Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spooky Albert

Touchpad i klawiatura nie działają w notebooku

Polecane posty

W kilkuletnim notebooku Asusa nie działa zarówno klawiatura, jak i touchpad (mysz podłączona przez USB jest sprawna). Po dłuższych poszukiwaniach przyczyn problemu w końcu zauważyłem, że w menedżerze urządzeń przy "Keyboard Device Filter" i "Mysz zgodna z PS/2" pojawiły się żółte znaki ostrzegawcze. W opisie urządzeń pojawia się kod 19, tzn. informacje o konfiguracji klawiatury i touchpada są uszkodzone. Postąpiłem według instrukcji ze strony Microsoftu - odinstalowałem i ponownie zainstalowałem urządzenia. Niestety nic nie pomogło. Rozwiązanie problemu dodatkowo utrudnia to, iż nie jestem w stanie za pomocą tego laptopa połączyć się z Internetem (nie działają w końcu klawisze funkcyjne, a z klawiatury ekranowej nie można połączyć się z siecią) - a zatem nie mogę zaktualizować sterowników.

Dodam, że kilka dni temu zmieniłem antywirusa - z AVG na Avasta. Jednak aż do tej pory laptop funkcjonował bez problemu.

Bardzo proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia; pomogło przywracanie systemu.

 

Być może komuś przyda się poniższa informacja. Po wielu poszukiwaniach przyczyn błędu jestem niemal pewien, że klawiatura, jak i touchpad przestały reagować, ponieważ kilka dni wcześniej odinstalowałem Asus LiveUpdate. Wydaje mi się, że komputer bez tej aplikacji nie poradził sobie z jakimiś automatycznymi aktualizacjami sterowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...