Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wiatrownik320

Nieco wyższe temperatury po wymianie coolera oraz czyszczeniu pc

Polecane posty

Witam, wymieniłem chłodzenie BOX na Silentium PC Spartan 3 LT HE 1012, jednak po wymianie i lekkim czyszczeniu PC zauważyłem że komputer ma wyższe temperatury. W spoczynku karta graficzna, dysk oraz płyta główna mają o jakieś 5 stopni wyższe temperatury, natomiast jeśli chodzi o CPU to są niższe, a wynoszą 35-44 stopnie.Czy może być to spowodowane tym, że wentylator chłodzenia jest obrócony nie w stronę pamięci RAM, a otworów w obudowie? Ma to duże znaczenie? Jeśli chodzi o CPU, to myślę że winowajcą może być malusieńka ilość pasty która wyszła z obudowy CPU(chłodzenie jest wręcz banalne w montażu, a o dziwo u mnie ciężko poszło). Poza tym, zdjąłem flirtr i tubę co była nad starym coolerem. 

Jutro mogę wstawić zdjęcia prezentujące jak to wszystko u mnie wygląda wewnątrz.

Pozdrawiam

Bez tytułu.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, może prędkość wentylatorów na obudowie jest uzależniona od temperatury procesora (o ile są podłączone do płyty głównej i ta steruje ich prędkością), a że temperatura procka spadła, to kręcą się wolniej i w efekcie obieg powietrza w obudowie spadł (choć dziwne, żeby tak wpłynęło to na temperaturę dysku)?

Wentylator na coolerze dmucha do tyłu/góry (zależnie od montażu)?

I tak swoją drogą - czy przy takich podzespołach temperatury w ogóle dobijają do niepokojących wartości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś chciał ruszać cały cooler, to najlepiej by było pastę wymienić, no ale ja mówię jedynie o przełożeniu wentylatora na jego [coolera] drugą stronę.

I niegłupim pomysłem byłoby dokupienie jednego wentylatora na front i drugiego na tylną ściankę. Bądź wymiana całej obudowy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tylko był ktoś, kto ma tę obudowę pod ręką i mógł sobie to pomierzyć... Sprawdź jakie są zewnętrzne wymiary tego miejsca na tylnej ściance* (najpewniej 92, bądź 120mm) i podobnie z przodu (nie wiem nawet, jak ten wygląda i czy jest tam jakieś miejsce na montaż wentylatora).

Płyta główna to jak rozumiem ASRock H81M?

*Zakładam, że po przekątnej do tych widocznych na 1. zdjęciu otworów znajdują się takie same otwory?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna to Asrock H81M. Zmieniłem kilka rzeczy w obudowie i temperatury są trochę niższe, aczkolwiek karta graficzna(R7 260X MSI) nadal ma wyższe temperatury i podejrzewam że nadszedł czas na wymianę pasty termoprzewodzącej, ale ona jest jeszcze rok na gwarancji.  Przesyłam kolejne zdjęcia. Otwory na tylnej ściance to około 90 mm, natomiast u dołu pod kartą to 60x50 mm i tam myślę o zamontowaniu wentylatorów(w tych miejscach). Na przeciwko tylnej ścianki 170x150 mm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie to ~90mm zbytnio nie pasuje - ani do 92mm (klik), ani do 120mm (klik).

Co do przedniej ścianki - dobrze mi się wydaje, że przód jest w całości zabudowany? Jeżeli tak, to spodziewam się, że czego się nie zrobi, obieg powietrza i tak będzie pozostawiać sporo do życzenia.

A odnośnie dolnego otworu (otworów) - zbytnio się tam nie poszaleje, choć jeżeli nóżki podnoszą budę na przyzwoitą wysokość i chciałbyś trochę pokombinować, to może jakoś chałupniczo wywiercić otwory na wentylator(y) 80-92mm? Acz żeby nie wlatywało tamtędy zbyt wiele kurzu, to pewnie przed wentylami warto by było wcisnąć jakieś filtry.

Przy czym jakbyś zakupił wszystko (3 wentyle i 2 filtry), to pewnie z kosztami wysyłki wyniesie Cię to mniej więcej połowę ceny przyzwoitej nowej budy (rzędu Zalmana Z3), a jednak nie spodziewam się, żeby efekt końcowy miał być w połowie tak dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...