Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Drooper

Nowy laptop pracuje koszmarnie wolno - co może być problemem?

Polecane posty

Siemanko wszystkim! 

Jakieś dwa miesiące temu kupiłem niewielkiego laptopa przeznaczonego do pracy związanej ze studiami - Asusa E202S, który miał zastąpić wysłużonego Acera Switch 10. Zdecydowałem się na niego, ponieważ miał dosyć dobre opinie w sieci i dysk SSD. Nie mam wielkich wymagań wobec sprzętu - ma obsłużyć pakiet Office, przeglądarkę internetową i czasem jakieś proste gry typu The Binding of Isaac. Niestety od samego początku laptop sprawiał problemy, dwie noce z rzędu musiałem siedzieć nad nim do 4 nad ranem, żeby w ogóle zainstalować aktualizacje systemu i odmulić procesor, który non stop pracował na 100% i nawet ruszanie kursorem na pustym pulpicie było pokazem slajdów :( Skończyło się na instalacji Avasta zamiast fabrycznego antywira, który pożerał zasoby sprzętowe jak ten no, "szalony" :D Pomimo względnie niskiego użycia procesora, Asus ma dalej mega problemy z płynnością. Odpalenie dwóch aplikacji równolegle, np. przeglądarka internetowa i Spotify, to proszenie się o problemy, bez różnicy jest czy używam Chroma czy teoretycznie lżejszego Edge. Nawet gdy mam odpalony sam internet i korzystam z komunikatora na fb, to często tekst w okienku zaczyna się pojawiać dopiero jak już skończę pisać, chyba nie muszę nikomu mówić jak jest to upierdliwe. 

Jestem naprawdę zaskoczony, że nowy Asus radzi sobie gorzej od wysłużonego Acera po dwóch latach przejść i to pomimo lepszych bebechów. Gdzie może leżeć przyczyna i jak się z nią uporać? Czy może po prostu trafił mi się felerny egzemplarz i powinienem rozważyć reklamację kompa?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, Asus E202SA nie ma lepszych bebechów od Switcha 10 - jeśli używasz więcej niż jednego wątku to czterordzeniowy Atom w Switchu jest szybszy od Celerona N w E202S.

PS Przy tego typu urządzeniach to naprawdę bezsensowne marnowanie zasobów, jeśli używasz antywira innego niż Windows Defendera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to Windows Defender okropnie zapychał mi komputer - stale zajmował około 80% procesora, przez co nie mogłem zrobić absolutnie nic, przeglądarka odpalała się kilka minut. Tym niemniej nie wierzę, że bebechy mogą być tak słabe, żeby nie radzić sobie dobrze nawet z przeglądarką, nawet jeśli jest jedynym aktywnym wątkiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, N3050 to jest procesor tak ze cztery razy mniej wydajny od używanych w najsłabszych konstrukcjach, które tutaj polecamy (i3-5005U/i3-6006U/P4405U) i 5-8 razy wolniejszy od desktopowych procesorów ze średniej półki (i5-2400).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...