, gdy CD-A liczylo stron 200, a nie tylko 130. =P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Haggis napisał:

Grałem w Lost Planet 3 i zgadnijcie. Wyłączyłem po 10s. Gra jest TOTALNIE NIEGRYWALNA. Dlaczego postać jest po lewej stronie ekranu a nie centralnie? Przecież to totalnie ryje banie! Jestem "trochę" perfekcjonistą i takie coś dyskwalifikuje grę z miejsca. To mi po prostu ryje beret. To aż boli. Jest bardzo niesatysfakcjonujące. Czy tak jest przez całą grę (z gameplayów wynika że tak) ? Czy da się to zmienić?  (Pewnie nie) Przez taką głupotę gra dostaje u mnie 0/10. Pomóżcie albo doradźcie.

No ja doradzałbym zrobić sobie zimny kompres.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Smuggler napisał:

No ja doradzałbym zrobić sobie zimny kompres.

Smuggler mi odpisał. Mogę umrzeć. :)
A tak na serio. No to jest głupota ale irytująca. Czym kierowali się twórcy? "zrobimy grę TPP ale przesuń gościa trochę w lewo". Denerwuje fakt, że po prawej stronie mamy duże pole widzenia a po lewej bardzo małe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No żesz LOST Planet III- O ile jeszcze chciałem pograć - to na pierwszym zadaniu QTE  maszyną nie działają klawisze WSAD - pomimo wyświetlanego info na ekranie a domyślnych ustawień nie zmieniałem. A co najlepsze w opcjach sterowania nie ma ich oznaczonych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, SilentBob napisał:

Wnioskuję więc, że nie grałeś w Dead Space?

Nie grałem. Jestem przyzwyczajony do symetrycznych strzelanek, np CS:GO, Gta:sa albo tomb raider, unreal, czy nawet głupi minecraft - wszystko jest symetryczne.

Czy ktoś może mi wyjaśnić w jakim celu przesunięto postać w lewo w dead space albo lost planet 3? Jakie są zalety takiego rozwiązania? Dla mnie to bardzo duża wada i psychiczna tortura. Jak to zobaczyłem od razu wyłączyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może swoje pytanie skieruj nie do Bogu ducha winnych użytkowników tego forum, lecz do twórców tych gier?

Mnie umiejscowienie kamery w takim a nie innym miejscu w ogóle nie przeszkadza. Nie widzę problemu. Jeśli dla ciebie to jest taki wielki problem, to chyba nikt nie przystawia ci do skroni lufy pistoletu i nie każe grać w tę grę? Nie chcesz - nie grasz.
Jak chcesz pohejtować grę, to udaj się na jakąś stronę dewelopera. Nie wiem, forum jakieś czy co. Tam wyłóż, dlaczego twoja wizja gry jest lepsza. Kto wie? Może cię zatrudnią do następnego projektu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, marnoob said:

No żesz LOST Planet III- O ile jeszcze chciałem pograć - to na pierwszym zadaniu QTE  maszyną nie działają klawisze WSAD - pomimo wyświetlanego info na ekranie a domyślnych ustawień nie zmieniałem. A co najlepsze w opcjach sterowania nie ma ich oznaczonych

Przyznam, że jak ja doszedłem do tego momentu to pomyślałem, że klawiatura mi się zepsuła. :) Niemniej jednak gdy za nic w świecie nie mogłem się wtedy ruszyć to zapytałem wujka Googla co zrobić. A on mi podpowiedział, żeby po porostu wcisnąć i przytrzymać klawisz F i faktycznie zadziałało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/9/2018 at 5:18 PM, Coenn said:

Co prawda nie mam jeszcze nowego numeru, ale mam nadzieje, ze zaskoczy mnie i dowiem sie czegos ciekawego z artykulu o bitcoinie i innych kryptowalutach.

Nie tym raz, niestety. Ale to cale "Podsumowanie" gier minonego roku fajne. Tyle, ze znowuz nie ulatwiacie zycia czytelnikom, ktorzy z racji wieku nie zyja juz tak bardzo grami i nie maja juz tyle wolnego czasu. co kiedys. Chodzi o to, ze moglibyscie przy kazdej wyroznionej grze podawac numer CD-A, w ktorym byla recenzowana, np. w nawiasie w taki sposob: (272). Ci, co kupuja kazdy numer CD-A, bo przedkladaja tresc nad pelniaki, na pewno by sie ucieszyli z takiej wskazowki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zestawienie 2017 byłem święcie przekonany, że porażką roku zostanie Star Wars Battlefront 2, ewentualnie Need for Speed: Payback (którego nawet w podsumowaniu nie ma), a nie Mass Effect: Andromeda. Poprzednik rok to nie był dobry czas dla EA, po bardzo dobrym 2016 (wydali wtedy m.in. Battlefield 1 oraz Titanfall 2) spartaczyli sobie renomę wprowadzając bardzo inwazyjne mikrotransakcje (w najnowszym NFS jak nie chcesz płacić to musisz bardzo dużo razy powtarzać wyścig i mówią tu o singlu!). Miejmy nadzieję, że nadchodzący Anthem oraz nowy Battlefield dodatkowe płatności nie będą tak nachalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też oddałem głos na Battlefronta  2 (na pierwszym miejscu, bo typowaliśmy 5), ale i na ME:A. Wyszło, jak wyszło.

Dodam, że ME:A było też u mnie w TOP 10 najlepszych (acz nie na 1 miejscu :)).


BO tak tę grę odbieram - bawiłem się dobrze, ale oczekiwałem po niej sporo więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...