Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lunanana96

Problem z temperaturą i stabilnością procesora po wymianie płyty głównej.

Polecane posty

Cześć! Dzięki zawartym tutaj https://forum.cdaction.pl/topic/299016-rozwiązany-nowa-płyta-główna/#comment-4491462, wymieniłam płytę główną  na przeczekanie. 

Na poprzedniej płycie, procesor działał stabilnie na 4,5ghz i 1.34v~~. Niestety po zmianie płyty, pojawiły się dwa problemy -

1. Przy napięciu 1.35-1.36, po 3 minutach testu w occt, temperatura rdzenia dochodzi do 86c i test jest przerywany. Co może powodować tak gwałtowne przegrzewanie? Jakieś złe ustawienia w biosie? Bo chłodzenie jest zamontowane najmocniej jak się, nie jest luźne.

2. Z tego co widzę, procesor jest mniej stabilny na tych samych napięciach co na poprzedniej płycie - czy to może być wina dokonanej zmiany? (aczkolwiek póki co, to temperatury są poważniejszym problemem)

 

Chłodzenie które posiadam to thermaltakecontac 29 BP, a nowa płyta to asus p8p67 evo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, zaraz tragiczny - po prostu od niewielkiego radiatora z trzema heatpipe'ami ciężko oczekiwać cudów.

A co do nowego coolera - być może zainteresuje Cię Grandis 2 XE1436, bądź Macho Direct, choć w obu przypadkach musiałabyś jeszcze samodzielnie zadbać o zestaw montażowy dla AM4, o ile interesowałaby Cię w przeszłości przesiadka na tę podstawkę. Ewentualnie jest też Scythe Mugen 5, w przypadku którego od razu dostajemy kompatybilność również z nową podstawką AMD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te radiatory zmieszczą się do obudowy gladius m45w? W razie czego, ciężko/drogo jest z kwestią załatwienia tego zestawu montażowego w razie przesiadki na inną płytę?

 

Edit. I ewentualnie, któryś z tych trzech jest w jakikolwiek sposób 'lepszy' od reszty? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, każdy z nich wejdzie.

W przypadku Grandisa zestaw kosztuje 20 zł + KW (klik), a w przypadku Macho trzeba się chyba skontaktować z producentem (klik).

Macho Direct jest cichszy, Grandis wydajniejszy. Co do Mugen 5 - tutaj wypadł bardzo dobrze, choć z drugiej strony nie wiem, jak wyglądałyby wyniki, gdyby (tańszej) konkurencji spróbować wcisnąć jeszcze jeden wentylator z tyłu. No i warto jeszcze wspomnieć, że Grandis najpewniej będzie zasłaniać dwa sloty na RAM, więc jeżeli masz pamięci z wysokimi radiatorami, to mógłby być problem z zamontowaniem przedniego wentylatora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamontowane. I teraz tak...

Po pierwsze, na kupionym radiatorze jest 'starcie', coś w tym stylu. Czy to przeszkadza? (zdjęcia są załączone)

Po drugie, czy to jest dobrze nałożona pasta? (zdjęcie)

Po trzecie. Nie wiem jak to się stało...ale radiator jest trochę krzywy...Dokładnie jest przechylony trochę w dół (widać na zdjęciu) Czy to może mieć jakiś wpływ na temperatury? Powinnam go montować jeszcze raz?

I ostatnie, najważniejsze. Coś jest chyba nie tak, occt już nie wywala błędu z przegrzania po trzech minutach, ba, już działa od 17 minut. Problem jest tylko taki, że te temperatury i tak są bardzo wysokie i z tego co widzę, za chwilę osiągną ten limit 86c i occt się zatrzyma. (zdjęcie) Dodam, że temperatury dosyć dziwnie skaczą, raz potrafi być 80c i nagle spada do 75, 70, 78 itd.

 

EDIT. po 26 minutach test w occt został przerwany ze względu na 86c na rdzeniu.

Edit 2. Zamontowałam chłodzenie jeszcze raz - teraz jest już prosto, a problem dalej występuje. Podczas montowania chłodzenia, lekko ruszałam radiatorem na procesorze, by go dopasować. To raczej nie mogło 'zepsuć' ułożenia pasty?

 

Edit 3. Zastanawia mnie, czemu pierwszy rdzeń ma temperature 60 c (czyli dobrą) a reszta skacze do 85. Dodatkowo, z tego co widzę, to strasznie mi wariują 'cha fan', skacza do 3000tyś na sekudnę by spaść do 1500 i tak w kółko.

temperatury.jpg

starcie na radiatorze.jpg

pasta.jpg

krzywy radiator.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Temperatury na poprzedniej płycie w occt po 2h testu. - 75 82 84 81

2. Temperatury w spoczynku wynoszą tak około 40c, ale cały czas rosną, spadają - nie są stabilne (tak jak temperatury w stresie)

3. Niestety, nie posiadam tych gier. Wiedźmin 3 po 15 minutach w novigradzie wytwarza takie temperatury jak na screenie :

 

xxx.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...