Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

losiek_bp

Ekran w komputerze nagle gaśnie i możliwy tylko restart

Polecane posty

Witam. Mam kłopot z komputerem. Otóż w grach nagle bez ostrzeżenia gaśnie ekran, a po chwili zawiesza się cały komputer i możliwe jest tylko zrestartowanie komputera. Myślałem, że ma to związek z syfem w systemie, ale zainstalowałem od nowa całego Windowsa,i przy pierwszym uruchomieniu gry po kilku minutach doszło do tego zwisu. Dzieje sie tak w każdej grze, nie ma znaczenia czy jest bardziej czy mniej wymagająca. Monitor to LG IPS LED 22EA53, natomiast karta graficzna to Gigabyte Geforce GTX 760 z najnowszymi sterownikami. Dodam jeszcze, że kilka dni temu miałem taką sytuację że cały komputer się zbuntował, to znaczy nie chciał wystartować i z biosu słyszałem 1 długi dźwięk i 2 krótkie. Wymieniłem kabel od monitora na HDMI i od tej pory komputer już startował. Czy wiecie może jaka jest przyczyna? Czy czeka mnie zmiana karty graficznej? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Kosarz5 napisał:

Sprawdź temperatury karty graficznej. Problem tyczy się raczej GPU sądząc po tym co BIOS "powiedział".

Widzisz, z tym jest problem, bo jak się zawiesza jedyne co mogę zrobić to restart "z przycisku". Przez HWMonitor nie zapisuje odczytu z momentu zwisu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak działa przed restartem to są w porządku? Możesz jeszcze sprawdzić pamięci RAM. W systemie Windows jest wbudowane narzędzie do jej testowania "Diagnostyka pamięci systemu Windows. Można jeszcze kabelki sprawdzić albo wyczyścić grafikę, jednak to raczej nic nie da. Poza tym, jeśli posiadasz miernik to możesz zrobić test zasilacza. Poradnik

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kosarz5 napisał:

No ale jak działa przed restartem to są w porządku? Możesz jeszcze sprawdzić pamięci RAM. W systemie Windows jest wbudowane narzędzie do jej testowania "Diagnostyka pamięci systemu Windows. Można jeszcze kabelki sprawdzić albo wyczyścić grafikę, jednak to raczej nic nie da. Poza tym, jeśli posiadasz miernik to możesz zrobić test zasilacza. Poradnik

 

Przed restartem jak jeszcze uruchomiona jest gra (Mafia 3) max temperatura karty to 67 stopni. Sprawdziłem pamięci tak jak polecałeś. Nie wykryto żadnych problemow. Zasilacz jest w pewnym sensie nowy, bo kupiony zeszłej jesieni. Nie mam totalnie pomysłu co to może być. Czy pora na zmianę karty greaficznej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...