Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

danios50

Rx 470 msi gaming x 4 gb - dwa krótkie pytania

Polecane posty

Witam

Ostatnio zakupiłem wyżej wymienioną kartę i wykonałem na niej undervolting (1250/1675 MHz 1050 mV) pomimo bardzo dobrych temperatur i kultury pracy jaką osiągała na domyślnych wartościach. Teraz mam takie 2 pytania :

1. Podczas maksymalnego obciążenia gpu normalne jest to, że VDDC jest na poziomie 1031/1038 zamiast wspomnianych 1050 ?

2. Karta po undervoltingu ma problem przekroczyć granicę 60 stopni (~30 minut heaven 4.0), z tym że wentylatory na karcie dzięki temu włączają się i wyłączają co chwilę (58-60 st.), nie jest to dla nich szkodliwe ? Mi to jakoś nie przeszkadza, bo w ogóle karty nie słychać i tak, ale chodzi mi bardziej o życie wentylatorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W obecnych kartach nie da się ustawić napięcia na sztywno. Karta zawsze będzie coś tam poprawiała, żeby zoptymalizować zużycie energii. Dodatkowo czujniki mierzące napięcie przeważnie nie należą do najdokładniejszych. Jeśli wszystko działa prawidłowo, to nie należy się przejmować tym, że coś pokazuje, że napięcie jest niższe niż to ustawione.

2. Z jednej strony rozpędzanie i hamowanie wentylatorów najbardziej je obciąża. Z drugiej strony takie działanie wynika z tego, jak producent karty to sobie wymyślił, więc to on odpowiada za ewentualne problemy, które takie działanie może powodować. Czyli jeśli takie działanie Ci nie przeszkadza, to możesz to olać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie zauważyłem, że to napięcie jest mniejsze (1031-1038) przy 100% obciążeniu gpu, a jak jest np 0-20 % i karta ma prawidłowe taktowania (np. physics test w 3dmark) to jest wtedy 1050 mV, które ustawiłem. Czyli to raczej normalne na to wychodzi, bo wygląda to tak samo jak te napięcia z zasilaczy. Co do wentylatorów to też w sumie tak myślałem, że skoro już to działa na takiej zasadzie to powinno być przemyślane i nie wpływać na żywotność wentylatorów. Jedynym wyjściem chyba by było zrzucenie trochę rpm z wentylatorów, żeby karta nie schodziła po chwili poniżej 60 stopni albo zostawić ją na stockowym napięciu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, danios50 napisał:

Jedynym wyjściem chyba by było zrzucenie trochę rpm z wentylatorów, żeby karta nie schodziła po chwili poniżej 60 stopni albo zostawić ją na stockowym napięciu :D

Możesz w MSI Gaming App wyłączyć nadpisywanie ustawień wentyla, a krzywą zdefiniować np. w MSI Afterburner.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...