Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Morphine

Zakrywanie kamerki w laptopie

Polecane posty

Mam dość nietypowe pytanie, ale myślę, że wybrałrm odpowiednie miejsce na jego zadanie. Kupiłem ostatnio laptopa i chciałem się zapytać, czy rzeczywiście powinienem zakleić kamerkę? Czytałem, że pozostawienie jej odkrytej może stanowić jakieś zagrożenie. Co o tym sądzicie? A jeśli juź, to co najlepiej na kamerkę nakleić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dziwnego, tez taka nosze? Tylko samo zaklejenie kamerki i noszenie aluminiowej czapki nie zapewniaja bezpieczenstwa. Nalezy jeszcze pozbyc sie komorki, nie korzystac z kart platniczych, a do korespondencji uzywac skrytki korespondencyjnej na poczcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac jesli nie jestes jakims politykiem, celebryta czy biznesmenem lub nie pracujesz w jakiejs powazniejszej firmie, to szansa na to, ze ktokolwiek bylby zainteresowany lamaniem zabezpieczen i podgladaniem Cie przez kamerke w laptopie jest bliska zeru. A jesli komus bedzie naprawde bardzo zalezalo, to samo zakrycie kamerki na niewiele sie zda, bo taka osoba wlamie Ci sie do domowej sieci albo zlamie zabezpieczenia telefonu, ktory w przeciwienstwie do laptopa jest nie tylko caly czas wlaczony, ale tez i ma sie go stale przy sobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włamywanie się gdziekolwiek nie jest też tak łatwe jak pokazują na filmach. 90% "hackerów" to dzieciaczki, które pobrały Linuxa Kaliego, bo przeczytały jakiś mit o tym i próbują swoich sił.

Wiele aplikacji w dobrych rękach potrafi naprawdę dużo, ale po pierwsze we właściwych. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie jest łatwiejsze. I jak to zwykle bywa najsłabszym ogniwem w tym wszystkim jest człowiek. Jeśli ktoś chce od kogoś wykraść dane, to w większości przypadków je wykradnie, bo ludzie bezmyślnie klikają we wszystko, co ktoś do nich przyśle.

Tylko tak, jak już @Tesu napisał - większość osób nie ma się czego bać, bo nie są oni wystarczająco interesujący dla potencjalnych przestępców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...