Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Naruto723

Obciążenie procesora i grafiki 100% w grach (niektórych)

Polecane posty

Siemanko, piszę z problemem, z którym borykam się momentami. Otóż od jakiegoś czasu komputer zaczął mi świrować i w niektórych grach w które grałem na spokojnie na wysokich lub najwyższych ustawieniach, grafika i procesor lecą na 100% użycia i mocy. Wentylatory kręcą się na maxa, a temperatura w grafice rośnie cały czas, w ciągu 1 sekundy z temperatury spoczynku 60-75C rośnie do 100-102C i np. jeżeli nie wyłączę szybko gry, to po prostu odcina mi grafikę by zabezpieczyć ją przed spaleniem (wtedy witamy reset kompa i lecimy na nowo). Z niektórymi grami jest tak, że nawet nie zacznę grać, tylko już w menu wszystko na 100% leci (Więc teksty typu "zmniejsz ustawienia" nie przejdą ;) ). Komputer cały czyściłem, wyciągałem podzespoły i wszystko pędzelkiem oraz sprężonym powietrzem przeczyszczone. Szukałem jakiegoś rozwiązania w internecie i nie znalazłem. Nie wiem co mam zrobić, jeśli nic nie będzie chyba będzie czekał mnie reinstall, czego na ten moment unikam)

GPU: Point Of View GeForce GTX 660 Ti
CPU: i5-4440
RAM: 8GB
System: Win 7

Nie wiem czy coś jeszcze mam dopisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było jeszcze poznać markę i model zasilacza.

Ile średnio wynosi temperatura karty w czasie gry i po odpaleniu czegoś bardziej obciążającego (np. FurMark)?

Reinstall raczej wcale by nie zaszkodził - przynajmniej jeżeli mowa o sterownikach do grafiki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to Corsair VS Series 450W

Średnia temperatura karty w czasie gry? Zależy czy jakaś mniej obciążająca czy jakaś z nowszych, bo grafika zazwyczaj pracuje mi w temperaturze około 80-98 stopni, w spoczynku ma od 60 do 75.

Sterowniki od grafiki mógłbym zrobić reinstall, ale nie wiem jakby to pomogło na to, że procesor też leci na 100% razem z grafiką :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Naruto723 napisał:

w spoczynku ma od 60 do 75.

To jest pewien problem. Obstawiam, że chłodzenie w jakiś sposób nie wyrabia. Na początek sprawdź, czy wentylator poprawnie działa, czy nic nie blokuje przepływu powietrza w obudowie itp. Jeśli nie, to warto by było zdjąć chłodzenie, wyczyścić je, nałożyć nową pastę i ponownie zamontować. Może coś kiedyś się obluzowało i chłodzenie nie przylega do rdzenia tak jak trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...