Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Equisetum

Dziwne problemy z GTX 1060

Polecane posty

Witam,

Przesiadłem się niedawno z rx 470 4Gb (którego bardzo sobie chwaliłem) na GTX 1060 6 Gb Gaming X od MSI. Standardowo usunąłem wszystkie stare sterowniki przy pomocy DDU, poźniej wpiąłem kartę i chciałem zainstalować sterowniki i oprogramowanie z dołączonej płyty. Tutaj pierwszy zgrzyt, bo wyskakiwał komunikat (tutaj tak z pamięci trochę) że brak odpowiedniego certyfikatu dla autorun, generalnie pomyślałem sobie "a walic tego CD" i zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony Nvidii, do tego Geforce Experience. Zrobiłem taki szybki test w najnowszym Tomb Riderze i wszystko wyglądało ok. Dzisiaj chciałem zagrać w Overwatch i zaczęły się problemy. Najpierw obraz skakał jak nienormalny, FPS wahały się od 25 do 240 na przestrzeni sekund. Wszedłem w ustawienia i dałem na maksymalne 60 klatek, niewiele to dało bo tym razem skoki zaczynały się od 15 FPS do 60 właśnie. Po jakimś czasie skoki ustały a FPS się ustabilizował sam na stałej liczbie 60 klatek. Niby gra była płynna ale wydawało się jakby ekran delikatnie pływał. Nie dało się celowac tak jak to było za kadencji RX-a. Do tego na środku ekranu pojawił się pasek (widoczny tylko w trakcie ruchu myszką) który zniekształcał delikatnie obraz (wyglądało to jak pasek złożony z dużych pikseli które na siebie zachodza podczas ruchu). Grzebanie w ustawieniach gry niewiele dało, karta chyba siedzi w gnieździe dobrze. Sterownik jest najnowszy a Overwatch nie jest chyba wyzwaniem dla mojej karty. Ktoś ma pomysł co tu się wyrabia?

 

Edit: wykonałem wbudowany w Tomb Raiderze test graficzny, na drugiej i trzeciej lokacji minimalny FPS na najwyższych możliwych ustawieniach wynosił 9.2 klatki i 14 klatek. Średni FPS wyszedł 59 z haczykiem. Coś jest zdecydowanie nie tak.

 

Edit2: Wiedźmin 3 trzyma stabilne 50-60 klatek na uber, z włączonym Hairworks koło 40 klatek więc nie jest źle.  Ja już zgłupiałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...