Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Casper29

Obraz nie odpowiada 5 sygnałów bios

Polecane posty

Witam. Mam problem z komputerem i mam nadzieje, ze ktoś mi pomoże, a mianowicie.

Jakiś czas temu odszedłem od kompa a kiedy do niego wróciłem ekran nie odpowiadał, jakby się wyłączył. Najlepsze jest to ze kiedy ekran nie odpowiadał  mogłem rozmawiac ze znajomymi poprzez komunikator. Po restracie komputera dzieje się to :

Kiedy włączam komupter ekran po prostu nie odpowiada (czarny ekran i tyle) a bios daje  5 krótkich sygnałów dzwiękowych. Kable podpięte są prawidłowo. Sam nie wiem do końca jaki mam bios ale prawdopodobnie jest to błąd procesora ale nie jestem pewny. Z czym moze być problem? procesor? karta graficzna? ram? a może dysk? Wszystko wiele razy odpinałem i podpinałem wiec nie ma mowy zeby coś nie łączyło. Ram przekładałem w inne gniazda i dalej 5 sygnałów. W momencie kiedy komputer juz wyda 5 sygnałów mogę wejść do BIOSu ponieważ słysze charakterystyczne piknięcie głośniczka. Czy miał ktoś kiedys podobny problem ? Prosze o pomoc.

 

Sprzęt;

Procesor Intel Xeon e3 1230 V3

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 770 windforce

Płyta główna ASrock z97 ANNIVERSARY

Ram  GeIL Evo Leggera DDR3-2400 CL 11- 8 GB 

Dysk  SSD- SSD Plextor 2,5` 128 GB Sata III

Dysk twardy: Seagate Dysk 1 TB Sata III

Zasilacz: SillentiumPC Deus M1 550W 

Napęd:  Asus DVD -/+ E-Green 24x

Obudowa: Zalman Z3 Plus 

Asus Napęd DVD -/+RW, E-Green 24x (Czarny Panel), SATA, BULK (DRW-24F1ST/BLK/B/AS) OEM

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest podpięte prawidłowo 

Dnia 4/22/2017 o 08:41, Irenez napisał:

5 długich sygnałów oznacza, że BIOS nie rozpoznaje obecności karty graficznej (a ten Xeon nie ma integry) - sprawdzałeś, czy ona jest prawidłowo wpięta/żaden z kabli zasilających się nie obluzował?

Jaki to  jest bios?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...