Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maxyman42

Problem z wczytaniem stron, mimo połączenia.

Polecane posty

Cześć! 
Mam problem z wczytaniem stron WWW na moim PC. Od razu zaznaczam, że na innych urządzeniach tego problemu nie ma. PC jest połączony do routera ZTE MF28D kablem RJ-45. Z jakiej przeglądarki bym nie korzystał to i tak strona się nie wczyta, np. na Chrome pokazuje się komunikat: "ta witryna jest nieosiągalna". Co ciekawe programy jak np. Steam czy Origin się uruchamiają i łączą z Internetem. Problem dotyczy tylko przeglądarek. Oczywiście wpisałem odpowiednie komendy w linii komend i tam również jest połączenie (zrzuty w załączniku). Jak temu zaradzić? Czy da się to rozwiązać bez ponownego instalowania systemu? Z góry dziękuję za pomoc. 

scrn 001.PNG

scrn 002.PNG

scrn.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DNS widać działa bo pinguje po onet.pl a nie po IP i żadne pakiety nie zgubione. Obstawiałbym że port 80 (do stron internetowych) jest zablokowany na routerze lub w firewallu. 

//EDIT

A, reszta urządzeń działa? To w firewallu tylko sprawdziłbym port, lub w ogóle tymczasowo wyłączył ochronę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki system? Dobrze by było jakbyś sobie nagrał jakiegoś linuksa Live CD, odpalił i stamtąd sprawdził połączenie. To ewidentnie coś w oprogramowaniu musi siedzieć (wirus?) albo coś masz zainstalowane co blokuje połączenie. Bo jeżeli pakiety normalnie dochodzą i DNSy działają to coś musi blokować w programach/systemie.

Czekaj ty masz Windows 10? Heh to przyczyn może być mnóstwo :D 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wczoraj uruchomiłem laptopa i mi interet po wi-fi nie działał, na wszystkich innych urządzeniach było OK, oprócz na laptopie. Wyświetlało się, że wszystko jest w porządku, jesteś połączony, żadnych strat pakietów, ale po prostu nie działał. Przez 3 godziny szukałem przyczyny, ustawiałem i sprawdzałem wszystko to co wyczytałem na forach ale nic nie pomogło. W końcu zdecydowałem się skorzystać z backup, cofnąłem się o 3 dni wstecz no i działa, przynajmniej na razie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam 7, ale jak szukałem po forach to na różnych systemach takie cyrki potrafiły się dziać. Głównie były niedokończone wątki i problem nie rozwiązany, ale na paru pomógł właśnie backup, aktualizacja sterownika karty sieciowej, aktualizacja systemu, wyłączenie antywirusa/firewalla, coś było też, że router może blokować dane urządzenie no albo rozwiązanie drastyczne czyli format.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, u mnie też jednak lipa. Interet działa tylko jak zrobię backup, po ponownym uruchomieniu wszystko wraca do punktu wyjścia i net za Chiny nie chce działać pomimo tego, że wszystko wydaje się być ok. Nie powiem, trochę wkurzające jest robienie tego backup przy każdym uruchomieniu, ale cóż wtedy chociaż działa. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...