Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maxyman42

Jaki system wybrać na starego netbooka?

Polecane posty

Cześć!
Posiadam starego netbooka Acer Aspire One D270 (Intel Atom N2600, Intel GMA 3600, 2 GB RAM, 320 HDD). Obecnie posiadam Windows'a 7, ale jestem średnio zadowolony z płynności. Odrzucam XP. 
Do wyboru pozostaje jakaś dystrybucja Linuxa...albo Chrome OS. Laptop głównie służy do przeglądania internetu, YT oraz pisania. 
Co wybrać? Jeżeli Linux to jaka dystrybucja? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrome OS odradzam. Bez dostępu do netu nawet się nie zalogujesz do komputera(przynajmniej tak miałem na testowanym Asusie). Ciekawą dystrybucją linuxa jest KDE Neon, choć nie wiem jak będzie działać na takich gratach. Z lekkich dystrybucji sprawdź sobie Bodhi linux oraz LXDE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to dowolna dystrybucja powinna sobie poradzić, ale jeśli chcesz czegoś naprawdę lekkiego, to można spróbować dystrybucji takich jak: Lubuntu, PIXEL, LXLE, Linux Lite, czy Vector Linux. Jest jeszcze sporo innych lekkich dystrybucji, ale ta lista na początek powinna wystarczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam takiego zainstalowałem  na nim linux mint i miałem problem z yt i filmami , na 7 działały nawet w full hd a tu kicha , na oko około 15 klatek na sekundę .

przeglądałem neta i fora bo myślałem że może grafa niezainstalowana tam jest chyba hd3200 , ale po opisach różnych modyfikacji/instalacji zwątpiłem i usunąłem z dysku .

Ktoś coś wie na ten temat , i czy udało się rozwiązać temat jaki najlepszy wybór na takie urządzenie .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...