Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Flighter

Powolny zapis SSD ADATA SU700 120GB

Polecane posty

Witam,

Od kilku dni mam problem z dyskiem SSD ADATA SU700 120GB. Problemem jest bardzo powolna prędkość zapisu (50-60 MB/s), aczkolwiek prędkość odczytu jest w normie (550-560 MB/s). Dysk działał bardzo dobrze 3 miesiące, lecz teraz pojawił się ten problem, przez który system działa o wiele wolniej, Windows włącza się około minuty (wcześniej za 15-20 sekund) i ogólnie wszystkie operacje związane z zapisem danych zwolniły. Nie wiem na czym polega dany problem, próbowałem przełączyć SSD do innego portu SATA (oczywiście SATA III), używałem innego kabla SATA, upewniłem się że włączony jest tryb AHCI, fragmentowałem dysk, ustawiałem ustawienia UEFI do wartości fabrycznych lecz nic z danych czynności nie dało rezultatu. Jestem w kropce, nie wiem jak rozwiązać problem z tym dyskiem. Dodam także, że problem pojawia się po kilku minutach od włączenia komputera, więc jeżeli włączę CrystalDiskMark odrazu po uruchomienu PC to otrzymuję normalne wyniki (400 MB/s), lecz po 2-3 minutach komputer spowalnia i otrzymuję wyniki w granicach 40-50 MB/s. Więc nie wiem czy problem leży po stronie dysku SSD czy systemu lub jego ustawień.

Załączam zrzut ekranu przedstawiający wyniki dysku SSD ADATA SU700 (C:), oraz wyniki dysku HDD Seagate Barracuda 2TB który działa normalnie (200 MB/s odczyt, 175 MB/s zapis)

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pomoc.

Specyfikacja PC:

CPU: Intel i5 6400 @4.7 GHz 1.37v

GPU: 2x MSI GTX 970 SLI (1500 MHz core, 4000 MHz memory)

RAM: 8GB HyperX Fury DDR4 @2668 MHz

MOBO: Asus Z170 Pro Gaming

SSD: ADATA SU700 120GB

HDD: Seagate Barracuda 2TB 7200 RPM

PSU: SilentiumPC VERO M2 600W

OS: Windows 7 64 Bit Ultimate

New Bitmap Image (3).bmp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...