Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

StarDiabloGothic

Rozwiązany: Nagły spadek fps w grach.

Polecane posty

Witam wszystkich.

Parę dni temu po uruchomieniu far cry 3 zauważyłem bardzo długie ładowanie a potem postać reagowała z gigantycznym opóźnieniem i małą liczbą fps, myślałem że błąd gry i po zweryfikowany plików gry, uśnięciu giry i zacząłem pobierać. Po jakimś czasie zacząłem grać w team forsess 2 i zamiast 260-280 fps jest 20-30 fps i takie ocb. Doom (2016) początkowo działał normalnie ale potem zaczął się crashować. Overwatch na ustawieniach max i FULLHD i 200 jest 25-30 na obszarze treningowym na minimalnych i z 1024X768. Nic ostatnio nie instalowałem, nie przechowywałem tam podejrzanych plików i nie wchodziłem na strony gdzie mógłby się ściągnąć wirus a dysk nie wykorzystuje więcej niż 20%. Przeskanowałem komputer Ccleanerem i windows defender i nic. Wrzucam jeszcze co mi pokazuje menadżer zadań przy graniu w team forsess 2. Sterowniki do karty graficznej najnowsze. Będę wdzięczny za pomoc.

Ps: Zrobiłem zdjęcia jak wygląda gra w team forsess 2 z menadżerem zadań, i co niepokojące gra z używa ok 1 GB a pokazuje że zużywa z 30 procent a mam z 16 BG pamięci, a nic po za grą nie ma co by mogło tak odciążać. A i odciążenie procesora szybko się unormowało do 10-15%.

Mój komputer:

Win 10 64bit pro

i5-6500

GTX 1060 strix 6 bg

16 RAM

Zasilacz Corsair RM750X 80Plus Gold - 750W

IMG_20170409_174619.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, nie wiedzieć czemu nie odczytał temperatur procesora (i w ogóle tych danych jest jakoś mało), acz maksymalne temperatury na mobo są nieco podejrzanie wysokie (możesz sprawdzić, czy chłodzenie CPU się nie obluzowało), a na karcie podejrzanie niskie (monitor podpiąłeś do karty, czy płyty głównej?).
Właściwie mógłbyś wrzucić log z  HWiNFO64 (Sensors only przy uruchomieniu, przed odpaleniem gry przycisk Logging Start i wybierasz docelowy plik csv, po teście Logging Stop i możesz wrzucić zapisany plik csv) zarejestrowany w czasie (próby) grania.

PS Słyszałeś o przycisku Print Scr/Print Screen?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, StarDiabloGothic napisał:

Monitor podpięty do monitora

O tyle dobrze, że nie opuszcza Cię dobry humor ;)
W każdym razie ponawiam pytanie. I jako że coś mi mówi, że monitor podpiąłeś do płyty - przepnij go do karty, zainstaluj sterowniki (wcześniej odinstaluj stare i najlepiej wyczyść pozostałości z pomocą DDU) i sprawdź, czy to rozwiąże problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, StarDiabloGothic napisał:

Znaczy monitor do płyty głównej.

Co prawda nie wiem, jak to się ma takich wahań wydajności, no ale przynajmniej wiemy, czemu generalnie jest ona tak mierna - jak na razie GTX 1060 jest w Twoim komputerze głównie dekoracją.

18 minut temu, StarDiabloGothic napisał:

Natomiast monitor to spróbuje

W sensie wymienić? Jeżeli obecny nie ma wejścia cyfrowego (DVI/HDMI/DisplayPort), to warto by było zakupić coś nowszego. Choć jeżeli uzbieranie funduszy zajmie Ci nieco więcej czasu, to mógłbyś pomyśleć o zakupie aktywnego konwertera obrazu, który zasadniczo powinien umożliwić podłączenie 1060tki i monitora z wejściem analogowym (choć ciężko o pewność, czy zadziała bez problemów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...