Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MichalakPL

NAT OGRANICZONY

Polecane posty

Mam w planach niedługo Ghost Recon Wildlands , w którym jest system NAT. Mam zamiar grać ze znajomymi, a mam NAT ograniczony (Najgorszy). Gra miała swoją betę, w którą grałem ze znajomymi, i nie zawszę mogłem dołączyć do gry. W około połowie przypadków, wyświetlał się błąd, w którym pisało że mam NAT ograniczony i nie da się dołączyć do gry. Przez to moi znajomi musieli na mnie czekać około godziny, żebym znowu mógł dołączyć. Tutaj pojawia się moje pytanie, czy wykupienie Statycznego IP (Mam Dynamiczne, jestem w Plusie) pomoże? Jestem w 90% pewny że NAT Ograniczony jest winą dynamicznego adresu IP,  ale chce się upewnić. Proszę o odpowiedź. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Ghost Recon Wildlands przynajmniej jedna osoba w drużynie musi mieć publiczne IP oraz przekierowane porty, żeby móc grać po sieci. Jeśli więc tylko Ty nie możesz dołączyć, to problemem nie jest NAT.

Co do samego NATu - nie ma znaczenia, czy IP jest statyczne, czy dynamiczne. Ważne jest to, czy jest prywatne, czy publiczne. Jeśli jest prywatne, to wystarczy przekierować odpowiednie porty, ale na to nie każdy dostawca internetu pójdzie (większość się nie zgodzi). Jeśli masz IP publiczne, to najpewniej coś innego blokuje ruch. Jeśli łączysz się za pomocą routera, a nie modemu, to najpewniej wystarczy przeforwardować odpowiednie porty na routerze. Jeśli łączysz się za pomocą modemu, to sprawdziłbym ustawienia firewalla.

Tu masz wyjaśnione jak musi być skonfigurowana sieć w Ghost Recon: Wildlands, żeby to wszystko działało.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzałem i rzeczywiście porty poblokowane, ale jestem w Cyfrowym Polsacie, i z tego co poczytałem to przekierowywanie portów jest tam wyłączone bo było "nadużywane". Zgaduję że nie ma innego rozwiązania niż zmiana internetu, lub próby grania na poblokowanych? :/ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...