Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Krzysiek222

Co mam najsłabsze w komputerze?

Polecane posty

Chciałbym powolutku ulepszać swój komputer w miarę możliwości. Ostatnio wymieniłem procesor. Moglibyście mi napisać co mam najlepsze w komputerze, co najgorsze, a może co nie pasuje, bo np. płyta główna nie pozwala tego w pełni wykorzystać, jeśli jest oczywiście coś takiego? Mam zestaw mocniejszy niż najniższe wymagania Fortnite Battle Royale, a gra mnie się mega ścina na najniższych ustawieniach graficznych, więc coś jest nie tak. Brałem się za overclocking karty graficznej; zyskałem 1,5 fps i 300 punktów w 3dmarku, ale chyba nie ma sensu tego robić. Jak uważacie?

Moja konfiguracja:

Zasilacz: Fortron ATX-300PNF (300W)
Płyta główna: MSI 760G-P43(FX)
Procesor: AMD FX-4320 (niepodkręcany)
Pamięć: Kingston 4 GB DDR3 1333 MHz 9cl dual channel
Karta graficzna: Sapphire Radeon HD6670 1GB GDDR5 128 bit; GPU clock - 800 MHz; Memory clock 1000 MHz
System: Windows 8.1 Pro 64 bit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółem ten zestaw jest we wszystkim słaby (nawet ten świeżo wymieniony procesor), ale na pewno w pierwszej kolejności dołożyłbym RAMu i wymienił kartę graficzną. Oczywiście nie na zbyt drogą, bo przy tym procku nie ma co szaleć.

Z innych przyczyn może się też np. przegrzewać sekcja zasilania w płycie głównej, aczkolwiek wtedy miałbyś ścinki w każdej grze, i raczej byłyby nieregularne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że płyta główna jest w porządku, tak?
Jeśli wymieniać RAM, to w jaki sposób? Te wyrzucić i kupić nowe 8GB, szybsze, dual channel czy dołożyć do tych, które mam dokładnie takie same dwie lub inne albo z takim samym taktowaniem czy szybsze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...