Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KMASBIn

Nowa Karta sieciowa Wi-Fi oraz router do 600Mb/s.

Polecane posty

Witam,

 

Otóż niedługo do max 2tyg będę posiadał internet światłowodowy z prędkością 600Mb/s to chciałbym już teraz zacząć szukać najlepszych i zaraz najtańszych możliwości do zestawu Router i karta sieciowa Wi-Fi.

Na oku jako router mam:

NETIS DSL AC/1200 WF2780

Natomiast co do karty sieciowej (USB bądź PCI w zależności która lepsza, bądź tańsza) nie jestem pewien czego dokładnie szukać. Dlatego proszę was o pomoc. 

Pod router będą połączone 2 pc'ty, 3 telefony, 2 telewizory i jeden PS3 to raczej nie będzie problem dla prędkości łącza nie wiem tylko czy dla routera.

 

Mój system to Windows 10 64bity, a cena jaką chce przeznaczyć to im niższa tym lepiej. 

Pozdrawiam i dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej liczbie urządzeń i szybkości łącza to raczej bym się półką Netisa nie interesował, raczej zerkałbym w kierunku TP-Linka Archer C7.

Co do karty sieciowej: Archer T7E lub ew. Gigabyte GC-WB867-D-I (przy czym pełną przepustowość łącza to uzyskasz i tak tylko wyłącznie po kablu), a sensowną (>200 Mbps) szybkość po Wi-Fi to raczej w odległości do 3 metrów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tanio się nie obejdzie z tym routerem, więc w takim razie jest szansa poprowadzenia kabla pod pcta tylko, że kabel musiałby iść trochę po ścianie (a mianowicie kafelkach) aby obejść małe drzwiczki pod schodami (pod drzwiczkami się nie da bo będzie kabel je blokował) i teraz pytanie już z innej beczki niż elektronika... jakim najlepiej sposobem to załatwić? Widziałem że korytka pcv są dobrym sposobem na zakrycie takiego kabla, ale nie wiem czym je dokleić dokładnie (wiercenie i podobne odpada).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...