Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Stary Click - Nowy Click

Polecane posty

Ci którzy interesują się innymi tytułami czasopism komputerowych zapewne zauważyli, że Click jakiś czas temu zmieniał się dosyć mocno. Chcielibyśmy abyście napisali co Wam się podobało w starym Clicku a co w nowym. Co byście zmienili, co wprowadzili, co usunęli a co zrobili inaczej.

Prosimy o konkretne wypowiedzi, najlepiej z uzasadnieniem dlaczego.

P.S. To nie jest dyskusja porównująca CD-Action z Clickiem, więc wypowiedzi typu "CDA jest lepsze/gorsze" itp. będą wyrzucane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa formuła bardziej mi się podoba. Teksty czyta się przyjemnie. Layout przejrzysty bez zbędnych bajerków. Multiplatformowość zaliczam na plus, bo dzięki temu przy okazji mogę dowiedzieć się na temat tego co się dzieje w konsolowym świecie:) Od metamorfozy kupiłem prawie każdy numer poza najnowszym. Całości dopełniają 3 niezłe pełniaki. Do tego cena nie odstrasza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się w nowym Clicku fakt dublowania autorów z Clicka i CDA (ale to coraz rzadszy proceder). Razi mnie też przeznaczanie pierwszej strony recenzji wielkich hitów na wielki artwork oraz powtarzanie tej samej tabelki na końcu pisma (w miejscu, w którym jest ona wyjasniana). No i nie wiem czy aż takie drobiazgowe rozbijanie gry na czynniki pierwsze jest konieczne. Lepiej to wyglądało w starym Clicku, bardziej przejrzyście. Dział z listami trochę sztywny, ale za to jest fajna zabawa "Gamespotting".

Podobają mi się za to poważne teksty (jest to lekka odmiana po luzackim CDA :P ) i podpisy pod obrazkami. Poziom tekstów jest oczywiście bardzo wysoki. Fajny jest pomysł z pytaniem sławnych osób o gry. Dzięki multiplatformowości możemy wcześniej przeczytać recenzje. ZA TO WIELKI PLUS!

Ogółem jest to zmiana raczej na lepsze, bo teraz Click nie przypomina już młodszego brata CDA. ;)

PS W tym temacie będzie się udzielał Qn'ik z Clicka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam clicka kiedyś kupowałem, a to dlatego iż były tam poradniki i solucje do gier. To kusiło. Teraz natomiast... wg mnie zasada ,,jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego"( mam tu na myśli to, iż teraz jest to czasopismo multiplatformowe ) sprawdza się tu dość dobrze. Widać, że click! chce robić konkurencje wielu pismom... Co do pełniaków -> kwestia gustu, mój natomiast jest taki: kiepskie! ( może i dobre dla niektórych, ale tytuły są mało znane albo w ogóle nieznane...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Click był pierwszym czasopismem jaki kupowałem systematycznie (kosztował tylko 2,90 na początku ;) ) oczywiście później kupowałem też CDA i CDA wygrało po latach. Później sporadycznie zdarzał się, że kupiłem Clicka (jak dali Fallouta 1 w pełnej to było mistrzostwo :D ) i wydaje mi się, że wraz ze zmianami kadrowymi Click staje się coraz słabszy w porównaniu ze starymi numerami kiedy pracowali tam Randal (Jacek Piekara) i Frogger (nie pamiętam jak się nazywał :huh: ) ostatnio znowu kupiłem ze względu na recenzje Fallouta 3 i się ogólnie zawiodłem. Recenzje jakieś sztywne, nijakie, po przeczytaniu recki F3 właściwie niczego konkretnego się nie dowiedziałem. Tabela z ocenami taka, chyba niepotrzebnie, zbyt szczególowa. Kącik listowy, jak wcześniej zauważono też zbyt sztywny. Wydaje mi się, że redaktorzy za bardzo się spieli żeby wszystko było doskonałe i wyszło tak na baczność ;)

Pełniaki, poza świetnym Call of Juarez, też nijakie, średnie, nie przykuwają uwagi.

Ale najbardziej czego żałuje i było związane z Clickiem to Click Fantasy. Czemu już go nieeee maaaa? :( :( oczywiście to redaktorów Clicka ani CDA nie mam pretensji, ale musiałem się wyżalić. Chyba, że któryś z redaktorów zna odpowiedź czemu zniknął i czy może wróci kiedyś ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary Click był ekstra ! Klimat recenzje, fajny system oceny gier, śmieszne opisy obrazków, i co najważniejsze, było to TYLKO dla graczy komputerowych (nie policzę ostatniej strony). Bo przecież było to czasopismo dotyczące GIER KOMPUTEROWYCH.

A nowy Click ? Jest niegodzien tej nazwy. Pamiętam, czekam półtora miesiąca z zapartym tchem na nowego Clicka, podobno jakaś zmiana ma być (ten nr z Larą na okładce). Otwieram, przeglądam, wyrzucam do śmieci. Przestało był zabawnie, a system ocen jest niemal identyczny z tym z Komputer Świat Gry (z przed roku, teraz nie wiem bo nie czytuję, rozstawienie obrazków na okładce też jest podobne). Recenzje: 3 gry PC, 4 gry PS3, 4 gry Xbox, 3 gry Wii. I co ja, przeciętny gracz, który dużo inwestuje w kompa, mam do poczytania w takim czasopiśmie ? Albo co mnie obchodzi to, w co gra Borys Szyc ?

To był chyba jakiś ?c h ł i t marketingowy?. Przecież Clicka kupowałem co miesiąc od dwóch lat, potem jak wyszedł ten 1 numer nowego Clicka, przerzuciłem się na stałe na CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Zgadzam się z przedmówcą. Click! jak najbardziej upodabnia się do play`a. Ale jak powszechnie wiadomo play umiera - dni tego czasopisma są już dawno policzone <_< Tak więc można łatwo przewidzieć co może spotkać clicka!

Ludzie i tak częściej kupują CDA, lecz click! ma wzięcie głównie z powodu ceny. Click`a! kupują w sumie nastolaty, którzy za małe pieniądze mają na dvd full`e często nawet nie wiedząc co to są w ogóle za gry hehe.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się najbardziej podobał Click! ze starą ekipą: Frogger i ferajna byli niezastąpieni. Kiedy oni odeszli Click! stał się jakiś taki... nieciekawy. Po ostatniej zmianie IMO jest już trochę lepiej, ale to i tak nie to co było kiedyś. Przede wszystkim zbyt poważne teksty, recenzje gier ze wszystkich platform itd. Dla mnie czas Clicka! się skończył (aczkolwiek jeśli dadzą jakiegoś pełniaka który mnie zainteresuje to nie omieszkam kupić ;)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi recenzje niezbyt podchodzą. Ogólnie sprawiają wrażenie, jakby ich twórcy byli zafascynowani grami akcji i wszystkie inne przeglądają z tej perspektywy. Np. gra Tension została potraktowana, jakby była tylko grą erotyczną. Ani słowa o klimacie itp. Wszystko jest tak traktowane jakby grupą docelową był zawsze ten sam człowiek. Mam wrażenie, że tą drogą jakikolwiek symulator np. kolei otrzymały 5 z powodu nużącej rozgrywki, a simsy pewnie niewiele więcej z powodu bliżej nieokreślonego celu rozgrywki. Jak się coś recenzuje, to trzeba mniej-więcej wiedzieć kto kupi daną grę. Oczywiste jest, że słaba strzelanka dostanie słabą ocenę, bo so cholery, ona miała być w miarę dobrą strzelanką, ale nie wyszło. To jest trochę jak z muzyką. Ktoś pojedzie Chopina za nudnawe powtarzające się klawiszowe utworki, które nijak zachęcają do dłuższego słuchania. Tylko czy Chopin chciał stworzyć utwory na współczesne dyskoteki?

Clickowi mówię nie. Chyba, że dadzą ciekawe gierki, wtedy babcia będzie co miała palić w piecu.

W CDA raczej każdą grę opisuje odpowiedni człowiek. Click bardzo mi przypomina papciusiów w Komputer Świat gry, którzy mówią o kilku technicznych sprawach, fabule i tyle (poza tym olewają czytelników - np CD-Key od far Cry). W ogóle te tabelki, średnia ważona. Blee! Kupiłem tylko z powodu Morrowinda.

PS Stary Click był znośniejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie nowy Clik! bardziej podoba niż jego wcześniejsza wersja. Bardzo mnie cieszy fakt że piszą o różnych platformach, podoba mi się także to, że teksty nie są pisane aż tak luzacko (są bardziej szczegółowe) oraz to , iż przy niektórych grach jest porównanie wersji PC i konsolowej. Ale żeby nie było tak słodka bardzo mi się nie podoba nowy desing oraz dział "Gry dla dzieci" no może redakcja chciała zadowolić każdego gracza, ale przecież pisać na jednej stronie o "Brothers in Arms:HH" a chwile później o "Czerwony kapturek: Historia matematyczna" to jest troche dziwne ;)A zapomniałbym o jeszcze paru dobrych stronach, mianowicie o dziale "Technologie: Poradnik" który jest bardzo pomocny dla ludzi którzy np. nigdy nie zajrzeli do tego co się kryje pod obudową ich komputera;) Następnym plusem są pełniaki, jak na razie w każdym numerze był przynajmniej jeden większy hit ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o szczegółowym opisie. Hmm. Przeczytałem kilka recenzji i trochę dziwi mnie jedna sprawa. W całym tekście nie ma ani słowa o dźwięku, a nagle na końcu znajdujemy jego ocenę. Na jakiej niby podstawie? Autor rzuca kostką i dodaje/odejmuje 2? Na wirtualnej polsce można znaleźć lepiej uargumentowane oceny. No i ta ocena "Jeden gracz". Co to niby jest? Zawsze myślałem, że na grę dla jednego gracza wpływają właśnie takie cechy jak dźwięk, grafika, fabuła. Moim zdaniem, system nie jest do końca dopracowany a przynajmniej nieumiejętnie używany przez recenzentów (albo przynajmniej przez jednego, który co najmniej jest głuchy :)).

PS Moim skromnym zdaniem, tabelkami to można oceniać sprzęt, nie gry. Click może spodobać się tylko jakimś niedojrzałym studentom polibudy :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory kupiłem jeden numer i na jego podstawie się wypowiem.

Moim zdaniem nowy Click jest lepszy od poprzedniego. Bardziej podobają mi się recenzje, bo są lepiej rozmieszczone (brawo dla DTP) Ogólne wrażenie po otwarciu pisma jest lepsze. Z poradników, książeczek i plakatów i tak nie korzystałem więc ich brak jest dla mnie na plus.

Jedyne co mi się nie podoba to szczegółowe oceny - zajmują tylko niepotzebnie miejsce (CDA ma rację nie poddając się naciskom niektórych czytelników i nie umieszcza u siebie podobnych !!! ) Niewiele mnie obchdzi co autor szczegółowo myśli o poszczególnych składowych gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim spodobał mi się sposób oceniania.

Dokładie wiem jakie są plusy a jakie minusy. Co prawda cały czas leci się schematem, ale nie jest źle.

Co mi się podoba? Ano fotografia HUTA :D

Nie spodobało mi się to, że przeszli na tryb wieloplatformowy (Pierwszy numer, to, chyba, numer z recką Hell's Highway).

A tak pozatym to Click to fajna alternatywa, gdy się czeka na CDA.

Kupiłem w sierpniu dla recki nowego Brothers in Arms i nie żałuję ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starym Clicku podobały mi się między innymi:

-fajna szata graficzna

-świetne logo

-luźne teksty

-oryginalna skala ocen jak na tego typu czasopismo

-rozbrajające podpisy pod obrazkami! :D

-ostatnia strona(ta gdzie zawsze było o grach freeware, o starych grach, które powinny się doczekać Remake'u i.t.p.)

-wszelkie gadżety/plakaty i.t.p.(a w szczególności 'Click! Klasyka'!)

W nowym Clicku nie podoba mi się praktycznie nic. Teksty są zbyt poważne, a całość wygląda jak połączenie dwóch najgorszych czasopism tego typu dostępnych na rynku - KŚ Gry(okładka niemal identyczna!) i Play'a. Wcześniej Click'a kupowałem praktycznie co miesiąc(tylko czasem jak nie było nic ciekawego/nie starczyło mi kasy to sobie darowałem), a od czasu tej zmiany kupiłem tylko jeden numer i więcej nie chcę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Click jest bardzo dobry ale ma minusy:

- recki danej gry czasem sa pisane i do CDA i Clicka przez te same osoby

- nowy rodzaj plytki z tego co wiem powoduje spore problemy u wielu uzytkownikow

- tabelki rodem z Komputer Swiata Gry (wole cos blizszego ocenie CDA)

- niepotrzebne recki konsolowe

- pełniaki ostatnio przecietne (wole jedna gre ale bardzo dobra niz kilka ale slabszych)

- malo tekstow okologrowych (takie jakie sa w CDA)

na plus zaliczam:

- poziom tekstow, naprawde jest bardzo wysoki

- swietna szata graficzna (powazna, przejrzysta, profesjonalna)

- uklad stron w czasopismie

- ogolny klimat czasopisma

- przyjemny papier i niezla czcionka

- bardzo dobra cena przy utrzymaniu wysokiej jakosci

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starym Clicku podobały mi się między innymi:

-fajna szata graficzna

-świetne logo

-luźne teksty

-oryginalna skala ocen jak na tego typu czasopismo

-rozbrajające podpisy pod obrazkami! :D

-ostatnia strona(ta gdzie zawsze było o grach freeware, o starych grach, które powinny się doczekać Remake'u i.t.p.)

-wszelkie gadżety/plakaty i.t.p.(a w szczególności 'Click! Klasyka'!)

W nowym Clicku nie podoba mi się praktycznie nic. Teksty są zbyt poważne, a całość wygląda jak połączenie dwóch najgorszych czasopism tego typu dostępnych na rynku - KŚ Gry(okładka niemal identyczna!) i Play'a. Wcześniej Click'a kupowałem praktycznie co miesiąc(tylko czasem jak nie było nic ciekawego/nie starczyło mi kasy to sobie darowałem), a od czasu tej zmiany kupiłem tylko jeden numer i więcej nie chcę.

Dokładnie to samo chciałem napisać :) Kiedyś Click był pisany w luźnym stylu, który miał swój klimat. Teraz niestety przypomina mi on zlepek innych czasopism...

Przy okazji, mi też się podobała ostatnia strona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...