Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Doma96

Problem z "połączenie nie jest bezpieczne"

Polecane posty

Witam. Wczoraj niespodziewanie pojawił mi się problem, że połączenie nie jest bezpieczne. Siedziałem na facebooku kiedy nagle wyskoczył mi taki komunikat, że strony używają nieprawidłwego certyfikatu. Teraz na większości stron jak facebook, google, microsoft czy cdaction nie mogę wejść przez "takie coś". Spowodowane jest to kodem błędu: SEC_UNKNOWN_ISSUE. Korzystam z Firefoxa oraz mam zainstalowanego antywirusa jakim jest Norton Internet Security. Próbowałem wyłączać pewne opcje w nortonie jak i pokombinować coś w firefoxie, ale nie przyniosło to naprawy. Co ciekawe, włączyłem laptopa po pół rocznej przerwie z myślą, że jego problem nie dosięgnął, a jednak zdziwiłem się i też wyskoczył ten sam problem. Połączenie oczywiście przez wifi z tą samą siecią co komputer. Teraz pozostaje mi korzystać z telefonu, ale nie korzystam z wifi. Nie wiem co można zrobić, żeby naprawić ten problem. 

Edit: Dodam, że komputer chodzi na Win10, a laptop na Win7. Na laptopie nie ma antywirusa. Połączyłem się teraz na laptopie z internetem z telefonu i normalnie ładują się strony. Czyli co można teraz stwierdzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ala89 Mam prawidłową datę w systemie.

Przy wyłączeniu komputera, listwy i wyciągnięciu wtyczki z gniazdka na kilka minut, strony normalnie ładowały się bez wyświetlania tego komunikatu, ale tylko przez jakiś czas. Różnie, od 10/15 minut do kilku godzin.

Pozostało mi zadzwonić do mojego usługodawcy internetowego. Przyjęli zgłoszenie i otrzymałem informację, że jest to "globalny problem". Po godzinie wyłączyli mi internet kilkukrotnie, dostałem telefon, że powinno już wszystko normalnie działać.

No i faktycznie wszystko działa. Także wina leżała po stronie usługodawcy internetowego.

Temat można zamknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...