Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DARKARMY77

Rozwiązany: Wirus (mail.ru) - otwiera strony z reklamami.

Polecane posty

Witam.

Wczoraj (25.05) przeszukiwałem internet w celu znalezienia tech dem nieukazanych gier. Szukałem nie bardzo mi szło więc zacząłem szukać ich na rosyjskich stronach. Przypadkowo przy kliknięciu w link pobrało się archiwum .rar. Przeskanowałem Avastem i niczego nie wykryło, klikłem, rozpakowało i po uruchomieniu zrozumiałem że coś jest nie tak więc przerwałem wypakowywanie. Niestety dodało dwie ikony powiązane z Mail.ru. W Chromie dodało rozszerzenia (mail.ru i jeszcze czegoś) i zmieniło stronę startową. Dodatkowo co jakiś czas sama z siebie otwiera się nowa karta, która przekierowuje mnie do betaclik/betathome/wonderlandads/fornews/ czy czegoś innego. 

O ile pozbyłem sie Mail.ru, rozszerzeń oraz strony startowej jak i silnika wyszukiwania to o tyle dalej mam problem z samoczynnym otwieraniem się Chroma i wyżej wymienionych stron przekierowujących na reklamy.

Przeskanowałem system Avastem. AdwCleaner, ToolWiz Care, CCleanerOTL oraz GMER. Wszelkie problemy ("zagrożenia") zostały usunięte.

Jednakże po ponownym uruchomieniu wymaganym przez OTL, nim załadowały się aplikacje i inne automatycznie uruchamiane procesy to od razu uruchomił się Chrome z przekierowaniem na wonderlandads.

Co gorsza w systemie (Windows 7) mam tylko jedno konto aktywne i jest z uprawnieniami admina...

 

Program GMER jedyne co wykrył to tylko to co w załączniku.

gmer.log

Ale to podobno powiązane jest z Avastem...

EDIT

Chyba znalazłem rozwiązanie problemu. Sprawdziłem Harmonogram zadań i oto co znalazłem jako zadanie (podkreślone na czerwono).

https://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc749414(v=ws.11).aspx

W linku powyżej jak usunąć zadnie. Napiszę czy ten sposób działa - jeśli tak to temat do zamknięcia.Bez tytułu.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...