Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CrazyShooter

Rozwiązany: Problem z kartą graficzną

Polecane posty

Witam

Dosłownie przed chwilą doświadczyłem bardzo dziwnego problemu. Mianowicie po odpaleniu Wiedźmina 3 po jakiś 10-15min ekran się wyłącza pokazując tylko na szybko iż sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność, oczywiście ekran jest cały czas czarny i nic nie wyświetla do czasu zrestartowania komputera. Muszę dodać że Wiedźmina 3 już raz ukończyłem nabijając niemal 200h i w trakcie tych dwustu godzin ani razu taki problem nie pojawił się. Od ostatniego grania co było z 4 miesiące temu jedyne co na komputerze zainstalowałem to ponownie Mass Effecta 3 i nic więcej, żadnego oprogramowania. Dodatkowo używam programu producenta mojej karty ,,Gigabyte OC Guru 2" to małego podkręcenia karty, zawsze zanim włączałem Wiedźmina włączałem wcześniej ten program, ale do tej pory w niczym on nie przeszkadzał. Oczywiście wziąłem pod uwagę że może on być problemem dlatego spróbowałem odpalić gre bez niego i problem tak czy siak się pojawił, po nieco 5 minutach gry sterownik ekranu wywala i musze robić reset komputera. Nie mam pojęcia co może to powodować, poniżej zamieszczam specyfikacje pc, przeczytałem również na jakimś forum ze może to być jakiś błąd w rejestrze czy coś, nie wiem jak się go naprawia dlatego użyłem specjalnego programu ,,Glary Utilities" aby to za mnie wykonał i nic nie pomogło. Ktoś ma jakis pomysł co z tym zrobić albo spotkał się z podobnym problemem? Czy może wizyta w serwisie to jedyna opcja?

Karta graficzna: Gigabyte Geforce 960 4GB OC

Procesor: Intel Core i5 4460

RAM: 8GB

Zasilacz o mocy 600W

System operacyjny: Windows 7 

Edit

Dodam również że przy ostatniej próbie odpalenia gry wcześniej włączyłem program GPU-z w celu mierzenia temperatury. Po restarcie komputera zajrzałem do pliku z rejestrem i sterownik wywalił przy temperaturze 64 stopni, a moc wiatraków była używana w 42 %. Co jest dziwne ponieważ podejrzewałem że karta może się przegrzewać i dlatego wyłącza gre, ale takie temperatury raczej są normalne przy graniu :/.

Dodatkowo co mi się rzuciło w oczy to fakt że karta pod maks obciażeniem pracuje na 1354mHZ czego być nie powinno bo nawet bez jakiekolwiek podkręcania powinna działać max na 1253. Nie wiem dlaczego akurat teraz to się zwiększło i czy rzeczywiście to jest problemem. Dodam również ze sterowniki karty są z września tego roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich sytuacjach podstawowe dwie rzeczy to ustalenie, czy problem pojawia się tylko w Wiedzminie, czy to samo jest w innych grach. Pograj w coś innego i zobacz, czy problem się powtórzy. Druga, to całkowite usunięcie sterowników karty programem DDU i czysta instalacja najnowszej wersji, ze strony producenta karty. Daj znać jakie będą efekty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem po pobraniu najnowszych sterowników NVIDII. Dopóki ich nie aktualizowałem wszystko chodziło jak należy. 

Obecnie przy używaniu przeglądarki, oglądania YT itp. monitor gaśnie, przy filmiku słychać zdeformowany, zwolniony dźwięk i albo uda się wrócić albo PC łapie zawias. Jeśli obraz wróci to wyskakuje komunikat 'Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność'. W przypadku gier co ciekawe nic się nie dzieje, można grać godzinę, dwie, trzy... Próbowałem 'czystej instalacji' poprzez Geforce Experience, usuwałem sterowniki z trybie bezpiecznym programem Display Driver Unistaller, instalowałem starsze wersje sterowników i nic nie pomogło..

Dane PC:

Procesor: Intel Xeon CPU E3-1230 v3 3.30Hz

Płuta: ASRock B85 Pro4

Karta Graf:NVidia Geforce GTX 770

Zasilacz: 550W

Windows 7 64bit

59cc30700cbb0_Beztytuu1.png.f307ceda65fa9f741eac643c1105c7d4.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...