Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

1982ja

Radeon R7 360oc przestał współpracować.

Polecane posty

Temat zakładam tutaj, a nie w sofcie, bo tak naprawdę nie wiem na czym dokładnie problem polega.

W skrócie. Gra Overwatch 3 dni temu zaczęła gubić klatki, wcześniej stałe 60, nagle częste spadki do 20. Mam windows 10, na którym od pewnego czasu pojawiać zaczęły się błędy, niektóre programy jak antywirus czy sterowniki do gpu na próbę instalacji reagowały błędami. Postanowiłem wrócić do win7, reinstalacja systemu, położony windows 7 home premium. Położony i zaktualizowany system działał słabo, czuć było, że jest po prostu wolny. Sterowniki amd, najnowsze, instalowały się, ale gry Blizz na próbę ich odpalenia reagowały komunikatem o braku odpowiedniego hardware a nowy Torment odpalał fioletowy ekran. Poczytałem, podobno tak ostatnio bywa, usunąłem sterowniki za pomocą DDU i amd cleanup utilty. Zainstalowałem starsze wersje z początku roku, wszystko wróciło do normy (względnej bo Overwatch nadal działał jak chciał, czyli drastyczne skoki klatek). Kolejny krok, zainstalowanie win 10 (nic nie poradzę, lubię). Stabilność systemu, szybkość itp bardzo dobre, nowe sterowniki amd nadal nie chciały współpracować, zainstalowałem starsze, Overwatch stara śpiewka czyli niezależnie od ustawień, rozdzielczości itp gubi po 40 klatek. Ponowna próba z DDU, reinstall na kolejne sterowniki i zmiana... teraz przy instalacji sterowników wyskakuje błąd 182 - Nie można prawidłowo zidentyfikować sprzętu graficznego AMD. Temperatura karty i procesora pod obciążeniem w normie, odpiąłem, odkurzyłem, nasmarowałem itp, tak na wszelki wypadek. Nie jestem w stanie zdiagnozować, czy coś jest namieszane w systemie, czy może grafika zaczęła odmawiać posłuszeństwa po raptem niecałych 2 latach użytkowania. Skanowałem dysk, wygląda, że nic się z nim złego nie dzieje.

Proc: i3 540 3.07 GHz, GPU: R7 360 2gb, płyta ASUS P7H55, 8GB ram, win 10 x64

Załączam DxDiag, może się przyda.

Może ktoś coś wymyśli bo ja już naprawdę siły nie mam. Może już jako ostatnią próbę przeprowadzić format całości partycji, nie tylko systemowej i od zera kompletnie wszystko położyć...  po prostu część sprzętu zaczyna świrować?... nie wiem.

EDIT:

Po napisaniu tego posta sprawdziłem jeszcze opcję na stronie AMD czyli automatyczne wykrycie i instalację sterowników. Udało się, wrzuciło mi wersję 17.4.3 i niby spoko ale teraz blizzowe gry przy odpaleniu krzyczą że nie znaleziono zgodnej karty graficznej (0xE0070150)... a Torment wali w oczy różowym ekranem, czyli stara śpiewka z nowymi sterownikami... wygląda na to, że niektóre wersje sterowników przynajmniej te starsze, pozwalają odpalić gry ze spadkiem klatek, inne wersje nie, szczególnie te nowsze... jestem bezradny.

DxDiag.txt

EDIT:

Jeśli ktoś ma podobny problem to wiele wskazuje, że AMD namieszało coś ostatnio ze sterownikami, wiele osób ma podobne zabawy (sterowniki nie widzą karty, gry blizz się nie odpalają, różowe ekrany, problemy z aktualizacją sterowników itp). Mam w tej chwili stare sterowniki 16.6 i nadal pojawiają spadki w Overwatch ale już do 40 klatek. Dziś wypuścili nową wersję sterowników ale na razie boję się instalować Język

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...