Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pucius

Wolne uruchamianie komputera

Polecane posty

Witam, zainstalowałem sobie dysk ssd iridium pro 240gb, na nim win 10 edu. Mimo włączenia opcji super fast boot, wyświetla się wejście do biosu i trwa to 10 sekund, a windows ładuje się 5 sekund. Na hdd komputer odpalał się 20 sekund. Nie po to kupowałem ssd by mi tak wolno się włączał. Da się coś zrobic? Dysk mam podpięty pod sata_0 a płyta to ga-b250m-d3h.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo UEFI Gigabyte'a poszukuje wszystkich urządzeń podpiętych do komputera i ew. długi czas oczekiwania na POST/ekranie UEFI może zależeć od wielu czynników (chociażby akutalności BIOS-u płyty, jak i karty graficznej).

19 godzin temu, Pucius napisał:

Mimo włączenia opcji super fast boot, wyświetla się wejście do biosu i trwa to 10 sekund, a windows ładuje się 5 sekund. Na hdd komputer odpalał się 20 sekund. Nie po to kupowałem ssd by mi tak wolno się włączał.

Efektywnie czas zależny od SSD to tylko czas ładowania Windowsa. Od 8.1 Windows do momentu logowania przechodzi bardzo szybko (natomiast czas pełnej responsywności systemu na HDD po zalogowaniu to już inna bajka).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...