Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

princefan

CM 460W (RS-460-PCAP-A3) - parę pytań

Polecane posty

Cześć,

Usprawniłem swój sprzęt i czekam teraz tylko na dostawę karty graficznej (MSI GTX 1050 2GB OC).

Sęk w tym, że z racji małej ilości pamięci chcę z niej trochę więcej wycisnąć, bo wiem, że da się podbić wynik o średnio 6fps, co nie jest małą ilością przy klatkach, jakie te karta może docelowo wyciągnąć.

Sęk w tym, czy zasilacz, który posiadam (CoolerMaster 460W RS-460-PCAP-A3), nie jest na tyle beznadziejny, żeby to uciągnąć.
Zatem mam dwa pytania:

1. Czy jest możliwe OC tej karty i na ile?
2. Docelowo w komputerze siedzi Samsung HD502HJ (500GB), chciałbym dorzucić drugi dysk, który jest teraz w obudowie zewnętrznej, a z racji złącza USB 2.0 tylko się marnuje. Jest to "słynna" Barracuda 7200.11, o tej samej pojemności. Czy będzie to dużym obciążeniem dla zasilacza?

Reszta podzespołów:
Asus H110M-K
Intel Pentium G4560
1x8GB DDR4 Kingston HyperXFury (2666Mhz, wiem, aż się marnuje, ale wyrwałem za śmieszne pieniądze)
Obudowa iSzrot (iBox) z wymienionym wentylatorem na 90mm SajlentBiedaEdyszyn, ale pracuje faktycznie cicho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że mówimy o tym zasilaczu (tak swoją drogą, to W/PassivePFC wygląda nader zachęcająco):

  • Nie na tyle, żeby zasilacz miał być problemem - jeżeli słusznie zakładam, że to karta w wariancie bez dodatkowego gniazda zasilającego, to będzie (czy przynajmniej powinna) ograniczyć się do góra 75W, co w połączeniu z procesorem, który chyba w żadnym scenariuszu nie podwoi tej wartości sprawia, że do limitów narzuconych przez tabliczkę nie masz żadnych szans się zbliżyć.
  • j.w. - pewnie prędzej niż mocy, zabraknie Ci ochoty na dołączanie kolejnych dysków.
1 godzinę temu, princefan napisał:

iSzrot (iBox)

Ostrzeżenia Ci nie wystawię, bo trochę nie wypada wyskakiwać z takim kalibrem na takie przewinienie, no ale jednak łamiesz 10 pkt regulaminu, także czuj się pouczony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...