Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gokus

Nietypowe zasilanie

Polecane posty

Posiadam płyte główną z dosyć nietypowym zasilaczem (AT) Jednak od jakiegoś czasu brakuje mi mocy . Chciałbym sie zaopatrzyć w nowy zasilacz ATX , i tu rodzi si moje pytanie. Płyta zasilana jest tylko 6 pinami . Czy adapter przedstawiony poniżej załatwił by sprawę ? 

2223111700_1346446883.png860867_0_f.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wątpliwe żebyś miał zasilacz w formacie AT, bo ten format wymarł w zeszłym tysiącleciu ;) Płyta główna natomiast wygląda nieco jak format BTX (też już wymarły, nie przyjął się). W każdym razie - biorąc pod uwagę, że ta płyta nie ma standardowego 20/24pin to taka zwykła przejściówka nie ma prawa działać i pewnie jej podłączenie skończyłoby się zjaraniem sprzętu (tzn. gdyby zasilacz się w ogóle odpalił, a nie uruchomi się, bo tak podłączony nie dostanie sygnału POWER_GOOD). Generalnie to, krótko mówiąc, masz problem - raczej pozostaje tylko szukać zasilaczy HP konkretnie przeznaczonych pod tę płytę główną. Chyba lepiej się jej w ogóle pozbyć niż się dalej pakować w to bagno.

Na marginesie to nie jest jedyne złącze zasilające na tej płycie, bo na zdjęciu wyraźnie widać też złącze 4pin (po prawej), być może standardowe P4/ATX12V.

Jeśli koniecznie byś się upierał przy przeróbce przejściówki, to tutaj jest co nieco napisane o pinoucie tego złącza: https://superuser.com/a/920457 - przy czym nawet poprawne podpięcie nie gwarantuje działania (np. choćby wczesniej wymieniony sygnał POWER_GOOD się może nie zgadzać i wtedy klapa)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. Po przeanalizowaniu doszedłem do wniosku że faktycznie niema co pakować w to pieniędzy , lecz warto podać powód mojego pytania . Od jakiegoś czasu mój komputer wyłącza sie , a spowodowane jest (na 99%)to brakiem mocy . Istnieje jakiś inny sposób na zaoszczędzenie energii ?  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...