Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sake2k9

Nowy sprzęt - zawieszanie się

Polecane posty

Witam,
Niedawno udało mi się zakupić sprzęt i poskładać do kupy w wolnym czasie.
MoBo: Asus Prime B350 Plus (Bios byl wtedy na 0515)
CPU: Ryzen 5 1600
Pamięć: Corsair Vengeance LPX DDR4 2x8 ( w chwili obecnej jest włożona tylko jedna kość, ale o tym pozniej )
GPU: RX 580 8G gaming x
PSU: Corsair RM 650X

Po złożeniu + zainstalowaniu Windowsa, Mija jakieś pół godziny i blue screen CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT, na początku się zaniepokoiłem lecz szybko o tym zapomnialem.
Następne uruchomienie PC - jakieś 2-5 minut i totalne freeze. Zwiesił się całkiem. Przypomniał mi się BlueScreen i postanowilem zrobic update Biosa - wszystko poszło elegancko.
Po udanym update włączam PC po raz kolejny, i o dziwo działał dłużej jednak po jakiejś 1,5h znowu zwiecha totalna ( nic nie dziala - mysz, klawa, dźwięk - jedynie przycisk Power na obudowie xD )
Myślę, zrobie update systemu - pierwsza, druga, trzecia próba fail - zwiecha podczas pobierania aktualizacji, ale za czwartym razem się udało. Działa chwilę dłużej i dalej freeze. Postanowiłem sprawdzić czy to może nie problem z pamięcią. Wyjąłem jedną z kości - o dziwo zadziałał dłużej, ale i tak na końcu zwiecha.
Już tak kilka razy zrobił zanim zdążyłem znaleźć forum jakieś. Dołączam screen z msinfo o ile to coś da.

Pomocy!

PS. O dziwo podczas pisania tego posta nie zwiesił się ani razu, być może to ma jakiś związek ze sciągającym się GW2? ale wątpię ponieważ już kilka razy zwiesił się bez uruchamiania jakiej kolwiek aplikacji oprócz chrome.

msinfo.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tym co mi się wyświetla w Windows Update - system jest aktualny. Nie jest jedynie aktywowany (jeszcze - chcę najpierw rozwiązać problem zawieszania). Sterowniki też - z racji tego, że byłem zmuszony ściągać wszystko z neta bo zapomniałem kupić stacji DvD/blue-ray ( miałem zamiar w tym miesiącu, ale patrząc na wydatek wiążący się z wymianą całej płyty głównej nie wiem czy będę w stanie stację zakupić ).
Jak wyczyścić CMOS? Pierwszy raz spotykam się z takim skrótem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, Faktycznie jest taki 'rozdział' opisany.
Moje pytanie pojawia się tutaj
 

Cytuj

Use a metal object such as screwdriver to short the two pins.

Rozumiem, że mam zamknąć obwód śrubokrętem, dotknąć jednocześnie obu pinów? "short" mnie trochę wybija z tłumacznia.
maj inglisz  is not perfekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc po internetach, to ASUS zrąbał coś w tych płytach. Możliwe, że poprawią to w następnych wersjach BIOSu, a możliwe, że nie. Reklamacja wydaje się być najlepszym pomysłem. Ewentualnie możesz jeszcze napisać do ASUSa, być może mają jakieś rozwiązanie tych problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...