Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

blacha1993

Blue Screeny - problem z nowym komputerem

Polecane posty

Cześć.

Niedawno kupiłem sobie nowy komputer. Niestety, w trakcie jego użytkowania, często mi się on wyłącza, restartuje lub pokazuje blue screeny. Ich komunikaty są różne:

  • UNEXPECTED KERNEL MODE TRAP what failed: amdppm.sys
  • KMode Exception Not Handled
  • KERNEL SECURITY CHECK FAILURE
  • IRQL NOT LESS OR EQUAL
  • PAGE FAULT ON NONPAGED AREA

Nie mam pojęcia co robić, częstotliwość tych błędów uniemożliwia mi normalne korzystanie z komputera. Co ciekawe, ani razu nie zdarzyło mi się pojawienie tych błędów w trakcie gry w Wiedźmina 3 a więc obciążającej komputer czynności. Dzieje się to zawsze w trakcie przeglądania internetu (niezależnie od przeglądarki) lub innych mniej wymagających czynności. Konfiguracja komputera:

  • AMD Ryzen™ 5 1500X
  • Gigabyte GA-AB350M-Gaming 3
  • Toshiba P300 1TB
  • SilentiumPC Regnum RG2 Pure Black
  • LiteOn DVD+/-RW iHAS122-14
  • SilentiumPC Vero L1 500W
  • ADATA SU800 128GB
  • HyperX Savage Black XMP [8 gb 2800 MHz DDR4 CL14 DIMM]
  • EVGA GeForce GTX 1060 SC 3GB GAMING ACX 2.0 SF GDDR5

Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu spróbowałbym zrobic reinstal czystego Windowsa 10 (bo takiego chyba używasz - nie widzialem jeszcze w sieci nikogo kto mialby problemy z win 7 i ryzenami). Niestety bardziej szczegółowej pomocy raczej tutaj nie znajdziesz. Wina może leżeć zarówno po stronie wadliwego systemu jak również wersji biosu oraz sterowników. Sam mam podobny problem z ryzenem 6 (freezy i blue screen) Własnie updatuję mobo do najnowszej wersji zobaczymy jak co to zdziała. Bawiłem się już dosłownie wszystkim z wyjątkiem ograniczania zasilania procesora, rdzeni i pamięci. (Win 7 nie zainstaluję bo nie posiadam odtwarzacza DVD a usb podczas instalacji tegoż systemu nie działają xD).
Po za tym szukałbym rozwiązań na forach AMD oraz Gigabyte.

Restarty i wyłączanie się mogą być również przyczyną przegrzania ( sprawdź temperatury ) lub wadliwego zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...