Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

0N0N3

Procesor przegrzewa się zbyt szybko nawet bez obciążenia

Polecane posty

Witam, posiadam mój nieco stary wysłużony procesor i mam z nim pewien problem. Chodzi ogółem o przegrzewanie się procesora oczywiście. Potrafi on przegrzać się w kilka minut po włączeniu biosu (nawet nie musi się Windows odpalić). Sprawdzałem w biosie temperaturę i co kilkadziesiat sekund podwyższa się ona o 1°C. Jaki może być tego problem? Wiele razy nakładałem pastę różnymi sposobami i nawet zmieniłem cooler ale nic nie pomaga. Muszę korzystać z osobnego większego wiatraka aby komputer był w stanie się włączyć chociaż na 1-2h. 

Specyfikacja

Intel core 2 quad 2.4 GHz q6600

NVIDIA GTX 660 ti

8gb ramu DDR2

Płyta gygabite ga-g33m-s2

Aktualnie nie stać mnie na nowy komputer i raczej przez następny rok nie będzie mnie stać...

Da się cokolwiek zrobić?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj markę i model zasilacza.

Może zamiast podawać konkretne wartości temperatur i obciążenie procesora, wrzucić log z HWiNFO64 (Sensors only przy uruchomieniu, następnie przycisk Logging Start i wskazujesz jakąś lokalizację do zapisu pliku csv, po jakiejś godzinie kliknij Logging Stop (no chyba, że wyłączy się komputer, wtedy naturalnie program przestanie działać) i na koniec wrzuć tu wygenerowany plik), a nuż powie coś ciekawego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz albo zaznaczyć Sensors only przy uruchomieniu programu, albo wybrać przycisk Sensors widoczny w górnej części screena - w obydwu przypadkach otrzymasz okno monitorujące masę parametrów, które na dole będzie miało opcję zapisywania ich do pliku.

Jeżeli chodzi o zasilacz - możesz poczekać na kogoś mądrzejszego, ale pewnie warto by było pomyśleć o podmianie tego cuda na coś bardziej sprawdzonego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj jest log chyba z 2h, pragnę wspomnieć, że po ok, 5 minutach włączyłem grę, by sprawdzić jak się będzie trzymać. Nigdy ona nie spowodowała wyłączenia mojego komputera, ale jak patrzyłem na temperaturę to była ona bliska. Przypominam również, że komputer jest dodatkowo chłodzony od zewnątrz dużym wiatrakiem (dla ludzi), by PCet wytrzymywał chociaż odpalenie pulpitu. 

1.CSV

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw pracę wentylatora CPU na maksymalny czyli wyłącz fan speed tak samo zrób dla płyty głównej. GPU masz po OC zwykle generuje więcej ciepła. Zasilacz może działać nie prawidłowo warto posłuchać czy nie ma dziwnego huczenia lub zmiany w czasie jego działania od startu przez działanie po wyłączenie komputera. Zwykle źle działający zasilacz obniża napięcie dla podzespołów komputera. Masz włączone zarządzanie szybkością CPU przez system. Włącz w systemie windows w opcjach zasilania na wydajny bo tryb energooszczędny nie nada się. Pomijam napięcie RAM w Biosie oraz złe nakładanie CPU pastą termo-przewodzącą i usuwanie poprzedniej. Za niska szybkość CPU może być też problemem ustaw w Biosie stałą szybkość maksymalną CPU u ciebie 2.40 GHz. Ta wartość powinna być wtedy stała w menedżerze zadań. Jeżeli nie korzystasz z wirtualizacji możesz wyłączyć opcję bo wpływa na wydajność CPU minimalnie ale jednak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...