Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lukas p.

Rozwiązany: Komp wyłącza się po uruchomieniu gier

Polecane posty

Witam, 

mam problem :( 
od wczoraj komp wyłącza się i ponownie uruchamia po włączeniu jakiejkolwiek gry (PC się nie zawiesza a gra jest już "poza menu" tz. toczy się właściwa rozgrywka wiedźmin3, the forest]). Problem występuje od 2 dni, przy użytkowaniu PC do innych czynności, nic się nie dzieje.
Dzisiaj otworzyłem kompa, odkurzyłem i po dociskałem wszystkie kable i podzespoły. 
Włączyłem pomiar temperatur i monitor zasobów, odpaliłem Wieśka 3 i obserwowałem reakcje.
Wiesiek chodził w porządku temp. spoko zużycie zasobów w normie. W momencie, kiedy przełączyłem się między Wieśkiem a HWMonitor znowu "restart" i tak z 3 razy.
Puściłem wieśka, żeby chodził bez niczego w tle:

1. 15 spędzonych na moście w Oxefurdzie = spokój, przejażdżka konna po polach = spokój, wyskakuje południca = restart.
2. Wiesiek puszczony kolejny raz wyłącza kompa po 30 sek właściwej gry.
3. i powtarzające się warianty z wczoraj i dzisiaj.

Specyfikacja komputera:
Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5\'\', 1TB, SATA/600, 7200RPM64MB cache (WD10EZEX)
Pamięć Ballistix Tactical 8GB/1600 CL8 (BLT8G3D1608DT1TX0CEU)
Płyta główna Gigabyte GA-B85-HD3B85, DualDDR3-1600, SATA3HDMIGBLAN, ATX (GA-B85-HD3)
Napęd Lite-On iHAS124-14
Obudowa Zalman Z3 PLUS (Z3PLUS)
Zasilacz Cooler Master 550W (RS-550-AMAA-B1)
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 2 XE1226 (SPC097)
Procesor serwerowy Intel Xeon E3-1231v3 3.4 GHz LGA1150 BOX (BX80646E31231V3)
Monitor Eizo FS2434
Karta graficzna EVGA GeForce GTX 970 FTW ACX 2.0 4GB GDDR5 (256 bit2x DVI, HDMIDP (04G-P4-2978-KR)
Dysk SSD Crucial MX100 256GB SATA3 2.5" 550/330 MB/s 7mm (CT256MX100SSD1)

Cztery miesiące temu wymieniona karta graficzna po spaleniu starej, dwa-trzy tygodnie temu wymieniona pasta na procku (musiałem wymontować też RAM), planowałem w najbliższych tygodniach dodać lub wymienić RAM.
Nie mam pojęcia czy to wina sprzętu, czy softu, proszę o porady i pomoc w zdiagnozowaniu i wyeliminowaniu problemu. 



Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

update1: Uruchomiłem 3Dmark demo (firestorm), 2 razy kom przeszedł wszystkie testy, 2 razy wykraczył się na samym początku, i raz w środku drugiego testu.

uptade2: Otwarta opera  (30 zakładek) puszczony netflix i... "reset", i tak z trzy razy, i raz przy samym starcie systemu stracił zasilanie (moment gdzie informował o niepoprawnym poprzednim zamknięciu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwna sprawa, najlepiej będzie sprawdzić wszystko w kolejności:

- sprawdź kartę graficzną najlepiej byłoby tutaj podmienię jej na inną może być słabsza, tak tylko żeby zobaczyć czy ona nie wariuje, do tego też mam pytania czy przypadkiem nie pojawiają się wcześniej jakieś kwadraciki kolorowe na ekranie?

- podmień zasilacz i zobacz czy problem nie ustąpił

- jak z pamięcią RAM, jak masz dwie kości sprawdź na jednej z nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...