Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Witam, 
Chciałem nagrać film na YouTube programami ACDSee Recorder 2 oraz OBS, lecz problemy z mikrofonem mi na to nie pozwalały. W programach głos mój był wykrywalny jako normalny i głośny, ale po włączeniu zapisanego już filmu, słychać mnie było bardzo cicho. Nagrywałem najpierw mikrofonem zm mic 1, a następnie mikrofonem z zestawu słuchawkowego Razera Kraken 7.1 i problem nadal był. Głośność obu mikrofonów była ustawiona na 100%, zarówno w opcjach systemowych, jak i w aplikacji Razera. Nie były one podłączone jednocześnie. Gdy np. podłączałem mikrofon Razera to wcześniej odłączyłem zm mic1. Głośność audio również była normalna i nie raz musiałem podgłaszać do 100% w mikserze głośności oraz na filmie, aby coś dosłyszeć, gdzie na YouTube słucham w normalnej głośności 18% (mikser głośności). Jestem pewien, że nie jest to problem żadnego z mikrofonów, ponieważ gdy nagrywałem na innym komputerze to oba działały normalnie i nie miałem z nimi żadnego problemu. Nie jest to również wina programów do nagrywania, ponieważ brama szumów mikrofonu jest ustawiona na domyślne, a próbując różnych ustawień, nadal słychać mnie było na nagraniu bardzo cicho. Nie było żadnych różnic. Wspomnę, że głośność nagrywania dźwięku z mikrofonu w obu programach była na maksymalnym poziomie. Na komputerze, na którym nagrania były dobre, jest zainstalowany Windows 7, a na moim komputerze, na którym nagrania były złe, jest zainstalowany Windows 10. Oba komputery są 64-bitowe. Co może być problemem i jak mogę to naprawić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Napiszę ci tak. Kiedyś miałem podobny problem na mojej Viście. Przesiadałem się z XP, na którym nie miałem żadnych problemów z mikrofonem. Na Viście miałem bardzo podobną sytuację: dźwięk się rejestrował ale w beznadziejnej jakości. Pomogło mi wtedy odpowiednie ustawienie urządzenia do odtwarzania i nagrywania dźwięku w zasobniku. W zależności od posiadanej karty dźwiękowej zaktualizuj sterownik i zainstaluj program do jej obsługi. Sprawdź wszystkie ustawienia odnośnie dźwięku na Windows 7 i potem ustaw je tak samo na 10. Jeśli dalej nic nie wskórasz sprawdź czy może w BIOS-ie czegoś nie ustawiłeś? Mnie pomogło testowanie każdego dostępnego ustawienia. Jak nic ci się nie uda to mogę wkleić ci moje ustawienia. Aha, proponuję zainstalować darmowy program Audacity, w którym łatwiej dokonywać pewnych zmian w ustawieniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to się robi na youtube, ale czy oni czasem nie nagrywają dźwięku oddzielnie i potem nie miksują tego? Nagrywałem filmiki (nie na yt co prawda) ale zawsze to robię poprzez interfejs audio. Nie wiem czy na yt też tak nie robią, bo czasem dźwięk jest tak soczysty (pomimo jutubowej kompresji), że aż się słuchać chce (o ile jutuber mówi z sensem).  Rozwiązaniem może być coś pokroju Behringera C1u (mikrofon na USB) - o ile masz zamiar się zajmować nagrywaniem na poważnie).

Co do clou twojego problemu, to jaką masz kartę dźwiękową (integra?). Próbowałeś odsłuchiwać gotowy film np na smartfonie? Jak wtedy wygląda audio? Win10 może mieć skopane stery do twojej karty, albo coś jest pomieszane w sterowniku. Jak otworzysz urządzenia do nagrywania to w win 7 obok jest taki słupkowy wskaźnik wysterowania. Jak wchodzi czasem na czerwone pole znaczy to że jest mocno wysterowany mikrofon i powinno być glośno. Nie jesteś pierwszy który ma problemy z nagrywaniem i win 10. Kumpel musiał pozbyć się Konnekta, bo win 10 miał skopane stery do firewire a z innym chipem fiwi Konnekt nie działa zbyt dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stingray

Do nagrania wystarcza. Ale tak czy siak zostaje problem w komunikacji czy streamowaniu.

Ja ostatnio nagrywałem filmik na konkurs i głos nagrywałem na komórkę wymienionym wcześniej Zalmanem ZM-MIC1 przez przejściówkę minijack4pin <-> minijack3pin-stereo(słuchawki) + minijack2pin-mono(mikro) i jakość była na tyle zadowalająca że nic nie musiałem odszumiać a jedynie w jednym momencie troszkę podgłośnić. Mam nadzieję że wrzucenie tego (zgłoszenia są zamknięte) nie podpadnie pod jakiś regulamin.

1. Narracja - głos bezpośrednio do ZM-MIC1 mniej więcej 10-15cm

2. Sprzęt - głos do telefonu - tu musiałem podkręcić

3. W fotelu - przypięty ZM-MIC1 ale się trochę przekrzywił. No i pogłos idzie z pokoju bo jest wąski (tuba).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...